R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883716 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mróz ActiveJet leci na Langkawi

 

Pięcioetapowy wyścig kolarzy górskich


Bartosz Banach (od lewej), Robert Banach i Wojciech Halejak (pochylony nad rowerem) będą się ścigać w prestiżowym wyścigu wieloetapowym MTB w Azji. Cała trójka startowała w Skandia Maraton Lang Team, Rzeszów - 10 września 2011.

Zespół Mróz ActiveJet w składzie: Wojciech Halejak, Bartosz Banach i Robert Banach, weźmie udział w pięcioetapowym wyścigu Langkawi International MTB Challenge, który w dniach 18-22 października odbędzie się na malezyjskiej wyspie Langkawi.

- Dla naszych kolarzy będzie to ciekawe zakończenie sezonu. Wyścig jest bardzo wymagający, a rywale również z pierwszej ligi, między innymi Chris Froome, a także najlepsi maratończycy z Europy i Azji. Na wyspie Langkawi ścigaliśmy się już wielokrotnie jako grupa szosowa. Mamy tutaj wyrobioną dobrą markę, o czym świadczy zaproszenie do tego startu przez organizatorów - powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ekipy.

Langkawi International MTB Challenge to pięć etapów, na które składa się kilka odmian kolarstwa górskiego. Etap pierwszy to typowy cross-country maraton (XCM) o długości 60 kilometrów. Drugi etap to wyścig cross-country w formacie olimpijskim czyli XCO. Najdłuższym etapem, który może zadecydować o losach wyścigu będzie trzeci odcinek nazwany przez organizatorów Endurance Race. Kolarze będą przez 6 godzin ścigać się na 7-kilometrowej rundzie. Czwarty etap to cross-country z punktu do punktu (XCP). Dystans niespełna 30 kilometrów, ale druga połowa dystansu to podjazd o nachyleniu średnim 10,2%, który ciągnie się przez 12,8 kilometra. Stąd nazwa etapu King of the Hill. Ostatni z etapów to wyścig cross country na krótkiej rundzie czyli XCC.

Piękna pogoda, silna obsada, wspaniałe tereny i pula nagród przekraczająca pół miliona złotych, to wszystko sprawia, że Langkawi International MTB Challenge jest niezwykle prestiżową i cenioną imprezą MTB.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL