R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883258 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
To będzie nowa silna ekipa!

 

Marek Witkiewicz poprowadzi do sukcesów
i rozgłosu Torq Superior MTB Team Środa Wlkp.


Marek Witkiewicz (pierwszy z lewej) jest prawnikiem, pasjonatem MTB i ciągle wygrywa. Na zdjęciu z Czesławem Langiem i Tomaszem Urbanowiczem. Sopot, 27 czerwca 2010.

Średzki klub kolarski MTB Team Środa Wielkopolska połączył się z poznańskim klubem Torq Superior MTB Team. We wtorek 7 grudnia w siedzibie średzkiego klubu doszło do podpisania umowy o fuzji pomiędzy tymi dwoma zespołami.

Rozmowy o połączeniu jednych z najsilniejszych klubów kolarstwa górskiego w Wielkopolsce trwały od miesiąca. Po ustaleniu warunków współpracy doszło do podpisania umowy i połączenia obu klubów.

Co to oznacza? Klub nadal będzie działał w Środzie Wielkopolskiej, ale dzięki połączeniu może stać się jeszcze silniejszą ekipą i z powodzeniem walczyć na trasach krajowych jak i zagranicznych. W ramach umowy klub w przyszłym sezonie będzie startował pod nazwą Torq Superior MTB Team Środa Wlkp. Torq i Superior zostali jednocześnie sponsorami tytularnymi klubu. Połączenie obu klubów oznacza również wzmocnienie klubu zawodnikami, którzy dotychczas jeździli dla poznańskiego teamu.

IWC Replica


Wojciech Wiktor był w tym sezonie jednym z liderów średzkiego teamu MTB. Na zdjęciu podczas Bike Challenge 2010 w Istebnej.

– Dzięki połączeniu jesteśmy teraz w stanie z obu zespołów wyselekcjonować drużynę, która z powodzeniem będzie walczyć w największych imprezach w kraju, w szczególności w mistrzostwach Polski – powiedział nam Michał Główczewski, wiceprezes średzkiego klubu.

W ramach umowy do zarządu klubu dołączył Daniel Kurpisz, dotychczasowy właściciel poznańskiego klubu oraz dystrybutor na Polskę produktów Torq oraz rowerów Superior.

roger dubuis replica

xxx

Torq Superior MTB Team istnieje od roku. Jego zawodniczki i zawodnicy, w liczbie dziewiętnastu, wystąpili w swych pomarańczowych strojach po raz pierwszy 10 kwietnia 2010 podczas maratonu MTB w Dolsku, który zorganizował Grzegorz Golonko.

Torq Superior MTB Team występował w 2010 roku w składzie: 1. Chmielarczyk Jacek, 2. Cieniuszek Izabella, 3. Gałązka Kamila, 4. Jabłoński Marcin, 5. Kokot Bartosz, 6. Kokot Paweł, 7. Kokot Sławomir, 8. Laskowska Katarzyna, 9. Marczak Kamil, 10. Ostrowski Bogusław, 11. Paszczyński Jarosław, 12. Pertek Damian, 13. Pruciak Rafał, 14. Schondelmeyer Piotr, 15. Stawiarz Tomasz, 16. Wichłacz Jacek, 17. Witkiewicz Marek, 18. Wlekły Gerard, 19. Zabłocki Maciej.

Gwiazdą tego zespołu jest Marek Witkiewicz, rocznik 1958, prawnik, który zdobył w swej sportowej karierze sześć tytułów mistrza Polski: 4 razy w XC MTB i dwa razy w kolarskich przełajach. W tym roku wygrał klasyfikację generalną w cyklu maratonów MTB Grzegorza Golonko i w siedmiu z dziewięciu imprez triumfował. Startował także w dwóch edycjach Skandia Maraton Lang Team (Chodzież, Sopot) i obie wygrał.

W sezonie 2011 obok Marka Witkiewicza w Torq Superior MTB Team startować będą także Wielkopolanie: Piotr Schondelmeyer, Gerard Wlekły, Jarosław Paszczyński, Damian Pertek i Jacek Wichłacz. Wszyscy oni startują od lat w zawodach XC oraz maratonach MTB i mają na swym koncie wiele sukcesów.

Nową twarzą będzie Marcin Wichłacz, który bardzo dobrze wypadał w rozmaitych zawodach kolarstwa górskiego i szosowego w 2010 roku.

Ekipę ze Środy, prawie 40-osobową, miałem okazję podziwiać w tym roku na wielu zawodach - w maratonach MTB i zawodach XC. Bracia Wojciech i Zbigniew Wiktorowie, Radosław Hulewicz oraz inni często stawali na podium. Dominika Dukarska jest najmłodszą członkinią teamu i jakby jego maskotką.

Prezesi średzkiego klubu Krzysztof Sadyś i Michał Główczewski, przy wydatnym wsparciu władz Środy Wielkopolskiej (burmistrza i starosty) zorganizowali w tym roku, po raz pierwszy, maraton MTB w Hermanowie. Niezwykle udany, na prawie trzystu startujących.

Od sezonu 2011 Wielkopolska będzie mieć silną ekipę MTB. Marek Witkiewicz, sześciokrotny mistrz Polski mastersów, także w następnym roku jest głodny kolejnych sukcesów i zwycięstw. Ale tak jak i on marzą inni członkowie Torq Superior MTB Team Środa Wielkopolska. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL