R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883531 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Siedmiu kolarzy Mroza

 

Maratony MTB i zawody XC w planach
ekipy kierowanej przez Piotra Kosmalę


Michał Kowalczyk, drugi z lewej, w tym sezonie startować będzie w teamie Mróz Active Jet. Zawodnik ze Swarzędza często trenuje na górkach i wzniesieniach poznańskiej Cytadeli. 31 sierpnia 2009.

Team Mróz Active Jet w sezonie 2011 stanowić będzie siedmiu kolarzy. Robert Banach, Bartosz Banach, Wojciech Halejak - ci zawodnicy mają na swych kontach wiele sukcesów w kolarstwie górskim i w tym roku będą liderami zespołu, który w polskim cykliźmie ma swą ugruntowaną pozcyję. Startują oni przede wszystkim w maratonach MTB oraz zawodach XC i w takiej też roli, przede wszystkim, zobaczymy ich w tym roku.

Michał Kowalczyk z podpoznańskiego Swarzędza jest wielkim talentem kolarskim. Do tej pory reprezentował barwy klubu Taris Sevroll Puszczykowo (trenował i ścigał się pod okiem Rafała Łukawskiego), ale z sezonem 2011 nastaje dla niego wielka szansa, by jeździć w Mrozie.

– Michał Kowalczyk nie jest jedynym młodym kolarzem w naszym teamie - powiedział dziś Wielkopolskiemu Rowerowaniu dyrektor sportowy grupy Mróz Active Jet Piotr Kosmala. – Dziewiętnastolatek Rafał Suszko z Białegostoku jest kolejnym zawodnikiem, podobnie jak Adrian Kucharek z Tomaszowa Mazowieckiego (LKK Start Tomaszów Mazowiecki). Ta trójka ma pewne miejsce w nowo formowanej ekipie. Chciałbym, by był w niej również Konrad Gorzelak (Warszawski Klub Kolarski), ale w sprawie tego ostatniego prowadzimy jeszcze rozmowy z jego klubem i nie mogę na sto procent powiedzieć, że będzie się ścigał w naszym zespole.

– Z tymi młodymi zawodnikami wiążę nadzieje na przyszłość, myślę otwarcie, że swe możliwości będą mogli ujawnić za kilka lat, w okolicach Igrzysk Olimpijskich 2016 roku w Brazylii.

Jak podkreślił Piotr Kosmala, team Mróz Active Jet będzie miał w 2011 dwa programy startów: maratony i zawody XC. W tych pierwszych będą startować bracia Robert Banach i Bartosz Banach oraz Wojciech Halejak, a w wyścigach XC ścigać się będą młodzi kolarze, którzy będą przygotowywać się bardziej pod kątem startów w Pucharze Świata i mistrzostwa świata.

– 18 lutego cały team udaje się do Hiszpanii (Lloret de Mar pod Barceloną) na pierwszy obóz treningowy, który potrwa dwa tygodnie. Miesiąc później, czyli 18 marca, rozpoczynamy kolejny cykl przygotowań - tym razem Gran Canaria będzie naszym miejscem pobytu. W międzyczasie, 25 marca, mamy zaplanowany tam wyścig - powiedział Piotr Kosmala.

Ekipę Mróz Active Jet będzie można zobaczyć w akcji podczas tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team, na który złoży się siedem imprez. Na pewno jej kolarze wystartują także w kilku wyścigach innych organizatorów, Grzegorza Golonko, czy Macieja Grabka. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL