R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883706 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kórniccy kolarze sumują sezon

 

20 listopada o godzinie 17 uroczyste
spotkanie w hotelu "Rodan"


Gwiazdą kórmickiego klubu jest Katarzyna Pawłowska.

Fot. Szymon Gruchalski/IMGStudio

20 listopada o godzinie 17.00 w hotelu "Rodan" w Kórniku rozpocznie się spotkanie, podczas którego kolarze oraz szkoleniowcy Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Limaro Kórnik podsumują sezon sportowy 2012. Wezmą w nim udział, jak co roku, władze Kórnika z jego burmistrzem Jerzym Lechnerowskim na czele, sponsorzy, osoby wspomagające UKS, nestorzy wielkopolskiego kolarstwa oraz, co oczywiste, młodzi kolarze z rodzicami.

Miał prawie czternaście lat, gdy postanowił zostać kolarzem. Robert Taciak z Kórnika, bo o nim tu mowa, zapisał się do klubu sportowego w swym mieście w 1978 roku, w którym treningi prowadził Kazimierz Gogolewski z Poznania. Ten sam, który w tym roku triumfował w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team w kategorii M6 na dystansie Mini.

Robert Taciak, dziś ceniony i rozpoznawalny trener w Polsce, jako zawodnik rozstał się z rowerem w 1988 roku. Ścigał się w barwach Stomilu Poznań oraz Legii Warszawa. Wrócił aktywnie do trenowania syna Mateusza, który - podobnie jak ojciec - zapragnął być kolarzem.

Był rok 1997, gdy 13-letni Mateusz podjął treningi pod okiem ojca. W 2000 roku syn mocno uradował ojca, gdy w Pile jako junior młodszy - podczas Mistrzostw Polski w kolarskich przełajach - zdobył tytuł wicemistrza kraju. Był to pierwszy medal syna zawodnika i ojca trenera. W tymże samym roku Mateusz zdobył jeszcze trzy tytuły mistrza Polski - na torze i na szosie.

Mówiąc najkrócej, Robert Taciak wziął się za trenerską robotę, by przysposobić syna do cyklizmu. Dziś Mateusz Taciak należy co czołowych polskich szosowców: świetnie jeździ na czas, radzi sobie w górach, czego dał przykład wielokrotnie: jak choćby w sierpniu 2011 roku w Podgórzynie/ Sosnówce, gdzie zdobył tytuł pierwszego wicemistrza w krajowym championacie w jeździe po górach. Wcześniej udanie startował w 68. Tour de Pologne w barwach CCC Polsat Polkowice. Jechał także w tegorocznym 69. TdP w składzie reprezentacji Polski.

Mateusz zdobył dla siebie, dla ojca i dla kórnickiego klubu aż 23 medale. A Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Limaro Kórnik ma w swym dorobku (od 2000 roku) tych krążków już 231 (Mistrzostwa Polski na szosie, na torze, w przełajach).


Robert Taciak i Katarzyna Pawłowska. Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym na Litwie. Październik 2012.

UKS Jedynka LImaro Kórnik to jeden z najlepszych klubów kolarskich w Polsce. Szkoli młodzież, która wyrasta na miarę reprezentacji Polski. Jak Katarzyna Pawłowska, dzielna mistrzyni toru, która w tym roku zdobyła w dalekiej Australii tytuł championki świata w scratchu, i która reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w wyścigu ze startu wspólnego.

Robert Taciak, 48-letni trener i opiekun młodzieży, wyławia talenty i szuka ich podczas festynów rowerowych dla dzieci. W tym roku taki odbył się już 39. raz z kolei. W końcu sierpnia tego roku ponad 150. dziewcząt i chłopców od 2 do 12 lat rywalizowało w sportowy sposób na swych rowerkach i rowerach.

Robert Taciak zaprasza 20 listopada do Kórnika - do hotelu "Rodan". Będzie uroczyste podsumowanie sezonu sportowego 2012: na miarę tegorocznych sukcesów Kasi Pawłowskiej i jej młodszych koleżanek - Pauli Fronczak i Alicji Ratajczak, która debiutowały w torowych Mistrzostwach Europy 2012 (zajęły odpowiednio czwarte i szóste miejsca). Alicja Ratajczak startowała także w szosowych Mistrzostwach Świata, gdzie w wyścigu ze startu wspólnego była dziesiąta.

Można być przekonanym, że w tym listopadowym spotkanie w "Rodanie" wezmą także udział Paweł Marciniak i Wojciech Niemier, którzy z Robertem Taciakiem tworzą kadrę szkoleniową kórnickiego klubu kolarskiego. Team ma trzynastu sponsorów, z których jeden Marcin Śniegocki (prezes Shimano Polska) nie tylko udziela solidnego wsparcia trenerowi i młodym kolarzom, ale i sam z powodzeniem startuje w maratonach MTB.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL