R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883622 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pokochali szosowe ściganie

 

FTI Racing Team liczy 22 kolarzy


Artur Kozal i Robert Żmudzin na wyścigowym szlaku.
Fot. archiwum Artura Kozala

Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team), rocznik 1982, należy do czołówki polskich kolarzy-amatorów w swej kategorii wiekowej. W swojej karierze wygrał ponad 80 wyścigów, w tym klasyfikację generalną poznańskich czwartków kolarskich. Ma wiele tytułów mistrza Polski. W jeździe drużynowej, parami, także indywidualnie. Jest współwłaścicielem firmy FTI,  głównym trenerem projektu FTI Sport, który już od 5 lat wspomaga przygotowanie treningowe amatorów kolarstwa i triathlonu.

– Startuję z przyjemnością w szosowych wyścigach kolarskich na torze samochodowym "Poznań" - mówi Artur Kozal z Mosiny. – Wygrałem tutaj w minionych latach wielokrotnie, w tym roku dwa razy - 14 kwietnia i 25 sierpnia. Wyścigi są coraz ciekawsze i nieprzewidywalne, poziom sportowej rywalizacji jest coraz wyższy i coraz trudniej tutaj triumfować - o wygranej nie decyduje tylko moc, ale też taktyka i szczęście - to jego słowa.

W tym roku tych kolarskich spotkań czwartkowych na torze samochodowym "Poznań" było już dziewiętnaście. Sześć razy triumfował Sławomir Spławski z Bogdanowa, trzy razy Paweł Rychlicki z Poznania, dwa razy Wojciech Sykała ze Złotnik i właśnie Artur Kozal.

Replica Audemars Piguet Watches
 
Kompleksowo. – Jako trener podchodzę do kolarstwa kompleksowo. Nie skupiam się wyłącznie na wydolności i analizie miernika mocy, pracuję nad pozycją zawodnika, jego techniką oraz taktyką jazdy w grupie. Stosuję nowoczesne metody treningowe, ale też wiele programów treningowych opracowanych na bazie własnego doświadczenia. Ścigam się, bo to pozwala mi lepiej zrozumieć zawodnika, dbać o jego motywację i rozumiem jego odczucia. Wiem, że bycie kolarzem amatorem jest niezwykle trudne, podpowiadam jak łączyć trening z życiem rodzinnym i osiągać efekty jak najmniejszym kosztem. Szkolę nowych trenerów, dzięki czemu wymieniamy się doświadczeniem i zwiększamy swoją skuteczność.


Spotkali się w ubiegłym tygodniu w Cafe "Szkolna" w Suchym Lesie, by podsumować kolarski sezon 2016.
Fot. Piotr Kurek

FTI Racing Team to reprezentanci projektu FTI Sport. Liczy ponad 50 zawodników - fanów kolarstwa i triathlonu.

Przygotowania do sezonu 2016 zaczęli w listopadzie ubiegłego roku. Przez okres zimowy solidnie budowali formę na treningach ogólnorozwojowych, na zajęciach indoor & outdoor cycling oraz na siłowni. Marzec był miesiącem budowania wytrzymałości podczas dwutygodniowego zgrupowania na Majorce. W sezonie natomiast szlifowali techniczne i taktyczne elementy na zgrupowaniach w Karpaczu, które odbyły się w kwietniu i w czerwcu.

Najlepsi. Gwiazdą teamu w tym sezonie jest Daniel Majkowski z Gdyni. Wygrał 16 kwietnia szosowy maraton w Obornikach, także wyścig w Świątnikach oraz wiele razy w innych zawodach kolarskich ze startu wspólnego (także w tych organizowanych przez Czesława Langa w Krokowej). Na Mistrzostwach Polski w Brodnicy zabraklo mu tylko 3 kilometrów, by dojechać w ucieczce z Piotrem Osińskim do mety, jak się później okazało, championem kraju w M30.

Ubiegłoroczny zwycięzca klasyfikacji generalnej czwartków kolarskich na torze "Poznań" Robert Żmudzin z Wolsztyna w tym roku ma mniej czasu na treningi i wyścigi. Jest młodym ojcem i obowiązki zawodowe (kierownik sklepu rowerowego w Nowym Tomyślu) ograniczają mu regularny udział w imprezach w Grodzie Przemysła. Jednak tuż przed Mistrzostwami Polski w Brodnicy znakomicie przygotował formę, między innymi na zgrupowaniu FTI w Karpaczu, co zaowocowało piękną wygraną w kategorii cyklosport w wyścigu ze startu wspólnego i tytułem krajowego championa.

W tym roku w FTI Racing Teamie zabrakło 10-krotnego mistrza Polski Łukasza Rakoczego, który zrobił sobie kolarską przerwę. Inny sympatyczny zawodnik tejże drużyny Michał Zbroszczyk pauzuje ze względu na problemy zdrowotne: cała ekipa trzyma kciuki za jego powrót do zdrowia!

Siła w drużynie. Ścigają się w całej Polsce, ich siłą jest jazda drużynowa i jazda indywidualna na czas. Pracują w różnych zawodach, łączy ich kolarstwo. Tomasz Minta jest wysokiej klasy głównym księgowym w dużej korporacji (koledzy z teamu mówią, że to najlepszy księgowy w Polsce), Łukasz Rakoczy - informatykiem. Kapitanem sportowym ekipy jest Artur Baturo z Poznania (wygrał w tym sezonie dwa supermaratony szosowe) - ścigał się w tym roku w kultowym wyścigu szosowym po górach w Austrii - nie po raz pierwszy i pokonał trasę 240 kilometrów w ponad 9 godzin. Sławomir Urbański z Wągrowca regularnie startuje na torze "Poznań" na jednym z najnowszych (koledzy nie pytają o cenę) modeli szosowych "Treka", Konrad Kolecki jest biznesmenem z Suchego Lasu, Stanisław Michalski z Poznania - instruktorem FTI, Piotr Napierała z Poznania pracuje w WBK, Piotr Borszlak  prezesuje firmie metalowej. Łukasz Góreczny w tym sezonie z sukcesami rozpoczął kolarską przygodę, Radosław Kozal, brat Artura, widoczny jest wszędzie: na zawodach szosowych i także na maratonach MTB.

Najmłodszym członkiem jest Karol Piekarski, najstarszym zaprzyjażoniony od lat z teamem Piotr Siebert.

Do teamu należy również Jakub Czwojda, który w tym roku dołączył do czołówki zawodników startujących w indywidualnej jeździe na czas. To Łukasz Pikosz z Mosiny również specjalizujący się w czasówkach, to także Artur Adamczak, Adam Ciemniak (czyli specjaliści MTB) i wielu innych.

W tym roku projekt FTI Sport zwiększa swój terytorialny zasięg działania. Poza Poznaniem i Obornikami w klubie JUST A FIT dołączyla Mosina we współpracy z klubem Adrenalina Fitness. Przygotowanie do nowego sezonu rozpoczyna się 3 listopada, a wszystkie osoby zainteresowane zapraszane są na spotkania informacyjne oraz treningi otwarte w Poznaniu i analogicznie w Mosinie.

Podsumowali sezon. Kilka dni temu spotkali się w Cafe "Szkolna" w Suchym Lesie. Przy torcie, w luźnej atmosferze podsumowali kolarski sezon 2016. Wyszło nieźle. Drużynowo i indywidualnie. Wiedzą dużo o kolarstwie i marzy się im jeszcze niejeden sportowy sukces. Stawiają na rywalizację na szosie. W Polsce i na arenie międzynarodowej.

Są ludźmi w średnim wieku, życiowo bardzo ustabilizowanymi. Mają pieniądze, by swą pasję - jazdę na rowerze i sportową rywalizację - realizować w silnej grupie, w której nie brakuje mistrzów Polski.
 
                                                              Piotr Kurek

 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL