R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41537165 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
FTI Sport gwarancją sukcesu

 

Ponad stu ludzi solidnie trenuje
pod okiem Artura Kozala i jego ludzi


Robert Żmudzin przed Arturem Kozalem. Wyścig na torze samochodowym "Poznań", 20 kwietnia 2017.  
Fot. Tomasz Szwajkowski

Firma FTI jest już na rynku sportowym od siedmiu lat i z roku na rok działa coraz prężniej. Współwłaścicielem a zarazem osobą zarządzającą projektem FTI Sport jest Artur Kozal, trener, nauczyciel i utytułowany zawodnik: 7-krotny mistrz Polski w kolarstwie (wyścig ze startu wspólnego, jazda drużynowa oraz jazda dwójkami). 

FTI Sport to projekt wsparcia przygotowania treningowego - mówi Artur Kozal. – Dzięki współpracy z klubami fitness w okresie zimowym i letnim oferujemy usługę Karnet Sport, która pomaga amatorom kolarstwa szosowego, MTB oraz triathlonistom w realizacji solidnego przygotowania treningowego zawierającego poza treningiem kolarskim również przygotowanie motoryczne oraz ćwiczenia na siłowni.

 
Zajęcia na rowerach stacjonarnych.
Fot. archiwum Artura Kozala

W tym roku w klubach Stacja Fitness Podolany, Adrenalina Fitness Mosina, Just a Fit Oborniki Wlkp., My Gym Rumia, licząc łącznie, w projekcie FTI Karnet Sport przygotowywało się ponad 100 osób.

Wielu uczestników projektu odnosi sukcesy lub odnotowuje ogromny progres jak na przykład Anna Stocka i Eryk Gomoński z Obornik, Artur Baturo z miejscowości Potasze, Joanna Połuch z Poznania.

– Trzeba chcieć trenować, być zmotywowanym do tego. Ja się solidnie do tego zabrałam i jeszcze zachęciłam męża Artura - mówi Joanna Połuch z Poznania. – I widać tego efekty. U mnie i u męża - śmieje się mieszkanka Świerczewa, którą w niedzielę zobaczymy podczas maratonu MTB w Mosinie.


Radosław Kozal podczas maratonu MTB.
Fot. archiwum Radosława Kozala 

FTI Sport to także Indywidualne Przygotowanie Treningowe, które obecnie dla trzech dyscyplin zatrudnia 6 trenerów a wśród nich: Jędrzeja Wachowiaka, Radosława Kozala, Daniela Majkowskiego, Adama Ciemniaka, Tomasza Mintę, Stanisława Michalskiego. – Dzięki internetowej współpracy odległość nie jest przeszkodą w realizacji programu treningowego, a dzięki miernikom mocy, analiza wykonywanych zadań i postępów jest znacznie prostsza. Jednym z osób korzystających ze zdalnej współpracy jest Robert Żmudzin, którego trenerem od 2 lat jest Artur Kozal - mówi właśnie on. 

Robert Żmudzin mieszka w Wolsztynie i w tym roku już trzy razy pokazał na co go stać w wyścigach szosowych. 6 kwietnia podczas inauguracyjnego czwartku kolarskiego na torze samochodowym "Poznań" (10 rund – 40830 metrów) zajął drugie miejsce za Tobiaszem Pawlakiem z Raszkowa. Dwa tygodnie później w tym samym miejscu i na tym samym dystansie dzięki współpracy ze swoim trenerem na finiszu zdecydowanie wygrał, będąc lepszym od ponad 100 kolarzy. I jakby tych sukcesów było mu mało, w sobotę 22 kwietnia triumfował pewnie w II Obornickim Supermaratonie Szosowym "Kraina Trzech Rzek" na dystansie 180 kilometrów.


Daniel Majkowski z Gdyni (na pierwszym planie) na kolarskim treningu z ludźmi z Trójmiasta.
Fot. Marcin Piotrzkowski 

Robert Żmudzin jest gwiazdą FTI Racing Teamu. Szosowiec amator z Wolsztyna ma kilka tytułów mistrza Polski (jazda indywidualna na czas, jazda parami, wyścig ze startu wspólnego) i jako młody ojciec wszedł z sukcesami w sezon 2017.

W tychże Obornikach czterech z pięciu najlepszych zawodników to reprezentanci FTI Racing Teamu: Robert Żmudzin z Wolsztyna, Daniel Majkowski z Gdyni, Artur Kozal z Mosiny i Artur Baturo z miejscowości Potasze (Puszcza Zielonka).

 
Treningi - to nie tylko jazda na rowerze.
Fot. archiwum Artura Kozala

FTI Racing Team to klub sportowy klientów projektu FTI Sport, w tym roku oficjalną koszulkę teamową założyło 48 osób, grupa staje się coraz bardziej widoczna i rozpoznawalna.

– Dbamy o jakość i dobrą atmosferę – dodaje Daniel Majkowski trener FTI Sport z Trójmiasta. – Jesteśmy wsparciem dla naszych zawodników nie tylko podczas treningów, ale również podczas najważniejszych zawodów, które wspólnie ustalamy na początku sezonu. 

Istnieje również grupa FTI Racing Team PRO, która jest sponsorowana przez firmę ZOPCNC z Wągrowca.

 
Fani rowerów podczas kwietniowego zgrupowania (2017) w Karpaczu.
Fot. archiwum Artura Kozala

– Kolarstwo to nie tylko plan i cyferki – śmieje się Artur Kozal. – Dbamy o to, aby spotykać się na wspólnych treningach nawet z osobami, z którymi współpracujemy zdalnie, a dodatkowym sposobem na szlifowanie umiejętności są zgrupowania, które cyklicznie organizujemy 3 razyw roku. 

Czternaście osób od 9 do 18 marca przebywało na Majorce, solidnie przygotowując się do sezonu 2017. Byli na tym zgrupowaniu szosowcy i specjaliści MTB. Przed Świętami Wielkanocnymi (6-9 kwietnia) aż 25 osób pojechało do Karpacza..

Sezon kolarski rozkręca się na dobre a oni odnoszą sukcesy za sukcesami. To nie tylko Robert Żmudzin, Artur Kozal i Daniel Majkowski stają na podium. Joanna Połuch z Poznania startuje w maratonach MTB i po solidnie przepracowanym okresie listopad - marzec przyjeżdża niezmiennie w czołówce. Tak tez i było 3 maja w Śremie, gdzie w swej kategorii wiekowej zajęła trzecie miejsce.

 
Artur Kozal i Robert Żmudzin tworzą mistrzowską ekipę w jeździe parami. Żmigród, rok 2016.
Fot. archiwum Artura Kozala

– Ścigam się od lat jako amator – jest to również moja pasja - mówi Artur Kozal, równie utytułowany kolarz jak Robert Żmudzin. – Jako absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznanu i trener FTI widzę, że coraz więcej ludzi, niezależnie od wieku, pragnie być lepszą w szosowej rywalizacji lub w maratonach MTB. Trafiają do nas, szukają porady, dobrych wzorców. I starają się naśladować najlepszych - podkreśla menedżer ponad stuosobowego przedsięwzięcia. 

– Sukces zaczyna się od postępu, a my progres gwarantujemy każdemu, kto zdecyduje się nam zaufać, będzie wytrwały, systematyczny i pracowity – dodaje Artur Kozal. 

                                         Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL