R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883729 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Średzki Agro Team pokazał swą twarz

 

34 zawodniczek i zawodników poszerza
społeczność MTB w Wielkopolsce

Agro Team - tak nazywa się amatorska ekipa kolarska, która zaprezentowała się publicznie w piątek wieczorem w Środzie Wielkopolskiej. Liczy ona 34 zawodniczek i zawodników, z których zdecydowana większość zamierza startować w maratonach MTB i zawodach XC.

W piątkowy wieczór hotel "Almarco" w Środzie Wielkopolskiej gościł pasjonatów jazdy na rowerach, gospodarzy miasta i powiatu, sponsorów, rodziny zawodników oraz ludzi mediów.


Agro Team zaprezentował się w piątek, 26 marca 2010, publicznie. Na pierwszym planie 9-letnia Dominika Dukarska.

Krzysztof Sadyś, prezes Agro Teamu, przypomniał krótko, w jaki sposób doszło w sierpniu ubiegłego roku do powołania ekipy kolarskiej o takiej właśnie nazwie.

– Mamy w naszym zespole 34 zawodniczki i zawodników. Koncentrujemy się na imprezach organizowanych dla pasjonatów jazdy na rowerach górskich: a więc maratonach MTB i zawodach XC. Zamierzamy startować we wszystkich edycjach Pucharu Wielkopolski 2010, jak również w maratonach na rowerach górskich, które organizują Czesław Lang, Grzegorz Golonko, Maciej Grabek.


Radosław Hulewicz (z lewej) w chwilę po otrzymaniu koszulki kolarskiej z rąk prezesa Krzysztofa Sadysia.

– Zamierzamy także zorganizować własną imprezę - maraton MTB, która odbędzie się 15 sierpnia 2010 roku w miejscowości Hermanów, położonej niedaleko Nowego Miasta nad Wartą i oddalonej o około 25 km od Środy Wielkopolskiej.

W publicznej prezentacji Agro Teamu uczestniczyli także burmistrz Środy Wielkopolskiej Wojciech Ziętkowski i starosta średzki Piotr Piekarski. Obaj zadeklarowali pomoc i wsparcie dla teamu kolarskiego, który powstał ze społecznej potrzeby.

Dominika Dukarska w listopadzie tego roku skończy 10 lat. Uczennica trzeciej klasy jednej ze szkół podstawowych w Środzie Wielkopolskiej w roku ubiegłym, we wrześniu, podczas zawodów rowerowych zdecydowanie wygrała rywalizację dzieci. Była najszybsza wśród dziewczynek i chłopców, jadąc agresywnie tuż za kołem pilota, którym był Radosław Zaworski - doświadczony zawodnik MTB i jeden z członków Agro Teamu.

Dominika Dukarska jest najmłodszą twarzą nowego teamu, w którym najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Radosław Zaworski. Radosław Hulewicz jest mastersem i podczas tegorocznych zawodów przełajowych w Wielkopolsce przyjeżdżał zawsze w czołówce.


Środa Wielkopolska ma swój amatorski team kolarski.

Prezes Agro Teamu Krzysztof Sadyś od pewnego czasu smakuje radość z jazdy na rowerze i uczestnictwa w maratonach MTB. W tym roku pojawi się 10 kwietnia w Dolsku na ogólnopolskim maratonie MTB, nie zabraknie go i 25 kwietnia podczas Skandia Maraton Lang Team w Chodzieży.

– W najbliższą niedzielę, 28 marca, około 20 zawodników naszej drużyny wystartuje w Puszczykowie podczas inauguracji Pucharu Wielkopolski w kolarstwie górskim - podkreślił prezes Sadyś.  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL