R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883718 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Trenowali w Zakopanem od okiem Andrzeja Piątka

 

Relacja Weroniki Rybarczyk (XC Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska)

 
Wojciech Wiktor (od lewej), Tomasz Woźniak, Borys Góral i Weronika Rybarczyk na zgrupowaniu w Zakopanem. Fot. Weronika Rybarczyk

W dniach 15-25 lutego część teamu XC Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska przebywała na zgrupowaniu w Zakopanem.

Zimowe warunki, zamiast popularnych ostatnio wśród różnych grup kolarskich śródziemnomorskich scenerii, bardzo sprzyjały trenowaniu. Dzięki temu zawodnicy mogli realizować treningi na nartach biegowych, a także poprawiać technikę jazdy na rowerze w śniegu i po lodzie. Uczestnicy zgrupowania mieli bardzo napięty harmonogram zajęć, w jednym dniu trzeba było zmieścić aż trzy treningi, w tym przynajmniej jeden na dworze i przynajmniej jeden na rowerze. Wszystkie aktywności monitorował trener Andrzej Piątek. Oprócz biegówek i rowerów w użyciu był też basen, sala gimnastyczna, siłownia i sauna.


Weronika Rybarczyk jest liderem kobiecej części teamu MTB ze Środy Wielkopolskiej.
Fot. Weronika Rybarczyk

Uczestnicy zgrupowania - Weronika Rybarczyk, Borys Góral, Wojciech Wiktor i Tomasz Woźniak - mieszkali w hotelu Imperial należącym do Centralnego Ośrodka Sportu – jednostki goszczącej również sportowców w ramach przygotowań olimpijskich.


Rowery, śnieg i Tatry.
Fot. Weronika Rybarczyk

Według zawodników warunki oferowane przez COS są wzorcowe: mieli nielimitowany dostęp do obiektów sportowych, osobną dietę i komfortowe warunki odnowy biologicznej. Gdy na treningu „łapał” kryzys, sportowcy ratowali się żelami oraz innymi odżywkami sponsora klubu – firmy Torq. Zawodnicy mają nadzieję, że ciężkie treningi zaowocują dobrą formą w niedalekim już sezonie 2012. Teraz, po powrocie do domu, Team XC szykuje się na badania wydolnościowe w marcu oraz akcje promocyjne, które będą również miały miejsce niebawem.

                                                                 Weronika Rybarczyk


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL