R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883618 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Powoli na szerokie wody

 

Osiem kobiet Taciaka/ Mroza z Kórnika  


Grupa kolarska o dużym potencjale sportowym. Borek Wielkopolski, 5 kwietnia 2016. Robert Taciak (od lewej), Weronika Humelt, Natalia Morytko, Sabina Napieralska z synem Filipem, Nikol Płosaj, Natalia Radzicka, Maria Mróz, Alicja Ratajczak, Wojciech Mróz, Stefania Staszel, Wiktoria Żegleń, Agata Staręga, Piotr Przybylak, Wojciech Walkiewicz i Wacław Skarul.
Fot. Piotr Kurek

Weronika Humelt, Natalia Morytko, Sabina Napieralska, Nikol Płosaj, Natalia Radzicka, Alicja Ratajczak, Stefania Staszel i Wiktoria Żegleń - to kolarki UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik. Jak wskazują wszystkie znaki na ziemi i na niebie, wystartują w tegorocznym Tour de Pologne dla kobiet. O swych sportowych oczekiwaniach i dotychczasowych osiągnięciach mówiły dzisiaj wszystkie podczas prezentacji grupy w Borku Wielkopolskim, siedzibie głównego sponsora, czyli Pana Wojciecha Mroza.  

– Wszystko dla mnie, przygoda z rowerem i kolarstwem, rozpoczęło się dziewięć lat temu, gdy odwiedziłam wujka, czyli Roberta Taciaka. Zamiast oglądać bajki Walta Disneya w telewizji, lepiej siądź na rower - usłyszała Alicja Ratajczak od znanego trenera. Posłuchała rady wujka, siadła na rower. Pedałuje w kórnickim klubie już dziewiąty rok. Alicja Ratajczak 25 czerwca skończy 21 lat. Cztery lata temu, w 2012, na szosowych Mistrzostwach Świata w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii juniorek zajęła 10. miejsce. Na tej samej imprezie w wyścigu indywidualnym na czas zajęła 14. miejsce.


Wzruszający moment prezentacji:  Sabina Napieralska z synem Filipem, czyli mama w peletonie!
Fot. Piotr Kurek

W trzech następnych latach zdobywa medale, od złotego po brązowe, mistrzostw Polski na szosie i na torze. Ma ich całą kolekcję. W minioną niedzielę dała popis swej kolarskiej siły. W Sobótce podczas wyścigu kobiet na dystansie 54 km była główną siłą napędową peletonu. Ona głównie ciągnęła rywalki za sobą, nadawała ton jeździe. – Na ostatnich dziesięciu kilometrach jechałem czujnie, ale schowana za mną rywalka wyprzedziła mnie na finiszu. Alicja Ratajaczak była druga, trzy sekundy za zwyciężczynią.

– To był piękny wyścig kobiet w Sobótce, pełen zadziornej walki od startu do mety - mówił dziś w Borku Wielkopolskim sternik polskiego kolarstwa Wacław Skarul. – To dobrze rokuje żeńskiej rywalizacji w naszym kraju - podkreślił prezes PZKol. – A Ty Alicjo zrobiłaś wrażenie na wszystkich, którzy ten wyścig obserwowali.


Robert Taciak, kiedyś kolarz, syna Mateusza pchnął na zawodowe tory, teraz myśli o udanym starcie swojej ekipy w Tour de Pologne kobiet, 19-20 lipca 2016.
Fot. Piotr Kurek

– W Sobótce jechałam po raz pierwszy na nowym rowerze, na szosówce marki Colnago - to słowa Alicji Ratajczak. – Sprawował się znakomice, bez zarzutu. Na takich rowerach z Cambiago pod Mediolanem będą w tym sezonie jeździły kolarki Mroza z Kórnika. Jest ich osiem. Dziś w Borku Wielkopolskim wychodziły na scenę w porządku alfabetycznym, zapraszane nań przez red. Marka Lubawińskiego z "Głosu Wielkopolskiego", by powiedzieć kilka słów o sobie i o swych sportowych marzeniach. 

One już się cieszą, już radują, że będą mogły się pokazać w Tour de Pologne dla kobiet, który Czesław Lang po raz pierwszy organizuje. W dniach 19 i 20 lipca będą rywalizować z innymi w trzyetapowym wyścigu kolarskim. Rozpocznie się on dzień po zakończeniu 73. Tour de Pologne. I to w Bukowinie Tatrzańskiej i okolicy.


Prezes Wacaw Skarul (z mikrofonem w ręku) roztacza parasol nad każdą dobrą inicjatywą kolarską.
Fot. Piotr Kurek

– Poczujecie, że Podhale będzie z wami - usłyszałem te słowa od ojca Stefanii Staszel z Nowego Targu, która wzmacnia team Mroza z Kórnika. Jej rodzice, Pani Renata i Pan Marcin, przyjechali do Wielkopolski, by uczestniczyć w prezentacji kobiecej grupy kolarskiej.

Jej twórcą od strony sportowej jest Robert Taciak, głównym sponsorem Wojciech Mróz. – Robercie zbudowałeś łódź, teraz musi ona wypłynąć na szerokie wody - nie bez życzliwości wobec nowego projektu w polskim kolarstwie mówił Wacław Skarul. 


Stroje grupy Mróz, rowery Colnago i Henryk Charucki (triumfator TdP z 1979 roku) oraz Marcin Śniegocki (prezes Shimano Polska).
Fot. Piotr Kurek

Weronika Humelt (1997), Natalia Morytko (1993), Sabina Napieralska (1992 - mama w peletonie, dziś na prezentacji pojawiła się z dwuletnim synem Filipem), Nikol Płosaj (1996 - niedawno z Filipin przywiozła dwa srebrne medale akademickich mistrzostw świata w kolarstwie), Natalia Radzicka (1996), Alicja Ratajczak (1995), Stefania Staszel (1994) i Wiktoria Żegleń (1996) - tworzą kobiecą grupę kolarską, której format sportowy zapewnia Robert Taciak, zaś sponsorsko wspomaga Wojciech Mróz.

Potencjał tej grupy jest duży, coś mi się wydaje, że w najbliższych latach dziewczyny/panie Mroza z Kórnika mogą dominować na polskich drogach, tak jak w roku 2000 panowie z Mroza z Piotrem Wadeckim na czele.


Kolarstwo to także logistyka. I to na najwyższym poziomie. Borek Wielkopolski, 5 kwietnia 2016.
Fot. Piotr Kurek

Robert Taciak, co pokazała dzisiejsza prezentacja, ma wsparcie bizenesmena o społecznym/ sportowym zacięciu (Wojciech Mróz), także Henryka Charuckiego (triumfatora Tour de Pologne 1979, rowery Colnago). Nieobojętne też jest to Wacławowi Skarulowi. 

Te dziewczyny/ te dzielne panie mają swe sportowe marzenia. Po pierwsze, wystartować w lipcu w Tour de Pologne dla kobiet. Po drugie, dobrze się w nim pokazać. Po trzecie, wynikami w tym roku pokazać, że w sezonie 2017 będzie można się ubiegać o zarejestrowanie grupy w UCI.


Marek Lubawiński (od lewej), Wojciech Mróz, Piotr Miśkiewicz, Wojciech Walkiewicz i Piotr Kurek.  
Fot. Sylwia Borkowska

Życzę im (kolarkom) i trenerowi oraz ludziom ich wspierającym, by ich marzenia się spełniły. Zaś Panu Wojciechowi Mrozowi, który kolarstwo sponsoruje od 1995 roku (z przerwami), życzę by jego nazwisko pojawiło się na czołówkach gazet, relacji radiowych i telewizyjnych za sprawą zwycięstw i sukcesów Alicji Ratajczak z Zaniemyśla i jej siedmiu koleżanek. 
 

                                                                       Piotr Kurek  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL