R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883675 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kórnik potęgą jest i basta!

 

Kolarski wieczór w "Rodanie"


Burmistrz Kórnika Jerzy Lechnerowski gratuluje Katarzynie Pawłowskiej tegorocznych osiągnięć. W środku Seweryn Waligóra - prezes UKS Jedynka Limaro Kórnik.

Robert Taciak. Mieszkaniec Kórnika, trener, ojciec Mateusza Taciaka. Kiedyś uprawiał kolarstwo, teraz z powodzeniem zajmuje się szkoleniem młodych cyklistów, którzy w tym roku - zrzeszeni w UKS Jedynka Limaro Kórnik - zdobyli mnóstwo medali (aż trzydzieści osiem) mistrzostw Polski. Na szosie, także i na torze. Ale przecież najcenniejszy kruszec dla klubu w tym roku zdobyła Katarzyna Pawłowska - złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie torowym.

Katarzyna Pawłowska przywiozła tytuł mistrzyni świata w scratchu z Melbourne, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego w Sędziszowie, reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie (na szosie). Od kwietnia do listopada, z małą przerwą po olimpiadzie, prawie non stop startuje. Na niedawnych Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, które odbyły się w litewskim Poniewieżu, zdobyła dwa medale. W miniony weekend w Glasgow podczas zawodów Pucharu Świata w omnium (wieloboju) wywalczyła czwarte miejsce.

Ten rok to wielkie pasmo sukcesów Kasi Pawłowskiej, która dzisiaj (20 listopada) podczas podsumowania sezonu kolarskiego w kórnickim hotelu "Rodan" była przepytywana przez dziennikarzy, stawała do zdjęć, podpisywała autografy. I także uroczyście wręczyła koszulkę kolarską, ze słowami serdecznych podziękowań, trenerowi Robertowi Taciakowi.


Trener Robert Taciak (z lewej) i utalentowani kolarze kórnickiego klubu.

W tym trwającym prawie trzy godziny podsumowaniu sezonu kolarskiego 2012 uczestniczyło wiele znakomitych gości. W pierwszej kolejności trzeba wymienić tych, którzy od lat - z niezmiennym przekonaniem - wspierają działalność Roberta Taciaka. A więc burmistrza Kórnika Jerzego Lechnerowskiego, władze samorządowe miasta i powiatu poznańskiego (radna Grażyna Głowacka), jak również przedstawicieli firm i instytucji, które finansowo i na inne sposoby pomagają kórnickim kolarzom i ich trenerowi.


Kolarze z Kórnika razem z burmistrzem miasta Jerzym Lechnerowskim (drugi z prawej), Robertem Taciakiem (z prawej) oraz prezesem UKS Jedynka Limaro Sewerynem Waligórą (z lewej).
Fot. Łukasz Grzegorowski "Kórniczanin"

Świat kolarstwa i rowerów reprezentowali: Jan Antkowiak - trener kadry narodowej przełajowców, Piotr Pawlak - szef Corratec Teamu i zarazem prezes firmy Euro Bike Products (maratończyk MTB i triumfator klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team 2012 na dystansie Mini w kategorii M4), Tadeusz Korzeniewski - pięciokrotny mistrz Polski w kolarskich przełajach, Tadeusz Jasionek - człowiek kolarstwa i maratończyk MTB, Piotr Miśkiewicz - szef BCM Nowatex. Był także Kazimierz Gogolewski, były kolarz - później trener, który 34 lat temu kolarstwo wprowadził do Kórnika (także triumfator klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team 2012 na dystansie Mini w kategorii M6). Imprezę z mikrofonem w ręku prowadził Dariusz Skorupa - oddany całą duszą kolarstwu.


Sebastian Szymaniak (z lewej) jest jednym z najmłodszych kolarzy kórnickiego klubu i o autograf poprosił utytułowaną koleżankę.

Podpoznański Kórnik we wtorek 20 listopada podsumował swe kolarskie osiągnięcia w roku olimpijskim 2012. Jest ich imponująco wiele, niektóre zdają się zapowiadać, że w 2013 roku miasto trenera Roberta Taciaka i burmistrza Jerzego Lechnerowskiego pomnażać będzie podczas kolarskich zmagań swój sportowy dorobek.

                                                                      Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL