R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883536 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zbieranie cennych doświadczeń

 

Pierwszy start średzkiej grupy zawodowej
Superior MTB Energy Team w Pucharze Świata


Patryk Adamiewicz z podpoznańskiego Skórzewa w niedzielę ścigał się w belgijskim Houffalize. Dla obiecującego juniora, ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żywcu, był to debiut w Pucharze Świata i zarazem... duże przeżycie.

W dniach 11-15 kwiecień zawodnicy średzkiej zawodowej grupy kolarskiej Superior MTB Energy Team przebywali w Belgii, gdzie w miejscowości Houffalize odbyła się druga edycja tegorocznych zmagań w ramach Pucharu Świata. Dla zawodników Superior MTB Energy Team był to pierwszy start w tak prestiżowej imprezie.

Do Belgii udało się sześcioro zawodników, którzy przed wyjazdem szlifowali formę na zgrupowaniu w Dusznikach Zdroju. Zawodnicy dotarli do Belgii w środę, a w czwartek trenowali na trasie Pucharu Świata wraz z inną polską ekipą 4F e-vive Racing Team pod czujnym okiem trenera Andrzeja Piątka.

Dzień później, w piątek 13 kwietnia, odbyły się pierwsze zawody z udziałem dwójki zawodników średzkiego Teamu. W sprintach wystartowali – Olaf Małek oraz Patryk Adamkiewicz, którzy byli najmłodszymi uczestnikami w gronie ponad stu kolarzy z całego świata. Niestety, nie udało im się przebrnąć przez eliminacje, ale dzięki startowi nabrali z pewnością nowych doświadczeń.

Sobota i niedziela była dniem zmagań w konkurencji olimpijskiej XC. W sobotę do rywalizacji przystąpili zawodnicy z trzech kategorii wiekowych: juniorka, kobiety U23 oraz mężczyźni U23. Średzki Team reprezentowała trójka zawodników i jedna zawodniczka. W kategorii U23 kobiet 33. miejsce zajęła Weronika Rybarczyk. Wśród mężczyzn w kategorii U23 na 89. pozycji sklasyfikowany został Borys Góral, a na 92. Karol Michalski. Kacper Urbanowicz nie ukończył rywalizacji.

W niedzielę rywalizowali juniorzy oraz elita kobiet i mężczyzn. W wyścigu juniorów wzięli udział Patryk Adamkiewicz oraz Olaf Małek. Pierwszy z nich zajął 115. lokatę, a drugi 124.

Puchar Świata w Belgii przyciągnął na start nie tylko najlepszych kolarzy górskich na świecie, ale również kibiców, których każdego dnia było blisko 15 tysięcy. Impreza transmitowana była na cały świat przez Red Bull TV.

– Zawodnicy Superior MTB Energy Team zostali sklasyfikowani na nieco odległych miejscach, ale z pewnością sam start był nielada doświadczeniem. Dla większości naszych zawodników był to pierwszy start w imprezie o tak dużej randze, jaką jest Puchar Świata. Jesteśmy najmłodszym zespołem zarejestrowanym w UCI. Celem dla naszych zawodników jest zdobywanie doświadczenia i walka z najlepszymi na świecie kolarzami. To zaprocentuje z pewnością w przyszłości – powiedział Michał Główczewski, prezes Zarządu MTB Energy Team.

W najbliższy weekend zawodnicy Superior MTB Energy Team nie mają zaplanowanych żadnych startów. W kolejnym tygodniu, w sobotę 28 kwietnia, zaprezentują się na maratonie z cyklu MTB Maraton Cup, który organizowany jest przez średzki team w podpoznańskim Czerwonaku. Po zawodach udadzą się na tygodniowe zgrupowanie do Żerkowa, gdzie przygotowywać się będą do startu w Pucharze Polski, który odbędzie się tutaj 5 maja. W międzyczasie zawodnicy wystartują również w zawodach w Zielonej Górze , które odbędą się 3 maja. Kolejny start w Pucharze Świata zaplanowany został na 11-13 maja w Czechach w Nowym Mescie.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL