R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41536972 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Skazani na sukces w roku jubileuszu

 

Euro Bike Kaczmarek Electric Team
rozpoczyna dziesiąty sezon startów


Piątkowe spotkanie "Eurobajków". 5 lutego, Poznań.
Fot. Piotr Kurek

Euro Bike Kaczmarek Electric Team w sezonie 2016 obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia. Ekipa z Poznania, wielce liczna - kilkadziesiąt osób, istnieje od roku 2007, jest rozpoznawalna w Polsce i ma na swych koncie wiele sukcesów - indywidualnych i drużynowych.

Zaczynali w pamiętnym roku 2007, gdy Czesław Lang i Skandia zaczynali organizować ogólnopolskie maratony MTB. Wystartowali w tym pierwszym, w kwietniu 2007, w wielkopolskiej Chodzieży. To był początek ich drogi, drogi znaczonej rozmaitymi osiągnięciami.

W minionych dziewięciu latach aż pięć razy triumfowali drużynowo (po raz ostatni w ubiegłym sezonie) w Skandia Maraton Lang Team. W Kwidzynie w październiku 2015 stanęli na najwyższym stopniu podium i otrzymali nagrodę finansową w wysokości 6 tysięcy złotych.

Na progu nowego sezonu myślą o tym, co ich czeka w roku 2016. Piotr Pawlak, szef teamu, przedstawił dziś na klubowym spotkaniu główne cele teamu. Będzie to udział w trzech cyklach maratonów MTB: Czesława Langa i Skandii, Grand Prix Kaczmarek i wielkopolskich pod organizacyjnym parasolem Wojciecha Gogolewskiego.

– Zaczynamy 10 kwietnia w Dolsku podczas pierwszej edycji Bike Cross Maraton (Wojciecha Gogolewskiego), sześć dni później ścigamy się w Warszawie podczas Skandii, nazajutrz w Rydzynie (Grand Prix Kaczmarek Electric MTB) - objaśniał w piątek 5 lutego Piotr Pawlak.

"Eurobajki", jak nazywani są skrótowo przez innych, stanowią kilkudziesięcioosobową grupę. Trzon to poznaniacy i Wielkopolanie, ale nie brakuje ludzi z innych regionów Polski (do Wisły): Andrzej Kaiser mieszka w Bytowie, Jan Dymecki w Czaplinku, Andrzej Maziarz w Połczynie-Zdroju, Andrzej Jaroszonek w Barlinku. Przed rokiem dołączyła doń Magda Sadłecka, która w tym roku również będzie reprezentować team z Poznania.

– Dochodzą do nas nowe osoby, o których mogę dziś oficjalnie was poinformować - to słowa Piotra Pawlaka. – W naszych barwach wystartują w tym roku: Katarzyna Hendrzyk-Majewska, Joanna Adamska i Lidia Trzepizur oraz Maciej Kasprzak, Remigiusz Gil (syn Dariusza Gila - wielokrotnego mistrza Polski), Mariusz Ratajczak, Sebastian Pawelec i Bartosz Nowak.

W przyszłym tygodniu pierwsza grupa "Eurobajków" udaje się do Hiszpanii (Lloret de Mar) na zgrupowanie, od 6 do 20 marca w drugiej turze poleci tam ponad 20 osób.

Piotr Pawlak nie definiował dziś nadmiarem słów zadań dla ekipy, ale solidne wzmocnienie personalne dowodzi, że "Eurobajki" w dziesiątym roku swego istnienia mają szanse wygrać drużynowo trzy cykle: Czesława Langa i Skandii, Grand Prix Kaczmarek i Bike Cross Maraton Wojciecha Gogolewskiego.

Gdyby tak się stało, byłby to najlepszy z możliwych prezentów dla Ryszarda Pawlaka i Piotra Pawlaka. Ojciec 12 września kończy 75 lat, syn trochę później (23 listopada) równe 50.

Obaj kochają kolarstwo, obaj się nadal ścigają, obaj z pasją (przy pomocy niezawodnej Pani Mecenas Aleksandry Zygmont) oddają się kierowaniu zespołem, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić nie tylko polskie kolarstwo górskie.

                                       Piotr Kurek 
 
swiss replica watches

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL