R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883712 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Nieustające pasmo sukcesów

 

Euro Bike Kaczmarek Electric Team z Poznania
dziesięć lat tworzy swą sportową markę


Tomasz Jarząbek (od lewej), Andrzej Kaiser, Piotr Pawlak, Roman Rutkowski, Zbigniew Pięta, Ryszard Wolf, Przemysław Rydlewski i Przemysław Wojt. Sobotnie spotkanie "Eurobajków" na ulicy Ostrowskiej w Poznaniu.
Fot. Piotr Kurek

– Lato minęło, jesień leniwie toczy swój czas, my myślimy już o wiośnie 2017 – mówi Piotr Pawlak, człowiek kolarstwa od zawsze, od ponad 40 lat, szef Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu i zarazem jego zawodnik. – Sezon 2016 za nami, niezwykle udany. Wygraliśmy jako drużyna trzy cykle maratonów MTB w Polsce, nie boimy się nowych wyzwań i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Piotr Pawlak, jego ojciec Ryszard Pawlak oraz skupieni wokół nich ludzie, kilkudziesięciu, zaczęli działać jako sportowa grupa kolarska w roku 2007. Przyjęli wówczas nazwę Corratec Team, od trzech lat funkcjonują jako Euro Bike Kaczmarek Electric Team, i postanowili się ścigać na rowerach, przede wszystkim górskich.

W kwietniu 2007 pierwszy raz pojawili się jako zorganizowana grupa kolarska: wystartowali w zawodach XC w Puszczykowie, gdzie rywalizowało w jednym wyścigu – coś niesamowitego - ponad stu mastersów. W tym samym miesiącu pokazali się podczas pierwszego, inauguracyjnego maratonu MTB Skandii i Czesława Langa w Chodzieży.

www.replicabagshop.com


Aleksandra Zygmont - dobry duch teamu.
Fot. Piotr Kurek

Od tej pory, od kwietnia 2007, nie opuścili ani jednego maratonu MTB organizowanego przez Czesława Langa i Skandię. Rok po roku, impreza po imprezie, zdobywali doświadczeń i stali się kolekcjonerami dobrych wrażeń oraz medali i pucharów.

Przez dziesięć lat, od 2007 do 2016, jechali przez Polskę, od Rzeszowa do Gdańska, od Chodzieży do Nałęczowa i Białowieży. Indywidualnie stawali na podium, drużynowo triumfowali sześć razy w klasyfikacji generalnej drużyn najbardziej medialnego i prestiżowego cyklu maratonów MTB w naszym kraju.

11111111111111


Oni najbardziej zapracowali na tegoroczne sukcesy teamu.
Fot. Piotr Kurek

Tak też było i tym roku, gdyż wygrali cykl Skandia Maraton Lang Team i Maratony Rowerowe Lang Team. Jakby tego było im mało, zwyciężyli też w innym cyklu, też prestiżowym i znanym w Polsce - Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Za swe tegoroczne sukcesy otrzymali od organizatorów tych imprez nagrody finansowe oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Przez dziesięć lat stworzyli solidny team kolarski. Każdy w nim - i ci młodzi, i ci starsi - może realizować, spełniać swą rowerową pasję. I Andrzej Kaczmarek (kolega Ryszarda Szurkowskiego z lat wspólnych startów w reprezentacji Polski - nie tylko w Wyścigu Pokoju), i Kazimierz Gogolewski (kiedyś kolarz i trener, kilkakrotny triumfator klasyfikacji generalnej Skandii na dystansie Mini wśród 60-latków), i Andrzej Kaiser ("Kaszubski Wilk" z Bytowa), i Andrzej Maziarz z Połczyna-Zdroju, i Andrzej Jaroszonek z Barlinka, i Jan Dymecki z Czaplinka, młodzi i mastersi.

Hermes Replica Handbags


Oni też zapracowali na tegoroczne sukcesy teamu.
Fot. Piotr Kurek

– Kilkadziesiąt osób, około setki, przewinęło się przez nasz zespół - mówi Piotr Pawlak. – Znamy się ze wspólnych treningów, zgrupowań (także poza granicami Polski), maratonów MTB i jeszcze innych. Polegamy na sobie, wspomagamy się, stworzyliśmy społeczność, która ogniskuje się wokół pięknej, niepowtarzalnej pasji, jaką jest jazda na rowerze.

– Mamy już tyle zwycięstw i wygranych, że moglibyśmy nimi obdzielić innych - podkreśla Piotr Pawlak, rocznik 1966. – W sezonie 2017 nie będziemy się jakoś specjalnie napinać i natężać, by wygrywać, wygrywać, wygrywać. Kochamy kolarstwo, sportową rywalizację i w niej się spełniamy. A jeśli jeszcze za tym idzie wynik, miejsce na podium, zwycięstwo - to jest dodatkowa satysfakcja i radość.


Zgrupowania pod Barceloną stają się tradycją teamu.
Fot. Piotr Kurek

Duża część zespołu na przełomie zimy i wiosny, w lutym i w marcu 2016, zawita do Lloret de Mar pod Barceloną. – To nie będą wakacje dla leniwych gości - śmieje się Piotr Pawlak. – Nowy sezon zaczniemy startem 2 kwietnia w Rydzynie podczas pierwszej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB - podkreśla.

W jedenastym roku swych startów będą koncentrować się na dwóch cyklach: maratonach MTB Czesława Langa i ich sponsora Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Są ekipą z Poznania, zatem nie będą tracić z pola widzenia i wielkopolskich maratonów MTB.


Startują i służą nieocenioną pomocą całemu zespołowi.
Fot. Piotr Kurek

Piotr Pawlak prowadzi z powodzeniem firmę Euro Bike i współpracuje z Cezarym Kaczmarkiem, skutecznym człowiekiem biznesu i fanem także kolarstwa. Euro Bike Kaczmarek Electric Team - pod tą nazwą w roku 2017 fani kolarstwa nie tylko z Poznania pokazywać się będą już czwarty sezon.

Piotr Pawlak prowadzi team, ojciec Ryszard Pawlak wspomaga i służy doświadczeniem. Pani Ola Zygmont jest z nimi i z resztą zespołu, który w tym roku obchodził dziesięciolecie swego istnienia. Był to rok dobry.


Piotr Pawlak - dziesięć lat kieruje zespołem. Kocha kolarstwo, z entuzjazmem prowadzi  team.
Fot. Piotr Kurek

Jego podsumowanie odbyło się w sobotni wieczór 19 listopada na ulicy Ostrowskiej w Poznaniu. Szef teamu Piotr Pawlak dziękował koleżankom i kolegom za ich postawę w sezonie 2016 i życzył im, by w roku 2017 nie było gorzej. Wyróżnił też najlepszych - dobrym słowem i nagrodami finansowymi. Było miło, serdecznie i sympatycznie, zgodnie z dobrą marką sportową, jaką wszyscy oni przez te lata stworzyli.

                                                                          Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL