R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41537110 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Piotr Pawlak i Cezary Kaczmarek
tworzą nową kolarską jakość

 

Pożegnanie z barwami Corratec Teamu


Euro Bike Kaczmarek Electric Team. W tych strojach w sezonie 2014 wystartują zawodniczki i zawodnicy, którzy przez siedem lat jeździli w barwach Corratecu Poznań.

Wiadomość jest sensacyjna, ale prawdziwa. Poznański Corratec Team, jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów kolarskich w Polsce, przestaje istnieć z dniem 31 grudnia 2013 roku. Kończy swą działalność po siedmiu latach, bardzo pracowitych i bardzo owocnych w sportowe sukcesy. Jego członkowie nie rozstają się jednak z rowerami, gdyż tworzą nową ekipę - Euro Bike Kaczmarek Electric Team.

– Będę budował nowy team - mówi Piotr Pawlak, menedżer Corratec Teamu od jego początku istnienia - łącząc siły marek dwóch firm: swej (Euro-Bike-Products) i Kaczmarek Electric S.A. z Wolsztyna Cezarego Kaczmarka.

Corratec Team powstał wiosną 2007 roku. Jego członkowie po raz pierwszy wystartowali w zawodach XC Thule Cup w Puszczykowie. Ten zespół kolarstwa górskiego z Poznania w minionych siedmiu latach był bardzo liczny, bo aż kilkudziesięcioosobowy. Niekiedy jego liczebność dochodziła do 90! osób. Jego zawodniczki i zawodnicy jeździli w biało-niebieskich strojach, w tych barwach ścigali się pasjonaci MTB (w większości amatorzy) z całego kraju. Ta niesłychanie silna ekipa istnieje siódmy rok i w sezonie 2013 najważniejszymi zawodami dla niej były dwa cykle imprez: Skandia Maraton Lang Team i Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Pasjonatów rowerów z prawdziwego zdarzenia jeżdżących w biało-niebieskich strojach Corratec Team zawsze było kilkudziesięciu. Najstarszym członkiem ekipy jest Ryszard Pawlak (rocznik 1941), trochę młodsi są Andrzej Kaczmarek (1947) i Kazimierz Gogolewski (1949). Na drugim biegunie wiekowym są Bartosz Kołodziejczyk, Michał Kowalczyk i Jakub Najs, którzy startują od kilku lat i mają niezłe osiągnięcia w kolarstwie górskim. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy dumnie noszą i nosili przez lata biało-niebieskie koszulki i przysparzali Corratec Teamowi rozgłosu.


Piotr Pawlak przez siedem lat z sukcesami prowadził Corratec Team Poznań. Od nowego roku podejmuje nowe, ambitne wyzwanie - będzie szefował zespołowi Euro Bike Kaczmarek Eletric Team.
Archiwum Piotra Pawlaka

Corratec Team ma i miał w swym składzie, miedzy innymi, znanych dziennikarzy (Agnieszka Gulczyńska i Roman Krzywiński), ludzi biznesu (najwięcej), nauczyciela wychowania fizycznego, leśnika, kapitana żeglugi wielkiej (prowadzi tankowce po morzach i oceanach), kolejarza i liczne grono obiecującej młodzieży.

Corratec Team istnieje siódmy rok. Jego działalność dobiegnie końca 31 grudnia 2013 roku. Grupa kilkudziesięciu ludzi ścigających się na rowerach, doskonale zorganizowanych logistycznie, jeździła po Polsce, startując nie tylko w imprezach Skandii Czesława Langa. Są grupą sportową, ale i towarzyską, rozpoznawalną najbardziej na każdej imprezie MTB w Polsce.

Teraz żegnają się z barwami Corratec Teamu. Przez siedem lat ścigali się na rowerach marki Corratec i wygrywali maratony MTB, wyścigi szosowe. Ich sukcesy były najlepszą reklamą firmy Corratec, która jednak w minionych dwóch sezonach jakby zapomniała o poznańskim teamie. Nie było z tej strony pomocy, finansowego wsparcia.

– Życie nie znosi próżni, a nasz dotychczasowy sponsor tytularny nie udzielił nam wsparcia ekwiwalentnego do rozgłosu, jaki przynosimy marce Corratec. Cezary Kaczmarek natomiast uznał nas za partnera godnego podjęcia współpracy, więc przyszedł czas na duże zmiany - mówi Piotr Pawlak. – Ludzie, którzy ze mną jeździli w biało-niebieskich barwach od nowego roku będą reprezentowali zespół o nazwie Euro Bike Kaczmarek Electric Team. Mówiąc najkrócej, doszło do sojuszu dwóch polskich firm: mojej o nazwie Euro-Bike-Products i Kaczmarek Electric S.A. Cezarego Kaczmarka z Wolsztyna - mówi Piotr Pawlak.


Cezary Kaczmarek (254) jest skutecznym człowiekiem biznesu. Prowadzi sieć hurtowni elektrotechnicznych w całej Polsce, od czterech lata organizuje maratony MTB i sam w nich startuje. Kargowa, czerwiec 2012.

– Ja działam w branży rowerowej, zaś Cezary Kaczmarek prowadzi w całej Polsce sieć hurtowni elektrotechnicznych i także od czterech lat organizuje maratony MTB z dobrymi nagrodami i premiami finansowymi dla najlepszych. Łączymy siły, polskie siły, by nowy team był widoczny w kraju nie tylko na najbardziej prestiżowym i medialnym cyklu imprez kolarstwa górskiego, jakim jest Skandia Maraton Lang Team. I także na Tour de Pologne Amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie w tym roku dwa pierwsze miejsca zajęli Andrzej Kaiser i Michał Kowalczyk. Naturalnie postaramy się utrzymać pierwszą lokatę w klasyfikacji drużynowej w Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

– W miniony piątek, 22 listopada, w siedzibie mojej firmy Euro-Bike-Produtcs (Poznań, ul. Ostrowska 498, 498 A) odbyło się spotkanie zawodniczek i zawodników Corratec Teamu. Przyszło ponad 40 osób. Dziękowałem im za siedem lat wspólnej przygody rowerowej, za siedem tłustych w sukcesy sportowe lat. Zamknęliśmy w ten sposób rozdział o nazwie Corratec Team.

– W 2014 rok wchodzimy jako zespół Euro Bike Kaczmarek Electric Team - mówi Piotr Pawlak. – Stroje kolarskie są już przygotowywane i myślę, że 1 stycznia przyszłego roku będzie je można już publicznie zobaczyć po raz pierwszy podczas noworocznego spotkania rowerzystów w Poznaniu.

Przed minionych siedem lat (2007-2013) zawodniczki i zawodnicy teamu trenowali i ścigali się na rowerach marki Corratec. Przerzutek używali różnej jakości, ale generalnie Shimano. Koła - też Shimano, ogumienie - Continental, kaski - Mango.

Z dnia na dzień trudno uzbroić cały team w nowe rowery, ale najlepsi zawodnicy Euro Bike Kaczmarek Electric Team otrzymają w 2014 roku sprzętowe wsparcie firmy TREK (i związanej z nią marki BONTRAGER), która zobowiązała się częściowo wyposażyć dziesięciu zawodników. Myślę, że będą to ci pasjonaci rowerów, którzy w sezonie 2013 i wcześniejszym przysparzali najwięcej punktów ekipie biało-niebieskich. Gdybym miał się pokusić o wymienienie nazwisk, to zapewne będzie to Andrzej Kaiser, Małgorzata Zellner, Michał Kowalczyk, Bartosz Kołodziejczyk, czy też student medycyny Jakub Najs.

Piotr Pawlak trzyma, jak dotychczas, wszystkie organizacyjne lejce nowego teamu w swych rękach, choć nie brakuje mu zawodowych zajęć. Firma, której szefuje - Euro-Bike-Products - ma od ponad dwóch lat nową siedzibę. Na poznańskim Szczepankowie (ul. Ostrowska 498, 498A) są jej swe biura oraz pomieszczenia magazynowe. Co ważne dla miłośników kolarstwa i aktywnego wypoczynku, sklep rowerowy Euro-Bike-Products nadal mieści się przy ul. Starołęckiej 18 w Poznaniu, podobnie jak siedziba klubu Corratec Team (do końca grudnia 2013).

Euro Bike Kaczmarek Electric Team. W tej ekipie w sezonie 2014 jeździć będą ludzi z zachodniej części kraju. Andrzej Kaiser mieszka w Bytowie, Jan Dymecki w Czaplinku, Tadeusz Korzeniewski w Wałczu. W większości zawodniczki i zawodnicy są z Wielkopolski i Poznania. Piotr Pawlak, krotochwilnie się śmiejąc, mówi wprost: – Nie mamy ambicji, by sięgać po ludzi z drugiej strony Wisły.

W lutym i marcu 2014 pojadą do Hiszpanii na zgrupowania. Na to drugie - ponad trzydzieści osób. Po to, by dobrze i solidnie przygotować się do sezonu 2014. Priorytetem będą dwa cykle: Skandia Maraton Lang Team i Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, także Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB.

Piotr Pawlak, rocznik 1966, zamyka definitywnie rozdział Corratec Teamu. W ubiegłym roku triumfował indywidualnie w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team na dystansie Mini w kategorii M-4. Ten rok miał słabszy. – Ale w sezonie 2014 będę przykładem dla kolegów z teamu Euro Bike Kaczmarek Electric i pociągnę ich (sprawdzonych i nowych, jak Joanna Przybylska) do sukcesów i zwycięstw. Na nowe konto. Nasze, polskie konto.


                                                                     Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL