R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883217 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pierwsze zgrupowanie w Lloret de Mar

 

Kolarze CCC Polsat Polkowice
lecą dziś do Hiszpanii


Lloret de Mar pod Barceloną. 16 lutego 2009 - zgrupowanie kolarzy Mróz Action Uniqa. Czterech z nich - Jacek Morajko, Błażej Janiaczyk, Mariusz Witecki i Mateusz Taciak - w tym roku reprezentować będzie barwy CCC Polsat Polkowice.

Dzisiaj o godzinie 19 z gdańskiego lotniska Rębiechowo kolarze CCC Polsat Polkowice wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii. Ekipa w pełnym składzie wraz z dyrektorem sportowym Piotrem Wadeckim i obsługą techniczną będzie przebywała w Lloret de Mar, przepięknej miejscowości na wybrzeżu Costa Blanca, położonej niedaleko Barcelony.

– Chcieliśmy lecieć z Poznania, ale zabrakło miejsc w samolocie dla całej ekipy. Z Gdańska udaje się do Hiszpanii szesnastu kolarzy, dwóch obcokrajowców - Niemiec Andre Schulze i Portugalczyk Jose Mendes - dotrze do Lloret de Mar na własną rękę - powiedział dziś o poranku Wielkopolskiemu Rowerowaniu Piotr Wadecki.

– Od piątku zaczynamy pierwsze zgrupowanie kolarzy CCC Polsat Polkowice w słonecznej Hiszpanii, które będzie w całości wykorzystane na prowadzenie treningów rowerowych na szosie – podkreślił Piotr Wadecki.


Lloret de Mar pod Barceloną jest idealnym miejscem dla styczniowych trenigów kolarzy.

– W pierwszych dniach kolarze będą spędzać od trzech do czterech godzin na rowerach, w drugiej części zgrupowania - od 6 do 7 godzin. Do Hiszpanii lecą zawodowcy, którzy wiedzą, jak przygotować się do sezonu 2011. Młodsi będą podpatrywać starszych na treningach, które rozpoczniemy jazdami po stosunkowo płaskich trasach z niezbyt dużymi przewyższeniami. W kolejnych dniach będziemy sukcesywnie zwiększać intensywność treningu oraz ich długość, wprowadzając jednocześnie bardziej wymagające trasy szczególnie jeżeli chodzi o podjazdy - dodał Piotr Wadecki.

Pobyt kolarzy na zgrupowaniu w Hiszpanii przewidziany jest do 28 stycznia 2011.

W czasie trwania zgrupowania treningowego w Lloret de Mar, część kolarzy wyleci 20 stycznia do Malezji, by wziąć udział w wyścigu Tour de Langkawi (kategoria HC). W wyścigu tym ekipa CCC Polsat Polkowice wystąpi w składzie: Łukasz Bodnar, Błażej Janiaczyk, Jose Mendes, Bartłomiej Matysiak, Tomasz Smoleń i Andre Schulze.

Kolejne zgrupowanie, również w Hiszpanii, zaplanowano na miesiąc luty. W tym to miesiącu ekipa CCC Polsat wystartuje w pięcioetapowym wyścigu w Republice Południowej Afryki, który rozpocznie się 20 lutego.

Ekipa CCC Polsat Polkowice na sezon 2011: 1. Dariusz Batek, 2. Łukasz Bodnar, 3. Paweł Charucki, 4. Adrian Honkisz, 5. Błażej Janiaczyk, 6. Sylwester Janiszewski, 7. Tomasz Kiendyś, 8. Tomasz Marczyński, 9. Bartłomiej Matysiak, 10. Jacek Morajko, 11. Jose Mendes (Portugalia), 12. Rafał Ratajczyk, 13. Marek Rutkiewicz, 14. Tomasz Smoleń, 15. Andre Schulze (Niemcy), 16. Mateusz Taciak, 17. Mariusz Witecki, 18. Kamil Zieliński
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL