R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41128516 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-13
Celujemy w miejsca na podium

 

Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes
zaczyna sezon w kwietniu 2016


Elita polskiego MTB. Z lewej Marek Konwa, z prawej Michał Górniak (1192), za nim brat Paweł (obaj Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team). Grand Prix Kaczmarek Electric. Wolsztyn, 13 września 2015.
Fot. FOTOMTB.pl

– Sezon zaczynamy na dobre w kwietniu. W niedzielę dziesiątego startujemy w maratonie MTB w Dolsku, sześć dni później w imprezie Czesława Langa (też maraton MTB) w Warszawie - mówi Mateusz Rybczyński, szef teamu kolarstwa górskiego z Poznania. – Udamy się tam z dobrymi myślami, dobrze przygotowani, nastawieni do sportowej rywalizacji na całego.

Polska elita. Należą do grupy czołowych kilku zespołów kolarstwa górskiego w Polsce. W roku ubiegłym zmienili nazwę zespołu na Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team. Firma Duda-Cars (autoryzowany dealer marki Mercedes-Benz) była z nimi w poprzednich dwóch sezonach i jest także w tym roku. Otrzymali od niej kolejnego Mercedesa Sprintera, dzięki czemu siedem osób oraz ich rowery mogą wygodnie dojeżdżać na zawody w całej Polsce.

Przed rokiem doszedł nowy sponsor: firma TP-LINK, z którą podpisali umowę na dwa lata. Jej siedziba mieści się w Duchnicach pod Pruszkowem, jest globalnym dostawcą urządzeń bezprzewodowych, routerów, przełączników, kamer IP, transmiterów sieciowych, media konwerterów oraz kart sieciowych przeznaczonych dla końcowych użytkowników. Produkty te trafiają do 120 krajów na całym świecie.


Mateusz Rybczyński (od lewej), Michał Górniak, Paweł Górniak i Bogdan Czarnota. Wolsztyn, 13 września 2015. 
Fot. Piotr Kurek Rolex Replica Watches

Nadal sponsorem pozostaje, co oczywiste, firma Rybczyński-Bikes (profesjonalny serwis rowerowy Shimano Serwis Center i sprzedaż rowerów najwyższej jakości, jak choćby marki Specialized czy też polskierj marki Unibike).

Ponad trzydzieści osób. W sezonie 2016 Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes liczy trzydzieści siedem osób, w tym siedem kobiet.. – I choć zespół ma charakter amatorski, to wydzieliliśmy z niego ośmioro osób, które reprezentować nas będą na najważniejszych imprezach MTB w Polsce - podkreśla Mateusz Rybczyński. – W tym gronie jest tylko jedna pani: Paulina Bielińska z Kargowej, która wzmacnia w tym sezonie nasz team.


Niedzielne zimowe spotkania to tradycja zespołu. Emilia Wojtkowiak, Andrzej Hamelka i Robert Korna.
Fot. archiwum Mateusza Rybczyńskiego

Liderami zespołu w tym sezonie, jak przed rokiem, są bracia Michał (starszy) i Paweł Górniakowie, Filip Jeleniewski i Bartłomiej Oleszczuk. Najstarszym zawodnikiem teamu jest Grzegorz Napierała, który w kategorii M6 regularnie zwycięża na dystansie Giga w maratonach MTB Czesława Langa.

Bracia Górniakowie w lipcu ubiegłego roku podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Sławnie zdobyli dwa pierwsze miejsca w kategorii cyklosport: Paweł został mistrzem, Michał - wicemistrzem. Obaj wygrali także w roku 2015 kilka znaczących maratonów.

Michał Górniak dopisał do swej listy sportowych osiągnięć w roku ubiegłym tytuł mistrza Polski w maratonie MTB w kategorii cyklosport w dolnośląskim Obiszowie.


Mateusz Rybczyński (z lewej) i Filip Jeleniewski. Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Obiszów, wrzesień 2015.
Fot. archiwum Mateusza Rybczyńskiego

Przybywa rywali. – Przybywa w Polsce nowych ekip, konkurencja w maratonach MTB staje się coraz bardziej zacięta. Utrzymanie miejsc sprzed roku będzie sukcesem, jeśli uzyskamy postęp - będziemy się z tego bardzo cieszyć - podkreśla Mateusz Rybczyński.

Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team w roku ubiegłym brał udział w 42 imprezach kolarskich. – W sezonie 2016 na liście priorytetów są trzy cykle maratonów: maratony Czesława Langa, Grand Prix Kaczmarek Electric MTB oraz te wielkopolskie. Zawodniczki i zawodnicy poznańskiego zespołu zamierzają startować w tym roku w około 40 imprezach, także w wyścigach szosowych. Pojawią się 29 maja na torze samochodowym "Poznań", gdzie odbędzie się szosowy maraton z charytatywnym przesłaniem. Nie zabraknie ich we wrześniu na "Michałkach", jak i na Mistrzostwach Polski w maratonie MTB w Jeleniej Górze.


Bracia Górniakowie na najwyższym miejscu podium. Maraton MTB w Gniewinie.
Fot. archiwum Mateusza Rybczyńskiego

Celują w podium. Przed rokiem Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn w Skandia Maraton Lang Team i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej drużyn cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W wielkopolskich maratonach MTB zajęli drugie miejsce.

– Do Dolska jedziemy z dobrymi myślami, dobrze przygotowani, nastawieni do sportowej rywalizacji na całego. Myślę, że w miejscu znanym dla polskiego kolarstwa wystartuje około 30 naszych zawodniczek i zawodników, w tym nowi nasi ludzie: Paulina Bielińska, Monika Uryzaj, Bartłomiej Oleszczuk, Karol Majchszak, Radosław Ostrowski i Michał Reck.

Mateusz Rybczyński. – Nie wystartuję w Dolsku - mówi szef zespołu, kiedyś kolarz szosowy, który w swej sportowej biografii ma zapisane tytuły szosowego wicemistrza świata wojskowych oraz szosowego mistrza Europy także tego środowiska. – Mam mniej czasu na treningi, pochłania mnie praca zawodowa, ale zachowuję dobrą formę sportową. Będę w Dolsku, będę jako szef teamu służył swej ekipie - podkreśla. .

Mateusz Rybczyński przebywa od minionego piątku w Sulistrowiczkach (7 km od Sobótki), gdzie z kolegami z ekipy - Pawłem Górniakiem, Ryszardem Żurowskim, Krzysztofem Klauzą, Radosławem Ostrowskim i Bartłomiejem Oleszczukiem - intensywnie trenują, przygotowując się do sezonu 2016. Codziennie na szosowych rowerach przejeżdżają około 140 km z przewyższeniami rzędu ponad 3000 metrów. Był z nimi też przez kilka dni Michał Górniak.

tag heuer replica watches

                                                     Piotr Kurek

Skład zespołu (37 osób): Paulina Bielińska, Marta Dehmel-Durska, Paulina Iga Kamińska, Jagna Łunkiewicz, Ewa Szymankiewicz, Monika Uryzaj, Emilia Wojtkowiak, Tomasz Adryan, Wojciech Baranowski, Maciej Bijoch, Ryszard Bróździński, Adrian Brychcy, Mariusz Czarnota, Adam Chojnacki, Michał Górniak, Paweł Górniak, Andrzej Hamelka, Filip Jeleniewski, Robert Korna, Krzysztof Klauza, Zygmunt Kurpisz, Janusz Majchrzak, Karol Majchszak, Mateusz Milanowski, Grzegorz Napierała, Mateusz Nowicki, Bartłomiej Oleszczuk, Radosław Ostrowski, Wojciech Radomski, Mateusz Rybczyński, Michał Reck, Łukasz Rozumek, Michał Szukalski, Michał Szymański, Łukasz Wróblewski, Maciej Wojtkowiak i Ryszard Żurowski. 

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL