R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41537048 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
AGA TEAM MTB kończy pięć lat

 

Jutro w Dębnie (Lubuskim) sumują
nie tylko tegoroczny sezon maratonówAGA TEAM MTB. Jutro, w sobotę 9 listopada, w Dębnie Lubuskim podsumują nie tylko tegoroczny sezon startów.

AGA TEAM MTB. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów kolarstwa górskiego w zachodniej Polsce. Panie i panowie w nim startujący jeżdżą w maratonach i osiągają coraz lepsze rezultaty. Ekipie w charakterystycznych różowych strojach szefuje Agnieszka Baczuń. Jutro, w sobotę 9 listopada, w Dębnie (Lubuskim) podsumują wspólnie czas pięciu lat amatorskiego uczestnictwa w imprezach rowerowych.

Amatorska Grupa Rowerowa AGA TEAM MTB powstała w 2008 roku. Początkiem istnienia było skrzyknięcie się dwóch rodzin - Baczuniów i Czajkowskich, ich przekonanie, że warto byłoby wolny czas spędzać wspólnie i to na rowerze.

– Tadeusz i Mariusz Czajkowscy dali impuls, zaczęli startować w maratonach MTB. Ja też byłam z nimi od pierwszych chwil - mówi Agnieszka Baczuń, prezes tego sympatycznego teamu, prezes od momentu jego narodzin. – Poza naszą trójką byli jeszcze Katarzyna Baczuń (obecnie Kowalska), Marcin Baczuń i Dariusz Szulgo.

– Pamiętam swój pierwszy maraton MTB - mówi Agnieszka Baczuń. – Był rok 2008, gdy wystartowałam w Połczynie-Zdroju na dystansie Mini, około 40 kilometrów. Trasa była niesłychanie trudna, jechałam prawie pięć godzin. Nie poddałam się, dotarłem na metę i to doświadczenie nie było dlań zniechęcające.

W roku 2009 członkowie AGA TEAM MTB założyli klubowe stroje: biało-czarno-różowe. Ten ostatni kolor ich wyróżnia na wszystkich maratonach MTB. Rzadziej pojawiają się na szosie. W tym roku wystartowali w 31 maratonach na rowerach górskich.

Przez pięć lat przybyło nowych członków i doświadczeń. Tadeusz Czajkowski, Mariusz Czajkowski, Agnieszka Baczuń, Katarzyna Baczuń, Marcin Baczuń i Dariusz Szulgo (założyciele teamu) mają teraz obok siebie jeszcze kolejnych kilkanaście osób, które pokochały szlachetną rywalizację na rowerach. Są to: Kamil Czajkowski, Ryszard Franków, Czesław Franków, Monika Franków, Agnieszka Morel, Rafał Morel, Beata Sadowska, Mariusz Sadowski, Krzysztof Głodek, Szymon Kloc, Paweł Skorb, Dariusz Szulgo, Tomasz Aszeberg, Karolina Kłaczkiewicz i Przemysław Stasiak. 


Agnieszka Baczuń na najwyższym miejscu podium - 1. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix Kaczmarek Eletric MTB 2013 w kategorii K2 na dystansie Mini. Wolsztyn, 29 września 2013.

Są mieszkańcami dwóch województw - lubuskiego i zachodniopomorskiego: Gorzowa Wielkopolskiego, Brzeźna, Dębna, Goleniowa i Szczecina. Grupa startuje w maratonach MTB, rzadziej szosowych. W roku 2013 uczestniczyli w cyklach maratonów: Kaczmarek Electric MTB, Zielonogórskie i Lubuskie GP Amatorów, Gryf Maraton MTB, także w maratonach szosowych. Pracują w administracji państwowej i samorządowej, uczą się i studiują, leczą i prowadzą własne firmy.

Swiss Replica Watches

Agnieszka Baczuń, nieformalna pani prezes AGA TEAM MTB, ma 31 lat. Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego (finanse i bankowość) pracuje w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnego w Gorzowie Wielkopolskim. Startuje w zawodach rowerowych od sześciu lat.

– Od pamiętnego dlań maratonu MTB w Połczynie-Zdroju minęło sześć lat - śmieje się Agnieszka Baczuń. – A pięć lat od momentu, gdy założyliśmy klubowe stroje z dominującym kolorem różu. Ukończyłam już około stu maratonów MTB przez ten czas. Nie tylko w Polsce. W Austrii (Salzkammergut) w tym roku jechałem 54 kilometry przez trzy godziny 40 minut, wielkość przewyższeń wyniosła 1600 metrów. Nabrałam przez kilka sezonów kolarskiego doświadczenia, coraz bardziej lubię się ścigać i wygrywać. W tym roku, jubileuszu pięciolecia AGA TEAM MTB, w klasyfikacji generalnej cyklu Kaczmarek Electric MTB w kategorii K2 na dystansie Mini zajęłam 1 miejsce. Mój niezawodny, podwójnie amortyzowany Scott mnie nie zawodzi, ale i ja z roku na rok podciągam w górę swą sportową formę.

Jutro (w sobotę 9 listopada) w Dębnie (Lubuskim), ul. Baczewskiego 13, członkowie AGA TEAM MTB spotykają się o godzinie 18, by podsumować sezon 2013 i całe minione pięć lat. Będą wspomnienia, podziękowania, czas sportowej refleksji i snucia planów na rok 2014.

                                                                           Piotr Kurek

Omega Seamaster Replica

Patek philippe complicated replica

 

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL