R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883629 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Silni, zwycięscy, przyjacielscy

 

Team MTB spod znaku
Volkswagen Samochody Użytkowe


Wojciech Wiktor (od lewej), Gerard Wlekły, Zbigniew Wiktor i Maciej Zabłocki.

Wojciech Wiktor ma 20 lat i, jak na ten wiek, imponującą kolekcję sukcesów. W kolarstwie górskim, szczególnie w maratonach MTB. W minioną niedzielę znów stał na podium, tym razem w Wolsztynie - podczas wielkiego finału cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2013. Uczynił to dwa razy - indywidualnie i drużynowo, razem z kolegami z ekipy o nazwie: Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

– Miałem kilkanaście lat, szesnaście, gdy zapatrzyłem się na brata Zbyszka, który pierwszy w rodzinie zaczął się wadzić z rowerami górskimi - wspomina Wojciech Wiktor, student II roku Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

– Nie chciałem być gorszy od niego, zacząłem też jeździć. Pierwszym rowerem była Merida Kalahari 510. Pojechałem na niej swój pierwszy maraton MTB. Było to na południu Polski, w Tarnowie - podczas Bike Maratonu, który zorganizował Maciej Grabek.

– Był sierpień, padał deszcz i od czasu do czasu zza chmur wychodziło słońce. Jechałem dystans Mega, około 60 kilometrów, dwie godziny dłużej niż zwycięzca. Ten pierwszy start, to była prawdziwa lekcja pokory. Umęczyłem się i utrudziłem sekretnie. Ale się nie zniechęciłem. Wyniosłem z tej debiutanckiej jazdy przekonanie, że jak się postaram - to powinienem się poprawić. I to w miarę szybko.

Dwa lata temu 18-letni Wojciech Wiktor startuje w Kielcach na Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Ściga się w zawodach XC w kategorii junior i zajmuje czwarte miejsce. Na podium stają wówczas: 1. Bartosz Wawak, 2. Michał Kowalczyk, 3. Sylwester Swat.

W tym samym roku, w lipcu, podczas Mistrzostw Polski w maratonie MTB w Jeleniej Górze sięga po tytuł mistrza Polski w kategorii M-1 na dystansie około 80 kilometrów.

20-latek z Poznania w ciągu ostatnich dwóch lat zrobił olbrzymie postępy, gdyż w zawodach XC oraz maratonach MTB melduje się na czołowych miejscach. W tym roku reprezentuje nowy team - Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Powstał on w styczniu tego roku z inicjatywy dwóch ludzi, przyjaciół: Piotra Łakomego i Macieja Zabłockiego, którzy znają się od lat, i którzy wcześniej oddawali się wspólnej pasji - windsurfingowi. W Chałupach, nad jeziorem Garda we Włoszech, czy też w Łebie nad Bałtykiem.

Obaj panowie, od słowa do słowa, uradzili, że warto powołać do życia team MTB. Nieduży, raptem około dziesięć osób, ale o dobrych w środowisku kolarzy górskich nazwiskach. A także życzliwych sobie wzajemnie, tworzących drużynę na dobre i na złe.

Stroje zostały uszyte dla ekipy w znanym miejscu, w firmie BCM Nowatex w Puszczykowie, i po raz pierwszy ekipa niebiesko-czarnych pojawiła się w nich 28 kwietnia 2013 r. w Olejnicy, na maratonie MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric.


Wojciech Wiktor.

Adriana Urbanowicz, Maciej Zabłocki (nieformalny lider, swego rodzaju dyrektor sportowy - rocznik 1972), jego brat Jacek Zabłocki, Wojciech Wiktor i Zbigniew Wiktor, Gerard Wlekły, Damian Pertek, Mateusz Niedbała, Piotr Schondelmeyer, Asia Płończak i Jarosław Płończak - to pełny skład teamu, który w sezonie 2013 nastawił się na starty w dwóch cyklach: Volvo Powerade Marathon MTB (Grzegorz Golonko) i Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

– Najmocniejszy w naszej ekipie jest Wojciech Wiktor - mówi Maciej Zabłocki. – Na dzień dobry wygrał maraton MTB w Olejnicy, także w Nowej Soli i triumfował w klasyfikacji generalnej Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w kategorii M-2. Wygrał także spektakularnie maraton MTB w Suchym Lesie w sierpniu tego roku (Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB).

– Gerard Wlekły z Kościana lubi jazdę na najdłuższych dystansach Giga – im ciężej tym lepiej. W swojej kategorii wygrywa praktycznie wszędzie, gdzie się pojawi - charakteryzuje innego kolarza teamu szef sportowy ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. – To as w talii naszych silnych kart - śmieje się Maciej Zabłocki.


Bracia Wojciech i Zbigniew na najwyższym miejscu podium. Z lewej Cezary Kaczmarek (główny organizator cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB) z synem. Wolsztyn, 29 września 2013.

W maratonach organizowanych przez Grzegorza Golonko zajęli drużynowo piąte miejsce, w tych o nazwie Grand Prix Kaczmarek Electric MTB - drugie miejsce.

Zaczynali w kwietniu 2013 w podleszczyńskiej Olejnicy, w niedzielę 29 września stali na podium w Wolsztynie. Niektórzy z nich pojawią się w niedzielę 6 października w Łopuchowie w finale cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB.

Mają pierwszy wspólny rok startów za sobą. Mogą na siebie liczyć. To, co ich łączy, to wspólna pasja jazdy na rowerach. Pracują w różnych zawodach, ale ich emocje i przeżycia, także sukcesy tu i tam w Polsce sprawiły, że dobrze oceniają tą swą tegoroczną przygodę w barwach Volkswagena.

Volkswagen Samochody Użytkowe - marka o zasięgu globalnym - postanowił pokazać w Poznaniu, w Wielkopolsce i w Polsce, że wspiera pasjonatów szlachetnego wysiłku, ludzi kochających rowery i trud pedałowania. Oni - od najmłodszego Wojciecha Wiktora do najstarszego Gerarda Wlekłego - odpłacili znanej firmie sukcesami, rozgłosem w środowisku MTB liczonym na dziesiątki tysięcy ludzi, pozytywnym wizerunkiem zrodzonym w sportowej rywalizacji.

– Udał nam się rok - podsumowuje Maciej Zabłocki. – W Istebnej (finał maratonów Grzegorza Golonko) i w Wolsztynie (finał cyklu Kaczmarek Eletric) wystartował także Piotr Łakomy, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. – Zarówno w Beskidach, jak i w zachodniej Wielkopolsce widział nas w akcji, bił brawa, gdy indywidualnie i drużynowo wchodziliśmy na podium. I był z nas zadowolony, dumny.


Autor Wielkopolskiego Rowerowania z ekipą Volkswagen Samochody Użytkowe MTB: stoją od lewej - Maciej Zabłocki, Damian Pertek, Piotr Schondelmeyer, Wojciech Wiktor (zasłonięty), Jacek Zabłocki, Piotr Łakomy, Gerard Wlekły i Zbigniew Wiktor. Wolsztyn, 29 września 2013.

– Niech się nas boją - śmieje się Maciej Zabłocki, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu Giga maratonów Grzegorza Golonko w kategorii M-4. – W przyszłym roku będziemy jeszcze silniejsi jako team. W tej chwili jest jednak jeszcze za wcześnie, by ujawniać, kto nas personalnie wzmocni i w jakich imprezach będziemy startować. Powiem tylko krótko, że pojawią się znane nazwiska w wielkopolskim świecie MTB.

                                                          Piotr Kurek

Więcej informacji o teamie na Facebooku: http://www.facebook.com/vw.mtb

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL