R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883343 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maratony Skandii i Czesława Langa
naszym najważniejszym celem

 

Corratec Team przygotowuje się do sezonu 2011


Corratec Team z Poznania gromadzi fanów kolarstwa górskiego z całej Polski. Ekipa triumfowała w 2009 roku w klasyfikacji drużynowej cyklu Skandia Maraton Lang Team.
Fot. Piotr Pawlak

Corratec Team - to zespół kolarstwa górskiego z Poznania. Liczny, bo aż 90-osobowy. Jego zawodniczki i zawodnicy jeżdżą w biało-niebieskich strojach, w jego barwach startują pasjonaci MTB z całego kraju. Silna ekipa istnieje piąty rok i w sezonie 2011 najważniejszymi zawodami dla niej będzie cykl Skandia Maraton Lang Team.

– W miniony weekend dość liczna grupa pojechała do Wałcza, by w tak pięknej okolicy trenować - mówi Piotr Pawlak, szef poznańskiego teamu. – Mieszka tu Tadeusz Korzeniewski, pięciokrotny mistrz Polski w kolarskich przełajach, który od początku naszego istnienia, od roku 2007, jest naszym głównym trenerem. Ma olbrzymie kolarskie doświadczenie, szacunek zespołu i sam też nadal startuje z powodzeniem nie tylko w cyklu maratonów Skandia Czesława Langa.

W sobotę i niedzielę dwadzieścia osób - między innymi Andrzej Kaiser, Radosław Tecław, Paweł Bober, Andrzej Jaroszonek i Andrzej Maziarz - pokonało dystans około 240 kilometrów. Okazało się, że tempo jazdy narzucone przez liderów było wysokie, co świadczy o dobrym przygotowaniu do wyścigów XC i maratonów MTB w sezonie 2011.

Zawodnicy teamu trenują na rowerach marki Corratec, które, co tu dużo mówić, są niezawodne. Corratec, to dobry rower górski – podkreśla Piotr Pawlak. I dodaje: - Teamowy rower górski waży około dziesięciu kilogramów, jest sztywny, mocny i bezpieczny. Przerzutek używamy różnej jakości, ale generalnie Shimano (firma ta nas wspomaga): jest to sprzęt niezawodny. Koła - też Shimano, ogumienie - Continental, kaski - Mango.


Corratec Team z Poznania rozpoczął swą kolarską przygodę w 2007 roku. Jego szefem od początku jest Piotr Pawlak (pierwszy z lewej) - człowiek biznesu.
Fot. Roman Krzywiński

31 marca trzydziestoosobowa grupa Corratec Teamu rozpoczyna zgrupowanie we Włoszech, nad jeziorem Garda. Miejscowość Bardolino będzie bazą biało-niebieskich. Wybierają się tam, między innymi, liderzy zespołu: Radosław Tecław (Bydgoszcz), Zbigniew Górski (Laskowice), Paweł Bober (Poznań), Tadeusz Korzeniewski (Wałcz). Nie zabraknie pań: Agnieszki Gulczyńskiej (Poznań), Małgorzaty Zellner (Poznań), Karoliny Kozeli (Balice) i Doroty Miroń (Poznań).

– Nasz pobyt we Włoszech potrwa do 10 kwietnia, będzie zatem znakomita okazja, by poznać piękne trasy rowerowe w Dolomitach, by podszkolić się w technice jazdy w górach, by wreszcie nabrać niezbędnej w maratonach wytrzymałości - informuje Piotr Pawlak. 

Corratec Team szeroką ławą wystartuje 16 kwietnia w Chodzieży, podczas pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team. Ekipa liczy prawie 90 osób, jest doskonale zorganizowana i w tym roku jej głównym zadaniem i celem będzie staranie się o to, by znowu - jak w 2009 roku - wygrać klasyfikację drużynową maratonów Skandii i Czesława Langa.

– Nie będzie to łatwe, gdyż wiemy, że ekipa Mróz ActiveJet, kierowana przez Piotra Kosmalę, będzie starała się wygrać zespołowo. Bracia Bartosz i Robert Banachowie, Wojciech Halejak są liderami teamu Mroza, ale i młodsi zawodnicy tego zespołu już wiele potrafią. Chcę także powiedzieć, że ekipa Piotra Kosmali startować będzie na tych samych rowerach, co Corratec Team.

Pasjonatów rowerów z prawdziwego zdarzenia jeżdżących w biało-niebieskich strojach Corratec Team jest obecnie dziewięćdziesięciu. Najstarszym członkiem ekipy jest Ryszard Pawlak (rocznik 1941), trochę młodsi są Andrzej Kaczmarek (1947) i Kazimierz Gogolewski (1949). Na drugim biegunie wiekowym jest Michał Jędrzejczak (1992) i młodzi entuzjaści MTB, którzy dopiero zaczynają przygodę z kolarstwem górskim. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy dumnie noszą biało-niebieskie koszulki i przysparzają Corratec Teamowi rozgłosu.


Corratec Team ma w swym składzie, miedzy innymi, znanych dziennikarzy, ludzi biznesu (najwięcej), nauczyciela wychowania fizycznego, kolejarza i liczne grono obiecującej młodzieży.
Fot. Piotr Pawlak

Corratec Team istnieje piąty rok. Kilkudziesięciu ludzi ścigających się na rowerach. Ekipa jest bardzo liczna, ale doskonale zorganizowana logistycznie. Jeżdżą po Polsce, startują nie tylko w imprezach Skandii Czesława Langa. Są grupą sportową, ale i towarzyską, rozpoznawalną najbardziej na każdej imprezie MTB w Polsce. 

Piotr Pawlak trzyma wszystkie organizacyjne lejce w swych rękach, choć nie brakuje mu innych zajęć. Firma, której szefuje - Euro-Bike-Products - buduje swą nową siedzibę. Na poznańskim Szczepankowie, ul. Ostrowska, będą jej nowe biura oraz pomieszczenia magazynowe. Co ważne dla miłośników kolarstwa i aktywnego wypoczynku, sklep rowerowy Euro-Bike-Products nadal mieścił się będzie przy ul. Starołęckiej 18 w Poznaniu, podobnie jak siedziba klubu Corratec Team – informuje Piotr Pawlak.

Na ulicy Ostrowskiej znajdą się i zostaną wyeksponowane trofea i puchary zdobyte przez społeczność Corratec Teamu w minionych latach. Nowy sezon 2011 nie powinien być gorszy od czterech poprzednich, zaś sportowa walka biało-niebieskich z Mrozowcami zapowiada się sensacyjnie. Od Chodzieży do finału w Kwidzynie.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL