R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 42129905 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-09-02
Kalendarz imprez

 

W maju 2008 w holenderskim Nijmengen
kolarskie mistrzostwa świata studentów

 

W holenderskim Nijmegen w maju tego roku, od 19 do 26, odbędą się kolarskie mistrzostwa świata uniwersytetów. Impreza odbędzie się już po raz piąty i mogą w niej uczestniczyć studentki i studenci.

Młodzi ludzie z całego świata będą rywalizować w zawodach cross country, maratonach MTB, jeździe indywidualnej na czas oraz wyścigu szosowym ze startu wspólnego.

Jako pierwsi wystartują kolarze górscy w zawodach XC (22 maja), następnego dnia (23 maja) ścigać się będą specjaliści jazdy indywidualnej na czas. W sobotę 24 maja odbędzie się maraton MTB. Rywalizację zakończy wyścig szosowy w niedzielę 25 maja ze startu wspólnego pań i panów.

Program imprezy obejmuje także seminarium na temat zależności między tężyzną fizyczną a sprawnością intelektualną człowieka, jak również rajd turystyczny dla studentów.

celine outlet Szef Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Irlandczyk Pat McQuaid zaapelował w specjalnym liście do studentów całego świata o udział w tej imprezie.

Wszelkie szczegóły na temat piątych kolarskich mistrzostw świata studentów - terminarz, zasady uczestnictwa, trasy - na stronie internetowej (http://www.wucc2008.com/) organizatorów.

 

 

 

 

 

 


6 kwietnia w Puszczykowie
zaczyna się Wielkopolska Liga Masters
Bal kolarzy i prezentacja kalendarza imprez 2008

 

W ostatnią sobotę karnawału w Puszczykowie odbył się bal kolarzy MTB. W Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Wielspin przy ulicy Wysokiej 8 pasjonaci rowerów tańczyli w rytm różnych rytmów, rozmawiali i oceniali zdarzenia 2007 rokubest replica watches

Prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca Wojciech Gogolewski, główny organizator Wielkopolskiej Ligi Masters MTB, zaprezentował kalendarz imprez 2008. Wiadomo już, że pierwsze zawody kolarzy górskich w tym cyklu odbędą się w niedzielę 6 kwietnia w Puszczykowie, następne tydzień później na poznańskiej Cytadeli. W sumie takich imprez odbędzie się dziesięć - w tym dwie poza granicami Wielkopolski - 22 czerwca w Bydgoszczy i 12 lipca w Połczynie Zdroju.

Rowerowa rywalizacja w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters MTB w 2008 roku toczyć się będzie od kwietnia do października, kolarzy zaś gościć będą także Złotów (11 maja), Chodzież (25 maja), Turek (8 czerwca), Jarocin (24 sierpnia), Września (28 września) i Wągrowiec (11 października). W ubiegłych pięciu latach w zawodach uczestniczyło kilkuset pasjonatów rowerów górskich, zapewne w tym roku będzie we wszystkich tych miejscach równie tłoczno, barwnie i rodzinnie. I zapewne, jak w ubiegłym roku, czy też wcześniej, w tych rowerowych zmaganiach z terenem i rywalami wezmą udział mieszkańcy innych rejonów kraju.

Nie da się ukryć, że prezentacja Wojciecha Gogolewskiego unaoczniła, jak rozwijała się Wielkopolska Liga Masters MTB przez tych pięć lat, jak do grona utytułowanych zawodników z każdą kolejna imprezą dołączali następni amatorzy i zarazem pasjonaci kolarstwa górskiego. Dziś do Wielkopolski, na zawody w tym cyklu, przyjeżdżają nie tylko Adam Ostrowski z Warszawy, Mirosław Sokołowski z Kowar, Radosław Tecław z Bydgoszczy, czy też Zbigniew Górski z Chełmna.

W balu wziął udział Andrzej Rutkowski, pasjonat rowerów i gór, który w roku ubiegłym startował z numerem 513 w zawodach WLM, i który w czerwcu 2007 zdobył najwyższą górę Ameryki Północnej - liczący ponad 6000 metrów szczyt McKinley na Alasce. I który podzielił się z uczestnikami balu wrażeniami z tej swej przygody.

 

Wielkopolska Liga Masters MTB Thule 2008

 

1. 6 kwietnia - Puszczykowo
2. 13 kwietnia - Poznań/Cytadela
3. 11 maja - Złotów
4. 25 maja - Chodzież
5. 8 czerwca - Turek
6. 22 czerwca - Bydgoszcz
7. 12 lipca - Połczyn Zdrój
8. 24 sierpnia - Jarocin
9. 28 września - Września
10. 11 października - Wągrowiec (OSiR - finał)

 

 

Zaproszenia nie otrzymali byli mistrzowie
i kilka zespołów Pro Tour
Kto wystartuje w Giro d'Italia 2008?

Organizator Giro d'Italia, RCS Sport, ogłosił w piątek wieczorem (1 lutego) listę ekip, które wezmą udział w 91. edycji włoskiego touru narodowego (trwa trzy tygodnie), a który rozpocznie się 10 maja w Palermo. Wystartuje w nim 21 teamów dziewięcioosobowych, ale na liście nie ma kilku zespołów z cyklu Pro Tour: Astany (z Andreasem Klödenem i Alberto Contadorem), High Road (z Marco Pinottim) i Acqua & Sapone (ze Stefano Garzellim i Lucą Paolinim).

Szanse rywalizacji otrzymało siedem Profesjonalnych Teamów Kontynentalnych: Barloworld (Enrico Gasparotto i Mauricio Soler), Diquigiovanni-Androni (Gilberto Simoni), LPR Brakes (Danilo Di Luca i Paolo Savoldelli), Slipstream (David Zabriskie), Tinkoff Credit Systems (Mikhail Ignatiev), CSF Group Navigare (Luis Felipe Laverde) i NGC Medical-OTC.

Oni pojadą w 91. Giro d'Italia: Ag2r-La Mondiale, Barloworld, Caisse d'Epargne, Cofidis, CSF Group Navigare, Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli, Euskaltel-Euskadi, Française des Jeux, Gerolsteiner, Lampre, Liquigas, LPR Brakes, NGC Medical-OTC Industria Porte, Quick Step, Rabobank, Saunier Duval-Scott, Silence-Lotto, Slipstream Chipotle - H30, Team CSC, Team Milram and Tinkoff Credit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 kwietnia 2008 w Chodzieży
maraton MTB Czesława Langa

 

 

 

Dla pasjonatów kolarstwa górskiego w Wielkopolsce mamy dobrą wiadomość. 27 kwietnia (niedziela) 2008 roku w Chodzieży odbędzie się Skandia MTB Maraton - organizowany przez Czesława Langa i władze Chodzieży.

 

Jak poinformował szef ds. sportu firmy LANGTEAM Lech Piasecki, maraton w Chodzieży będzie pierwszą imprezą w całorocznym cyklu ścigania się najlepszych kolarzy górskich naszego kraju, jak również i amatorów.


29 kwietnia 2007 - Chodzież: pierwszy maraton o nazwie SKANDIA MTB. Na starcie od lewej: Anna Szafraniec, Magda Sadłecka i Maja Włoszczowska.

Wiadomo, że na początku maja, w dniach 3 i 4 maja, Szczawno Zdrój podejmować będzie specjalistów kolarstwa górskiego, z tym, że w sobotę rozegrany zostanie maraton, w niedzielę ścigać się będą Maja Włoszczowska i Marek Galiński oraz ich rywale w zawodach XC. Warto dodać, że wieczorem 3 maja w Szczawnie Zdroju odbędą się bardzo widowiskowe zawody Four Cross.

31 maja Nałęczów po raz drugi gościć będzie nie tylko polskich "górali" (zawody XC), 1 czerwca w tym samym miejscu maratończycy staną na starcie.

16 i 17 sierpnia Jelenia Góra będzie areną zmagań w zawodach XC (sobota) i maratonie MTB (niedziela). Dla naszych najlepszych zawodników będzie to ostatni test przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. 16 sierpnia właśnie w Jeleniej Górze nastąpi oficjalne pożegnanie kadry udającej się do Chin.

 

 

GRAND PRIX MTB

Skandia MTB MARATON

 

27 kwiecień Chodzież

( niedziela )

4 maja Szczawno Zdrój

( niedziela )

Kadra na start przylatuje specjalnie z Madrytu

dlatego edycja odbędzie się wyjątkowo w niedzielę

3 maja Szczawno Zdrój

( sobota )

 

 

wieczorem Four Cross

 

17 maja Bielawa

(sobota)

18 maja Bielawa

( niedziela )

31 maja Nałęczów

( sobota )

Kadra narodowa nie wystartuje

1 czerwca Nałęczów

( niedziela )

16 sierpień Jelenia Góra

( sobota )

Oficjalne pożegnanie kadry narodowej wylatującej na Igrzyska Olimpijskie

17 sierpień Jelenia Góra

( niedziela )

 

+ podjazd ( UpHill) MTB

 

5 października Gdańsk

( niedziela )


Pierwotnie Skandia MTB Maraton w Chodzieży miał się odbyć 30 marca, jednak firma LANGTEAM doszła do wniosku, że koniec kwietnia będzie lepszym terminem dla setek pasjonatów kolarstwa górskiego, którzy zechcą przyjechać i ścigać się wokół jezior Karczewnik i Strzeleckiego oraz wzniesienia Gontyniec.

 

 

 

 

 

65. Tour de Pologne jedzie z Warszawy do Krakowa

 

 

 

Przyszłoroczny 65. Tour de Pologne rozpocznie się 14 września jazdą drużynową na czas w Warszawie, zakończy zaś 20 września w Krakowie. Zaplanowano tylko jeden górski etap - z metą w Zakopanem. Miastami etapowymi będą ponadto: Olsztyn, Białystok, Lublin i Rzeszów. Kolarze będą mieli do pokonania 1259 kilometrów.


130 metrów pod ziemią odbyła się prezentacja 65. Tour de Pologne.

Prezentacja trasy 65. Tour de Pologne odbyła się w piątek 14 grudnia 130 metrów pod ziemią, w Kopalni Soli "Wieliczka". Główny jego organizator Czesław Lang zaprosił na imprezę stu kilkudziesięciu ludzi - polityków, gospodarzy miast, które gościć będą w 2008 roku szosowców z całego świata, sponsorów naszego narodowego touru, ludzi biznesu, dziennikarzy oraz kolarzy.


Czesław Lang prezentuje trasę 65. Tour de Pologne

 

 

 

 

 

 

 

Program 65. Tour de Pologne


Dwaj wielcy kolarze - Stanisław Szozda i Ryszard Szurkowski - znów razem.

14 września - 1. etap: jazda drużynowa na czas w Warszawie (4 km)
15 września - 2. etap: Płock - Olsztyn (230,3 km)
16 września - 3. etap: Mikołajki - Białystok (190,8 km)
17 września - 4. etap: Bielsk Podlaski - Lublin (233,8 km)
18 września - 5. etap: Nałęczów - Rzeszów (236,5 km)
19 września - 6. etap: Krynica Górska - Zakopane (206,2 km)
20 września - 7. etap: Rabka Zdrój - Kraków (157,6 km)
Więcej na stronie 65. Tour de Pologne

 

 

 

 

Reprezentacja Polski w 65. Tour de Pologne!

 

Reprezentacja Polski będzie mogła wystartować w 65. Tour de Pologne! Tej treści pismo, datowane 10 grudnia, otrzymał dyrektor wyścigu Czesław Lang od Alaina Rumpfa, menedżera UCI Pro Tour.

Kierownictwo UCI Pro Tour dokonało modyfikacji przepisów tej najbardziej prestiżowej rywalizacji, dając prawo krajowi organizującemu wyścig możliwość wystawienia narodowej reprezentacji. Związane jest to ze strategicznymi planami UCI mającymi na celu dalszy rozwój kolarstwa na świecie.

Dotychczasowe przepisy umożliwiały start w wyścigach Pro Tour tylko drużynom Pro Tour (18 ekip) oraz kontynentalnym zespołom profesjonalnym, które otrzymały prawo do „dzikiej karty”. Czesław Lang oraz prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz od kilkunastu miesięcy czynili staranie, by w przyszłorocznym, 65. Tour de Pologne mogła wystartować większa liczba polskich kolarzy. Te właśnie starania znalazły szczęśliwy finał.

- Cieszę się bardzo – powiedział Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne – że stało się tak w roku podwójnego jubileuszu naszego wyścigu. Od dawna czyniliśmy starania, by udział polskich zawodników był bardziej znaczący. Nasi najlepsi kolarze będą mieli możliwość zaprezentowania się w kolarskiej lidze mistrzów, w dodatku startując w białoczerwonych barwach. Wrześniowy termin wyścigu pozwoli zawodnikom przygotować się jak najlepiej do mistrzostw świata, które odbęda się we Włoszech. Kibice przed telewizorami i na trasie będą mieli oklaskiwać kolarzy jadących w narodowych koszulkach.

Prezentacja trasy 65. Tour de Pologne połączona z Jubileuszową Galą odbyła się 14 grudnia 2007 roku w Kopalni Soli Wieliczka.

 



17 sierpnia 2008 maraton MTB Grabka w Poznaniu

Tuż przed końcem 2007 roku firma Grabek Promotion, organizator Mio Fujifilm Bikemaraton, zaprezentowała swoje plany na sezon 2008. W kalendarzu imprez znajdziemy aż 12 maratonów, w tym jeden w Wielkopolsce.

 

Terminy i lokalizacje maratonów firmy Grabek Promotion w 2008 roku
1. Wrocław - 20.04.2008
2. Zdzieszowice - 4.05.2008
3. Boguszów Gorce - 17.05.2008
4. Tarnów - 31.05.2008
5. Ustroń - 14.06.2008
6. Kraków - 06.07.2008
7. Zawoja - 19.07.2008
8. Świeradów Zdrój - 2.08.2008
9. Poznań - 17.08.2008
10. Piechowice - 30.08.2008
11. Karpacz - 13.09.2008
12. Polanica Zdrój - 27.09.2008

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Giro d'Italia 2008 - mniej gór, mniej stresu

 

Przyszłoroczny wyścig kolarski Giro d'Italia (10 maja - 1 czerwca) rozpocznie się trzema etapami na Sycylii, a zakończy tradycyjnie w Mediolanie. Liczącą 3423,8 kilometrów trasę, podzieloną na 21 odcinków, przedstawiono w sobotę 1 grudnia w stolicy Lombardii - w Teatro degli Arcimboldi .

 

 

Obserwatorzy i sami organizatorzy są zdania, że trasa będzie łatwiejsza niż w poprzednich latach. - Mniej gór, mniej kilometrów i mniej stresu - ocenił dyrektor wyścigu Angelo Zomegnan.

Zaplanowano aż cztery czasówki. Od drużynowej jazdy na czas (28,5 km) wokół Palermo rozpocznie się wyścig. Zakończy go indywidualna próba z Cesano Maderno do stolicy Lombardii (23,5 km). Najwyższy punkt na trasie - Passo Gavia (2618 m npm) - znajdzie się na przedostatnim etapie, liczącym 224 kilometry. Najdłuższy etap, Potenza - Peschici, liczyć będzie 247 km. Górska czasówka długości 13,8 km będzie etapem szesnastym.

Kolarze będą mieli dwa dni przerwy - 19 i 27 maja.

W prezentacji wzięli udział organizatorzy Tour de France i Vuelta a Espana, by podkreślić swą solidarność z organizatorami włoskiego touru narodowego. Zabrakło jednak w Mediolanie szefa Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Pata McQuaida. Był on również nieobecny w Paryżu w końcu października podczas prezentacji 95. Tour de France.

W ceremonii odsłonięcia mapy z trasą wyścigu wzięło udział pięciu jego zwycięzców: Danilo Di Luca (2007), Paolo Savoldelli (2002, 2005), Damiano Cunego (2004), Gilberto Simoni (2001, 2003) i Stefano Garzelli (2000).
Więcej na stronie To warto wiedzieć


 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 lipca 2008 maraton MTB w Połczynie Zdroju

 

W niedzielę 13 lipca 2008 roku w Połczynie Zdroju odbędzie się ogólnopolski maraton kolarzy górskich. Do pokonania będą trzy dystanse - 10 km, 30 km i 70 kilometrów.

Myśląc już o organizacji przyszłorocznego maratonu MTB w Połczynie Zdroju, Andrzej Maziarz zaprosił wiele osób do objazdu jego trasy w Dniu Niepodległości, w dniu 11 listopada 2007. Skorzystałem z tego zaproszenia...

 

Jak się ostatecznie okazało, chętnych do listopadowej konfrontacji na rowerze z pięknem Ziemi Połczyńskiej i śniegiem nie było zbyt dużo: Andrzej Maziarz, Jan Dymecki, Andrzej Kuśmider i Piotr Kurek.

To była piękna jazda po śniegu w okolicach Wilczych Jarów, grodziska Palupe, nad rzeczką Wogrą. Pedałowaliśmy ponad trzy godziny, pokonując prawie 40 kilometrów i mknąc w jednym miejscu z prędkością dochodzącą do 50 kilometrów na godzinę.
Więcej na stronie Moje jazdy/ Listopad/ Połczyńskie wzgórza pełne śniegu

 

 

 

 

 

 

 

20 kwietnia 2008 maraton MTB w Murowanej Goślinie

W sobotę 27 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich zakończył się Tour Salon - wielkie święto branży turystycznej. Przez cztery dni ludzie odpowiedzialni za wypoczynek i rekreację innych rozmawiali na temat tego, co czeka nas w roku 2008. W tej prezentacji nie zabrakło także propozycji dla pasjonatów rowerów - szczególnie MTB.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki nie ukrywał w rozmowie z dziennikarzami swej radości, że pierwszy przyszłoroczny maraton MTB Grzegorza Golonki odbędzie się w niedzielę 20 kwietnia w Murowanej Goślinie. Będzie to już trzecia edycja imprezy, której trasa wyznaczona zostanie w Puszczy Zielonka.

Wielu poznańskich i wielkopolskich pasjonatów z radością zapewne wystartuje w tym pierwszym maratonie MTB roku 2008 w Wielkopolsce.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że Grzegorz Golonko jako pierwszy w Polsce z zadziwiającym wyprzedzeniem podał terminy swych imprez MTB. Przyszłoroczny cykl maratonów to osiem edycji w zdecydowanej większości poprowadzonych po pięknych i wymagających górskich trasach.
Tradycyjnie już w kalendarzu zawodów, organizowanych przez Grzegorza Golonko, nie zabraknie etapówek Beskidy MTB Trophy wokół Istebnej i MTB Challenge w Kotlinie Kłodzkiej, a także Jura Marathonu.

Terminy do zapamiętania


1. 20.04 - MTBM #1 - Murowana Goślina
2. 1-3.05 - MTBM #2 - Karpacz
3. 17.05 - MTBM #3 - Bardo
4. 22-25.05 - Beskidy MTB Trophy
5. 14.06 - MTBM #4 - Głuszyca
6. 28.06 - Jura Marathon
7. 05.07 - MTBM #5 - Istebna
8. 27.07 - 02.08 - MTB Challenge
9. 16.08 - MTBM #6 - do ustalenia
10. 31.08 - MTBM #7 - Kraków
11. 13.09 - MTBM #8 - Krynica

 

Trzy imprezy rowerowe w roku 2008
na terenie gminy Suchy Las

 

Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las (z Grażyną i Ryszardem Głowackimi na czele), Ośrodek Kultury Gminy Suchy Las oraz mieszkańcy wsi Zielątkowo od wielu lat organizują, z coraz większym rozmachem, rajdy rowerowe.

Ustalone zostały już tereminy imprez rowerowych roku 2008:

- XII Rajd Rowerowy im.Wojciecha Bogusławskiego, Glinno, 11 maja 2008;

- IX Rajd Rowerowy "Herbowy", DNI GMINY SUCHY LAS, 8 czerwca 2008;

- X Rajd Rowerowy im.Leszka Roszczyka "Pieczona Pyra-Zielątkowo", 5 października 2008.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maratończycy wystartują 20 września 2008
Trwają zapisy do piątej edycji Michałków

Wraz z nadejściem wiosny, 21 marca, rozpoczęły się zapisy do ogólnopolskiego maratonu rowerowego MTB Michałki 2008. Impreza w tym roku, jak ten czas szybko upływa, odbędzie się już po raz piąty. Tym razem w sobotę 20 września. Miejsce startu i meta, jak w latach poprzednich, w Wieleniu nad Notecią.



Główny organizator Michałków 2008 Tomasz Kaczmarek wprowadza w tym roku zmiany, by zachęcić do udziału w tej imprezie także i tych, którzy chcieliby spróbować swych sił w maratonie na rowerze górskim. Dla takich osób odbędzie się po raz pierwszy maraton na dystansie mini, około 30 kilometrów. Wystartują one pół godziny później niż doświadczeni maratończycy MTB i już w momencie zgłaszania swego udziału w imprezie muszą się zdeklarować, że pojadą owe właśnie 30 km

Tak jak w latach poprzednich, bardziej doświadczeni maratończycy będą rywalizować na dystansach 57 i 100 kilometrów.

Od 21 marca trwają zapisy do tegorocznych Michałków. Jako pierwszy swoje zgłoszenie, drogą elektroniczną, przesłał Marek Suchowera ze Starego Kurowa. Dwa kolejne wpisy dokonali Emilia Marecka i Mikołaj Marecki z miejscowości Rychlik.

Do soboty 5 kwietnia na liście zgłoszonych widnieje trzynaście nazwisk, poza wymienionymi już wcześniej są to: 4. Marek Panowicz (Toruń), 5. Anna Kaszuba (Poznań), 6. Hubert Kamiński (Swarzędz), 7. Mariusz Grzywniak (Murowana Goślina), 8. Witold Korbanek (Poznań), 9. Paweł Maćkowiak (Ujście), 10. Adam Bubeła (Poznań), 11. Tomasz Felcyn (Chodzież), 12. Tomasz Sikora (Wieleń) i 13. Wojciech Kozłowski (Zielona Góra).

Wszelkie informacje o najstarszym wielkopolskim maratonie MTB, z licznymi nagrodami, na stronie internetowej http://www.maraton.wielen.pl/ , tam także można się zapisać.

 

 

 

 

 

Tour de France 2008 bez Astany
ASO ogłosiło listę dwudziestu zespołów

 

 

 

 

Stowarzyszenie ASO (Amaury Sport Organisation) ogłosiło w czwartek (20 marca) listę 20 zespołów, które wystartują w tegorocznym Tour de France. Nie ma na niej Astany, w barwach której jeździ Hiszpan Alberto Contador - ubiegłoroczny zwycięzca Wielkiej Pętli.

Tour de France 2008 rozpocznie się 5 lipca w Breście, zakończy 27 lipca na Polach Elizejskich w Paryżu.

Listę dwudziestu zespołów tworzą trzy teamy drugiej dywizji (Pro Continental): Agritubel (Francja), Slipstream Chipotle - H30 (USA) i Barloworld (Wielka Brytania) oraz 17 drużyn ProTour (minus Astana).

Szanse startu w wyścigu mają teoretycznie dwaj Polacy - Sylwester Szmyd (Lampre) i Maciej Bodnar (Liquigas), ale praktycznie tylko ten pierwszy. Szmyd twierdzi, że start w Tour de France będzie jego priorytetem w tym sezonie. W wyścigu wystartuje 180 kolarzy.

 

Ekipy zaproszone na Tour de France 2008

 

 

Francja: AG2R, Agritubel, Bouygues Telecom, Cofidis, Credit Agricole, Francaise des Jeux
Hiszpania: Caisse d'Epargne, Euskaltel, Saunier Duval
Niemcy: Gerolsteiner, Milram
Belgia: Quick Step, Silence
USA: High Road, Slipstream
Włochy: Lampre, Liquigas
Dania: CSC
Wielka Brytania: Barloworld
Holandia: Rabobank

 

Jelenia Góra i Bielawa
zapraszają amatorów kolarstwa
Nie tylko zawody cross country i maratony Skandia MTB

 

 

Jelenia Góra w tym roku kończy 900 lat. Tak piękny jubileusz sprawia, że w mieście nad rzeką Bóbr od stycznia do grudnia, przez całych dwanaście miesięcy, odbędzie się wiele ciekawych, interesujących imprez. Nie zabraknie także i takiej, która trwać będzie dwa dni i przyciągnie amatorów kolarstwa z całej Polski, także i z zagranicy.

W połowie sierpnia, dokładnie w dniach 16 (sobota) i 17 (niedziela) w mieście, w którym znajduje sie siedziba Karkonoskiego Parku Narodowego, odbędą się "Światowe Dni Roweru Jelenia Góra 2008".


Czesław Lang i burmistrz Jeleniej Góry Marek Obrębalski zapraszają na wielką, dwudniową imprezę kolarską, która w połowie sierpnia odbędzie się w mieście nad Bobrem.

Złożą się nań zawody cross country najlepszych kolarzy naszego kraju (Bank BPH Grand Prix MTB), Skandia Maraton MTB, UpHill '900, jak również wielka parada rowerów.

Zawody cross country (sobota) będą ostatnim sprawdzianem dla reprezentantów Polski w kolarstwie górskim, którzy pojadą na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Nasz kraj zyskał dzięki sukcesom Mai Włoszczowskiej, Anny Szafraniec i Marka Galińskiego w ostatnich dwóch latach prawo wystawienia dwóch zawodniczek i jednego zawodnika w Chińskiej Republice Ludowej.

W niedzielę na jeleniogórskim placu Ratuszowym rozpocznie się Skandia Maraton MTB. Jego meta, bez względu na dystans - 33 km, 58 km i 89 km - usytuowana będzie na terenie Góry Szybowcowej.

Cykliczna parada rowerów - to kolejna z imprez. Władze Jeleniej Góry jak i Czesław Lang oczekują rekordowego uczestnictwa pasjonatów jazdy na dwóch kółkach.

UPHill ' 900 - to nic innego, jak 900-metrowy podjazd na terenie Góry Szybowcowej.

We wtorek 18 marca w jeleniogórskim Ratuszu burmistrz miasta Marek Obrębalski i prezes firmy Lang Team Czesław Lang podpisali umowę dotyczącą przeprowadzenia właśnie w połowie sierpnia wspaniałej imprezy dla amatorów kolarstwa. I zgodnie powiedzieli przedstawicielom mediów, że Jelenia Góra w połowie sierpnia 2008 szeroko otwiera swe podwoje dla rowerzystów i pasjonatów MTB.

***

 

 

 

 

 

Także we wtorek 18 marca w Bielawie podpisana została umowa między władzami tego miasta a firmą Lang Team o przeprowadzeniu w dniach 17 i 18 maja zawodów cross country (Bank BPH Grand Prix) oraz Skandia MTB Maraton. Swe podpisy na dokumencie złożyli burmistrz Bielaway Ryszard Dźwiniel oraz Czesław Lang.


17 i 18 maja w Bielawie, na miejscowej Łysej Górze, kolarze rywalizować będą w zawodach XC i maratonie MTB. Czesław Lang i burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel po podpisaniu umowy.

Zawody kolarskie na taką skalę odbęda się w Bielawie (na Łysej Górze) po raz pierwszy. W sobotę w akcji będzie można zobaczyć Maję Włoszczowską, Annę Szafraniec, Marka Galińskiego i Dariusza Barka. W niedzielę 18 maja odbędzie się Skandia MTB Maraton, w którym wystartować mogą wszyscy miłośnicy kolarstwa górskiego.

 

 

 

 

 

 

 

Mistrzowie polskiego kolarstwa
będą się ścigać w Puszczykowie
Janusz Kowalski, Czesław Lang, Lech Piasecki
już na liście startowej mastersów

 

Wiadomość jest cokolwiek sensacyjna, ale absolutnie prawdziwa. 13 kwietnia 2008 podczas drugiej edycji tegorocznej Wielkopolskiej Ligi Masters MTB, która odbędzie się w podpoznańskim Puszczykowie, ścigać się będą mistrzowie polskiego kolarstwa: Janusz Kowalski, Czesław Lang i Lech Piasecki.

 

Jako pierwszy zaproszenie do udziału w imprezie przyjął Czesław Lang - dziś najważniejszy organizator imprez kolarskich w Polsce. Wicemistrz olimpijski z Moskwy z 1980 roku już od piętnastu lat, z coraz większym rozmachem, prowadzi przez nasz kraj Tour de Pologne, zaprasza pasjonatów MTB na zawody cross country i maratony, w których także sam startuje.


13 kwietnia 2008 Czesław Lang i Lech Piasecki będą się ścigać na rowerach górskich w podpoznańskim Puszczykowie.

13 kwietnia Czesław Lang pojedzie na swym amortyzowanym rowerze górskim w Puszczykowie, mając obok siebie Lecha Piaseckiego - szefa ds. sportu w firmie LANG TEAM, przed laty wspaniałego kolarza.

Janusz Kowalski, szosowy mistrz świata z 1974 (Montreal), również wzmocni formację utytułowanych i jakże zasłużonych kolarzy, którzy mimo upływu lat - zachowują formę sportową i nadal lubią być wśród pasjonatów ruchu i rywalizacji.


Janusz Kowalski (z prawej) nadal się ściga w szosowych zawodach mastersów i to razem z Ryszardem Szurkowskim (z lewej).

Impreza w Puszczykowie odbędzie się w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters, corocznego cyklu zawodów cross country, które od kwietnia do października odbywają się w Wielkopolsce. W tych roku będzie ich aż 10 - w tym dwie (Połczyn Zdrój, Bydgoszcz) poza granicami naszego regionu.

Przed rokiem w Puszczykowie na starcie stanęło 310 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w tym 105 mastersów.


Przed rokiem w Puszczykowie w wyścigu mastersów wystartowało 105 zawodników.

Zawody odbędą się na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczykowego Wielspin, ul. Wysoka 8, oraz najbliższej okolicy.
Sylwetka Janusza Kowalskiego na stronie Ludzie kolarstwa

 

Chodzież zaprasza w kwietniu
na maraton na rowerach góskich
Burmistrz Jacek Gursz i Czesław Lang podpisali umowę
 

27 kwietnia w Chodzieży i jej okolicach, już po raz drugi, odbędzie się maraton kolarzy górskich, którego sponsorem jest towarzystwo ubezpieczeniowe Skandia a głównym organizatorem firma Lang Team. W poniedziałek burmistrz miasta Jacek Gursz i Czesław Lang podpisali stosowną umowę.

Tak jak i przed rokiem, start odbędzie się na chodzieskiem rynku, skąd zawodnicy pojadą ulicami Kościelną, Kościuszki, Marcinkowskiego, Kochanowskiego, pod wiaduktem w stronę jezior - Karczewnik, Strzeleckiego i wzniesienia Gontyniec. Do pokonania będą trzy dystanse - 30, 60 i 90 km. Meta będzie też na rynku.


Jacek Gursz i Czesław Lang podpisują umowę. Tak jak przed rokiem, maratony Czesława Langa rozpoczną się od kwietniowych zawodów w Chodzieży.

Przed rokiem w tutejszym maratonie wzięło udział prawie 300 pań i panów - w tym znakomitości polskiego kolarstwa górskiego: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Magda Sadłecka, Marek Galiński, Dariusz Batek. Ścigał się także utytułowany Ukrainiec Serhij Rysenko.

Zarówno władze Chodzieży (burmistrz Jacek Gursz, wiceburmistrz Piotr Witkowski, dyrektor Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Janusz Smaruj), jak i Czesław Lang oraz Lech Piasecki (szef ds. sportu w firmie Lang Team) oczekują, że 27 kwietnia rekord uczestnictwa w maratonie MTB zostanie pobity, że zechce w przepięknym otoczeniu jezior i lasów rywalizować kilkaset fanów jazdy na rowerach górskich.

27 kwietnia Czesław Lang, jako główny organizator, pojedzie na swym amortyzowanym rowerze górskim. Każdy chętny będzie miał zatem niepowtarzalną okazję ścigać się z wicemistrzem olimpijskim z Moskwy (1980), wspaniałym przed laty szosowcem, dziś najważniejszym animatorem imprez kolarskich w Polsce. Władze Chodzieży reprezentować będzie w tej sportowej rywalizacji wiceburmistrz Piotr Witkowski.

W poniedziałkowej uroczystości podpisania umowy licznie uczestniczyli przedstawiciele mediów oraz reprezentanci Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego z jego prezesem Romanem Kołodziejczykiem na czele, wspaniałym zawodnikiem i zarazem niezawodnym pomocnikiem władz miasta i Czesława Langa oraz Lecha Piaseckiego w wytyczaniu tras maratonu.


Czesław Lang i wiceburmistrz Chodzieży Piotr Witkowski zadeklarowali, że 27 kwietnia wystartują w chodzieskim maratonie MTB.

Start o godzinie 11. I później kilka godzin pedałowania. Na mecie na zawodników czekać będzie wiele atrakcji i nagród. Warto wybrać się w niedzielę 27 kwietnia do Chodzieży, która od kilku lat staje się miejscem najważniejszych imprez kolarstwa MTB w Wielkopolsce oraz kraju.

 

 

 

 

 

 

Skoda Fabia czeka na pasjonatów MTB
Skandia MTB Maraton od kwietnia do października

 

Skoda Fabia czeka na maratończyków MTB. Może ona trafić do każdego, kto wystartuje w sześciu maratonach organizowanych przez Czesława Langa i jego firmę Lang Team, patronem jest firma ubezpieczeniowa Skandia, i kto będzie miał szczęście w losowaniu.


Ten wielki dom jest własnością Czesława Langa.


Przez dwa dni byłem gościem Czesława Langa. W Barnowie, gdzie wicemistrz olimpijski z Moskwy i zarazem główny organizator imprez kolarskich w Polsce ma swój wielki dom, przez wiele godzin rozmawialiśmy o kolarstwie, o imprezach na rowerach dla tych wszystkich, którzy kochają ruch, ściganie się i rywalizację. Miło poinformować pasjonatów MTB, że Skoda Fabia czeka na jednego z maratończyków MTB.

Cóż, w 2008 roku Czesław Lang i jego firma Lang Team już po raz drugi organizuje cykl zawodów w kolarskich maratonach. Ubiegłoroczna edycja Skandia MTB Maraton zakończyła się wielkim sukcesem. W zawodach startował ponad tysiąc amatorów kolarstwa, którzy mogli pokonać urocze i dobrze przygotowane trasy w pięknych zakątkach naszego kraju.

Tegoroczny cykl, którego patronem pozostała firma ubezpieczeniowa Skandia, będzie składał się z sześciu wyścigów, rozłożonych w czasie ponad pięciu miesięcy.

Start w Chodzieży 27 kwietnia, zakończenie w Gdańsku 5 października. Po drodze maratończycy będą mieli okazję podziwiać przepiękne okolice Szczawna Zdroju, Bielawy, Nałęczowa i Jeleniej Góry.

Maratony Skandii są pomyślane jako impreza dla rodzin, do wyboru są trzy dystanse – krótki (mini), średni (medio) i długi (grand fondo), kilometraż od 30 do 100 km.


Przez dwa dni miałem niepowtarzalną okazję rozmawiać z Czesławem Langiem, w jego wielkim domu w Barnowie, o kolarstwie i o tegorocznych sześciu maratonach Skandia Maraton MTB.
Fot. Adela Dawidowicz

- Korzystając z wieloletnich doświadczeń zdobytych przy organizacji Tour de Pologne UCI Pro Tour dołożyliśmy wszelkich starań, abyście mogli się poczuć jak prawdziwi mistrzowie. Będzie to wielkie kolarskie święto pełne emocji, wrażeń sportowych i nie tylko – w taki sposób zaprasza na zawody sam Czesław Lang.


Czesław Lang (nr 1) zaprasza do udziału w maratonach Skandia MTB, w których sam także startuje. Chodzież, 29 kwietnia 2007.

W tym roku przewidziano wiele atrakcji. Każdy z uczestników otrzymuje pakiet startowy. Na miejscu będą obecne renomowane firmy działające w obszarze rowerów – producenci odżywek (PowerBar, Enervit), sprzętu kolarskiego (Giant, Shimano, Mavic). Wielką atrakcją będzie możliwość wygrania wielu atrakcyjnych nagród. I uwaga, tego jeszcze nie było: w tegorocznej edycji Skandia MTB Maraton można wygrać... Skodę Fabia! I szansę na zwycięstwo ma każdy, warunkiem możliwości wzięcia udziału w losowaniu samochodu, jest uczestnictwo we wszystkich tegorocznych edycjach Skandii MTB. Ci, którzy wezmą udział w sześciu maratonach mogą także wylosować skuter Zumico Quick, a także rower Giant Anthem 3 oraz ramę Giant. Warto dodać, że firma Giant jest oficjalnym partnerem cyklu Skandia MTB Maraton i funduje wiele nagród także w klasyfikacji generalnej maratonu.

W Jeleniej Górze trwać będą Pierwsze Światowe Dni Roweru. Impreza ta ma uświetnić 900-lecie zaprzyjaźnionej z kolarstwem Jeleniej Góry. W sobotę 16 sierpnia po zawodach BPH Bank Grand Prix MTB odbędzie się oficjalne pożegnanie kadry narodowej MTB wyjeżdżającej na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu, a także Parada Rowerów oraz 900-metrowy up-hill, podjazd po górę.

I jeszcze jedno, Czesław Lang - wielki przyjaciel ludzi pióra, kamery i mikrofonu - zaprasza ludzi mediów na mistrzostwa Polski dziennikarzy w maratonie MTB, które odbędą się 1 czerwca w Nałęczowie.

Szczegóły dotyczące maratonów Czesława Langa (Skandia MTB Maraton) można znaleźć na stronie http://infocity.pl/mtbmaraton/, tamże zgłoszenia uczestnictwa.

Wyścigi organizowane przez PTC w 2008 roku

Poznańskie Towarzystwo Cyklistów wraz z współorganizatorami zgłasza do kalendarza na 2008 rok następujące wyścigi:

1. 16.03.08 (niedziela) – VI Wyścig przełajowy „SWARZĘDZ-CROSS im. Mariana Kegela w Swarzędzu nad jeziorem. Runda – 2 km, start godz. 11.00. Organizator: PTC, kontakt: Tadeusz Kubiak (501 482 317), Romuald Szaj (504 004 447)

 

2. 13.04.08 (niedziela) – „Otwarcie Sezonu 2008” w Mogilnie. Runda – 17 km, start godz. 11.00, Memoriał im. Jana Wichłacza, organizator MTC, PTC, kontakt: Marek Gajda (604 631 795), Tadeusz Kubiak (501 482 317), Maciej Wichłacz (600 247 580)

3. 26.04.08 (sobota) - XIV Ogólnopolski Wyścig Kolarski im. Jana i Lecha Klujów w Kobylnicy k/Poznania, runda 8 km, start godz. 14.00. Kontakt: Tadeusz Kubiak (501 482 317), Romuald Szaj (504 004 447)

4. 27.04.08 (niedziela) - XVII Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Burmistrza Pobiedzisk, runda 15 km + 6 km dojazd, start godz. 12.00. Kontakt: Tadeusz Kubiak (501 482 317), Romuald Szaj (504 004 447)

5. 24.05.08 (sobota) – II ogólnopolski wyścig w jeździe indywidualnej na czas, poligon Biedrusko k/Poznania, dystans 12 km z nawrotem, start godz. 16.00, kontakt Tadeusz Kubiak (501 482 317)

 

 

 

6. 25.05.08 (niedziela) – XI Ogólnopolski Wyścig o Puchar Wójta Gminy Suchy Las, runda 7 km, start godz. 11.00, kontakt: Bogdan Malke (601 770 919), Tadeusz Kubiak (501 482 317).

 

 

Więcej na stronie Kalendarz imprez/ Szosowe wyścigi kolarskie / Wyścigi szosowe w 2008 roku organizowane przez Poznańskie Towarzystwo Cyklistów


Cezary Zamana zaprasza na kolarskie maratony

 

28 LUTEGO 2008. Cezary Zamana, były mistrz Polski w kolarstwie, triumfator Tour de Pologne, po zakończeniu kariery nie rozstał się ze sportem - od czterech lat jest głównym organizatorem cyklu wyścigów Mazovia MTB Marathon, na które zaprasza zarówno amatorów jak i czołowych polskich zawodników.

Kolarskie maratony cieszą się coraz większą popularnością, a zainteresowanie miłośników tego sportu przerosło oczekiwania - przyznaje Zamana, który nie ukrywa, że jego ambicją jest zgromadzenie na starcie każdej z dwunastu imprez tysiąca uczestników.

Cykl Mazovia MTB Marathon 2008 będzie się składał z 12 wyścigów, z czego dwa będą miały rangę Pucharu Polski MTB. Inauguracja sezonu kolarskich maratonów na Mazowszu już 13 kwietnia w Otwocku, wielki finał - 5 października w Jabłonnej.

Więcej informacji o maratonach Cezarego Zamany na stronie http://www.mazoviamtb.pl/.

Mazovia MTB Marathon 2008

 

1. 13 kwietnia, Otwock - otwarcie sezonu MTB
2. 27 kwietnia, Łódź - Puchar Polski MTB
3. 11 maja, Warszawa - III Wielki Piknik Rowerowy
4. 24 maja, Supraśl - Podlasie Tour
5. 8 czerwca, Żyrardów
6. 22 czerwca, Lublin - I Lubelski Maraton MTB
7. 20 lipca, Mława
8. 3 sierpnia, Nidzica - Puchar Polski MTB
9. 16 sierpnia, Ełk - Gwiazda Mazurska
10. 7 września, Józefów
11. 21 września, Piaseczno
12. 5 października, Jabłonna - wielki finał

800 kilometrów na rowerach górskich
Zaproszenie przyszło z Niemiec

 

Niemiecki miesięcznik "BIKE" oraz firma PLAN B z Monachium zapraszają polskich entuzjastów jazdy na rowerach górskich na trzy wielkie imprezy.

 

Pierwsza z nich, o nazwie SYMPATEX BIKE Festival Garda Trentino, będąca tradycyjnym początkiem sezonu jazdy po góach, odbędzie się nad włoskim jeziorem Garda od 1 do 4 maja 2008. Ubiegłoroczna edycja tego wydarzenia, głównym jej elementem jest zawsze maraton MTB, była wielkim sukcesem. W tym roku kolarze pojadą nową trasą, zapewniającą niepowtarzalne przeżycia i widoki.

 

SYMPATEX BIKE Festival Willingen będzie już po raz kolejny największym wydarzeniem dla sympatyków MTB w Niemeczech. Przez trzy dni, od 13 do 15 czerwca 2008, amatorzy kolarstwa góskiego będą mogli uczestniczyć w maratonie bądź też obserwować popisy najlepszych specjalistów downhillu na świecie. Na festiwalu rowerowe nowości zaprezentuje 200 wystawców.

 

I wreszcie fantastyczna okazja dla miłośników wieloetapowych jazd po górach. Od 31 maja do 7 czerwca rozegrany zostanie CRAFT BIKE Trans Germany. Osiem etapów o łącznej długości około 800 kilometrów i 18000 metrów przewyższeń na trasie z St. Wendel do Oberwiesenthal. Kolarze pojadą z zachodu Niemiec na ich wschód. Jest to największa impreza wieloetapowa dla amatorów MTB w Niemczech i w tym roku odbędzie się po raz drugi. Liczba startujących została ograniczona do 600 osób. Zawodnicy - jest to jazda dwójkami - będą klasyfikowani w pięciu kategoriach: kobiety, mężczyzni, mastersi (obaj muszą mieć łącznie 80 lat), super mastersi (łącznie ponad 100 lat) i pary mieszane (kobieta i mężczyzna). Opłata startowa wynosi 550 euro.

Więcej szczegółów o tej ostatniej imprezie na stronie http://www.bike-transgermany.de.

 

 

 

Replica Watches https://www.perfectreplicashop.com

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL