R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40959500 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Kórniccy kolarze marzą
o starcie na olimpiadzie w Londynie

 

Podsumowanie sezonu 2010 w Domu Strażaka

Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Limaro Kórnik liczy oficjalnie dziesięć lat i kojarzy się, przede wszystkim, z kolarzami. To oni są sprawcami rozgłosu, zdobywcami medali, oni też rozsławiają miasto, Wielkopolskę, z dumą noszą koszulki reprezentantów Polski.

Obecnie w sekcji kolarskiej UKS Jedynka Limaro Kórnik trenują 23 zawodniczki i zawodnicy w wieku od 11 do 21 lat, w trzynaście dziewczyn. Najbardziej utytułowaną i rozpoznawalną osobą jest Katarzyna Pawłowska - aktualna wicemistrzyni Europy w kolarstwie torowym w kategorii U23. Jest także aktualną mistrzynią Polski na torze. Jest członkinią kadry narodowej objętą przygotowaniami do Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

swiss replica watches


Katarzyna Pawłowska odbiera gratulacje od Jerzego Lechnerowskiego, burmistrza Kórnika. W środku Seweryn Waligóra - prezes UKS Jedynka Limaro Kórnik.

Katarzyna Pawłowska jest liderką zespołu. Na swym koncie ma już sześć tytułów mistrzyni Polski - także i na szosie. Jej śladami powoli, krok po korku, podąża juniorka Paula Fronczak, podobnie czynią Paula Dutkiewicz, Patrycja Wiza i Aleksandra Bycka.

Juniorki młodsze - to Alicja Ratajczak, Karolina Jurczak, Wiktoria Żegleń i Diana Wiza. Horyzont nadziei i przyszłości reprezentują młodziczki Natalia Radzicka i Jagoda Garczarek.


Oni w sezonie 2010 zdobywali medale i punkty.

Utytułowaną część męską sekcji kolarskiej UKS Jedynka Limaro Kórnik stanowią: juniorzy - Daniel Horyza, Kacper Burchacki, Adam Piasecki i Mateusz Lewandowski, juniorzy młodsi - Szymnon Rozmiarek, Adam Radzicki, Andrzej Grześ i silnie utalentowany młodzik Patryk Rajkowski.

Robert Taciak. Mieszkaniec Kórnika, trener, ojciec Mateusza Taciaka. Kiedyś uprawiał kolarstwo, teraz z powodzeniem zajmuje się szkoleniem młodych cyklistów, którzy w tym roku - zrzeszeni w UKS Jedynka Limaro Kórnik - zdobyli łącznie trzydzieści dwa medale mistrzostw Polski. Na szosie, w przełajach, także i na torze.

W poniedziałek 25 października w Domu Strażaka w Kórniku odbyło się kolarskie podsumowanie sezonu kolarskiego 2010. Uczestniczyło w nim wiele znakomitych gości. W pierwszej kolejności trzeba wymienić tych, którzy od lat - z niezmiennym przekonaniem - popierają działalność Roberta Taciaka. A więc burmistrza Kórnika Jerzego Lechnerowskiego, Ireny Kaczmarek (przewodniczącej Rady Miejskiej), czy też Grażyny Głowackciej - radnej powiatu poznańskiego.


Patryk Rajkowski jest młodzkiem, ma 14 lat i wiele sportowych sukcesów. Niebawem na torze BGŻ Arena w Pruszkowie poprowadzi z flagą narodową reprezentantów Polski do rywalizacji w Mistrzostwach Europy w Kolarstwie Torowym.

Świat kolarstwa i rowerów reprezentowali: Lucjusz Wasielewski - prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego, Jan Antkowiak - trener kadry narodowej przełajowców , Ryszard Pawlak (kiedyś kolarz, później trener, obecnie  biznesmen), Piotr Pawlak - prezes firmy Eurobike, Mateusz Taciak - do niedawna kolarz zawodowej grupy Mróz Active Jet, syn Roberta Taciaka, w sezonie 2011 członek ekipy zawodowej CCC Polsat Polkowice.

Był także Kazimierz Gogolewski, były kolarz - później trener, który 32 lata temu kolarstwo wprowadził do Kórnika.

Bohaterem kolarskiego wieczoru była Katarzyna Pawłowska, która w tym roku zdobyła dwa razy tytuły mistrzyni Polski. I ona, jak i jej koleżanki i koledzy, odbierała puchar, stawała do niejednej fotografii i potwierdzała swą obecnością (obecni byli także jej rodzice), że stanowi część kolarskiego teamu, który startował w tym roku w ponad 80. wyścigach (w kraju, jak i zagranicą), i którego działacze zorganizowali w Kórniku cztery imprezy rowerowe dla ponad 700 osób.

Podpoznański Kórnik sumował w poniedziałek przed wieczorem swe kolarskie osiągnięcia 2010 roku. Jest ich wiele, niektóre zdają się zapowiadać, że na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku miasto trenera Roberta Taciaka i burmistrza Jerzego Lechnerowskiego kibicować będzie Polce/Polakowi z orłem na piersi podczas kolarskich zmagań. Może to będzie Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik), a może Matuesz Taciak (CCC Polsat Polkowice).
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL