R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883678 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wrześnianie kręcą na rowerach
i dobrze w sieci o tym informują

 

Browar Fortuna wspiera grupę turystyczną

 
"Wrześnianie" (w efektownych kurtkach) pojawili się na swych rowerach 1 stycznia 2012 roku nad poznańską Rusałką.

Kiedy 1 stycznia 2012 roku nad poznańskim jeziorem Rusałka zebrali się rowerzyści nie tylko z Grodu Przemysła na swe doroczne spotkanie, okazało się, że są wśród nich także pasjonaci pedałowania z Wrześni. Mieczysław Koczorowski był ich liderem i razem z nim przyjechało jeszcze siedmioro innych fanów turystyki na bicyklach.

Cała ósemka należy do grupy turystycznej o nazwie "Wrześnianie". Powstała ona w roku ubiegłym. Pomysł jej stworzenia powstał w maju 2011 podczas przejażdżki rowerowej do Śmiełowa, w której wzięły udział cztery osoby: Mieczysław Koczorowski, Sławomir Tomaszewski, Wiesław Gorzelańczyk oraz Piotr Taszarek.

Miesiąc później,czyli w czerwcu, luźny pomysł stał się rzeczywistością. "Wrześnianie" stali się turystyczną grupą rowerową o sprecyzowanych planach, na czele której stanął Mieczysław Koczorowski. W tym to miesiącu odbyli swą pierwszą wyprawę rowerową.

Podczas swego pierwszego sezonu rowerowego jeździli właściwie w każdy weekend. Były to jednodniowe wyprawy organizowane przez nich po wrzesińskim i sąsiednich powiatach. Brali również udział w rajdzie „Szlakiem Babiego Lata” w Kołaczkowie oraz „Pieczona Pyra” Poznań- Zielątkowo. 18 września byli współorganizatorami XVII Rajdu Rowerowego Słuchaczy Radia Merkury i inicjatorami pomysłu, aby odbył się we Wrześni.

W sezonie 2011 przejechali wspólnie około 930 km. Przez ten czas jedni odeszli, inni przybyli i grupa liczy obecnie 30 osób. W przyszłości planują brać udział w imprezach rowerowych organizowanych głównie w Wielkopolsce, współpracować z innymi grupami rowerowymi, organizować jednodniowe rajdy oraz kilkudniowe wyprawy rowerowe na terenie kraju.

Dzięki dużemu zaangażowaniu prezesa Mieczysława Koczorowskiego "Wrześnianie" zyskali kilku sponsorów. Bezcenną pomoc zaoferował Krzysztof Panek – prezes Browaru Fortuna w Miłosławiu. Firmami wspierającymi zostały również: Budar, CPiR, Klub Best, Krispol, Tutti Frutti, Wexel.

Od wczoraj o krótkiej historii grupy rowerowej "Wrześnianie" i jej planach można dowiedzieć się na stronie internetowej http://wrzesnianie.pl/. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL