R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41537185 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Tour Salon

 

MTP: święto branży turystycznej

Największe spotkanie branży turystycznej w Polsce – tak w skrócie określić można targi TOUR SALON, których osiemnasta edycja odbyła się w Poznaniu w dniach 24 – 27 października 2007. Dla większości przedstawicieli branży było to wydarzenie, na którym po prostu trzeba było być! Pasjonaci rowerów licznie odwiedzili Międzynarodowe Targi Poznańskie, by zobaczyć ile nowych tras rowerowych powstało w naszym kraju, jak również co oferują w tym względzie inne kraje.


Przedstawiciele firmy Garmin doradzali każdemu rowerzyście.  

TOUR SALON to z jednej strony targi biznesowe, które ułatwiają nawiązywanie nowych kontaktów handlowych i spotkania z obecnymi oraz nowymi klientami w sprzyjającej atmosferze, którą zapewniło przeznaczenie dwóch pierwszych dni targowych wyłącznie dla profesjonalistów z branży turystycznej. Z drugiej zaś to idealne miejsce, by znaleźć pomysł na niezapomnianą podróż i zapoznać się z atrakcjami turystycznymi z całego świata, próbując przy okazji smakołyków regionalnych kuchni i wsłuchując się w występy regionalnych zespołów.


Na Tour Salonie licznie pojawiali sie przedstawiciele władz, jak choćby Jan Grabkowski - starosta powiatu poznańskiego (trzeci z prawej).  

Tradycją targów TOUR SALON jest już obecność na nich wszystkich polskich regionów, które zapraszają zwiedzających do odwiedzenia swoich zakątków, czasem mało znanych, ale często mających w sobie więcej uroku, niż dalekie podróże. Na targach licznie reprezentowane były narodowe organizacje promocji turystycznej z całego świata, biura podróży i touroperatorzy, hotele i ośrodki wypoczynkowe oraz przewoźnicy, a wśród nich PKP Intercity oraz PKP Przewozy Regionalne, których najnowocześniejsze wagony kolejowe zwiedzać można było podczas TOUR SALONU na terenie MTP. Wśród wystawców obecne były także organizacje i stowarzyszenia branżowe, wydawnictwa oraz usługi dla turystyki (IT i oprogramowanie, informacje i porady).


Oni przyjechali z Bornego Sulinowa i reprezentowali miejscową firmę Arena - organizujacą nie tylko imprezy integracyjne.  

W tym roku w TOUR SALONIE wzięło udział prawie 800 wystawców z 35 krajów świata, a ich stoiska zajmowały powierzchnię prawie 9.000 metrów kwadratowych – to o ponad 2000 metrów kwadratowych więcej, niż rok wcześniej.


Przyjechali z Bieszczad i tam też zapraszają nie tylko Wielkopolan. I to nie tylko na rowery. 

Regionem partnerskim tegorocznych targów TOUR SALON było województwo warmińsko – mazurskie, reprezentowane przez Warmińsko – Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną. 


Murowana Goślina z jej burmistrzem Tomaszem Łęckim (trzeci z lewej) zaprasza pasjonatów MTB na trzeci już maraton po Puszczy Zielonka: jego termin - 20 kwietnia 2008.

Ciekawe wydarzenia zapowiadali zarówno organizatorzy targów – Międzynarodowe Targi Poznańskie, jak i sami wystawcy, chcący w jak najbardziej kompleksowy sposób zaprezentować swoją firmę czy też region. Było wiele konferencji, pokazów, prezentacji i konkursów. O nich i o wielu innych rzeczach uczestnicy Tour Salonu dowiadywali się na bieżąco z wydań „Wiadomości Turystycznych Codziennie na TOUR SALON 2007”. Dzięki temu wspólnemu przedsięwzięciu Międzynarodowych Targów Poznańskich i redakcji Wiadomości Turystycznych, wystawcy i goście odwiedzający targi każdego dnia dostawali na podsumowanie dnia minionego, reportaże ze stoisk oraz zapowiedzi kolejnych wydarzeń, konferencji i spotkań.


Andrzej Kaleniewicz jest autorem 9 atlasów rowerowych po Wielkopolsce. Na Tour Salonie zaprezentował system jazdy z GPS po naszym regionie - na dystansie 1500 kilometrów. Na zdjęciu z reprezentantkami Mosiny na MTP.

Tradycyjnie już na TOUR SALONIE promocję walorów krajoznawczych i produktów turystycznych Wielkopolski przygotowała Wielkopolska Organizacja Turystyczna. W tym roku główny akcent promocyjny położony został na turystykę aktywną – rowerową, a w szczególności na produkt pod nazwą GPSwielkopolska – system nawigacji satelitarnej po Wielkopolskim Systemie Szlaków Rowerowych.


Rowerzystów można było spotkać na MTP.

System ten powstał we wrześniu tego roku, we współpracy firmy Garmin i Departamentu Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Co tu dużo mówić, Andrzej Kaleniewicz, wielki pasjonat rowerów, objechał 1500 kilometrów najważniejszych szlaków rowerowych w Wielkopolsce, objechał z GPS-em i dzięki swej pracy i wysiłkowi oferuje rowerzystom jazdę z systemem nawigacji satelitarnej po naszym regionie.


Ludwik Olejniczak (w środku) wygrał w losowaniu GPS.  

W piątek o godzinie 16 odbyło się na stoisku Wielkopolski losowanie nagród ufundowanych przez firmę Garmin. Szczęście dopisało, między innymi, paniom Katarzynie Jęczmionce i Grażynie Żmudzin z Wolsztyna, ale główna nagroda - GPS trafił do rąk Ludwika Olejniczaka z Poznania.


Zwycięscy dziennikarze i szefowie Stowarzyszenia Zarządców Obiektów Rekreacyjno-Turystycznych.

Nagrody losowano także wśród dziennikarzy, ich fundatorem było Stowarzyszenie Zarządców Obiektów Rekreacyjno-Turystycznych. Do szczęśliwców, między innymi, należą Jagoda Walczak z "Wiadomości Turystycznych" i autor tej strony, któremu przypadł weekendowy pobyt w jednym z ośrodków wypoczynkowych niedaleko Częstochowy.


Brandenburgia czeka na rowerzystów z Polski. Paweł Rutkowski (drugi z lewej) służył informacjami.

Rowerzystom odwiedzali stanowisko Brandenburgii (hala nr 5, sektor B, stanowisko nr 43), reprezentowane przez: Tourismus Marketing Brandenburg, Fundację Zamków i Ogrodów Brandenburskich, Poczdam, Szprewald, Tropical Islands, Krongut Bornstedt, Märkisches Tagungs Hotel oraz Hotele A-Z. Można tu było uzyskać mapy tras rowerowych po Brandenburgii, jak również informacje o tym, gdzie co zobaczyć i jak niedrogo wypocząć. Więcej informacji na ten temat na polskojęzycznej stronie http://www.brandenburgia.pl


Katarzyna Jęczmionka (z lewej), lider grupy "Piękno Wolsztyńskich Parowozów", kolejarze prowadzący słynny parowóz "Helena" i Grażyna Żmudzin - kierownik hotelu "Kaukaska" w Wolsztynie.  


Ewa Woś odpowiadała na Tour Salonie za promocję gminy Siedlec, Maciej Ratajczak za jak najlepsze zaprezentowanie walorów gminy Przemęt.  

cheap replica handbags https://www.replicabag.me

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL