R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883746 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
CCC Polsat Polkowice
w kolarskiej drugiej lidze

 

UCI ogłosiła listę dziewiętnastu ekip

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła w środę 2 grudnia 2009 listę dziewiętnastu drużyn zatwierdzonych jako profesjonalne ekipy na rok 2010. Wśród nich jest jedna polska drużyna - CCC Polsat Polkowice. Zabrakło natomiast miejsca dla ekipy Mróz Action Uniqa.


Krzysztof Jeżowski, szosowy mistrz Polski 2009 - wyścig ze startu wspólnego, będzie z kolegami jeździł w 2010 roku w kolarskiej drugiej dywizji. Dolsk, 28 czerwca 2009.

Dziewiętnaście drużyn UCI przydzieliła do II ligi. Cztery z nich awansowały z III ligi. Są to Carmiooro-NGC, CCC Polsat Polkowice, Saur - Sojasun i Scott - Marcondes César Sao José dos Campo. Na liście znalazły się także dwie całkiem nowe ekipy - Colnago CSF Inox i De Rosa-Stac Plastic.

Do II ligi zostały natomiast zdegradowane kolejne dwie drużyny ProTour - Cofidis i Bbox Bouygues Telecom. Całkiem z kolarskiej mapy zniknęły cztery teamy (poprzednio w drugiej dywizji): Agritubel, Amica Chips-Knauf, Barloworld i Elk Haus.


Dariusz Miłek (od lewej) i Piotr Wadecki (z prawej) od dwóch lat czynią wszystko, by CCC Polsat Polkowice ciągle kolarsko awansował. Zdjęcie wykonane 28 czerwca 2008 w Złotoryi podczas szosowych mistrzostw Polski, w środku Wacław Skarul - trener kolarstwa i były selekcjoner narodowej reprezentacji.

Drużyny, których aplikacje zostały odrzucone (wśród nich Mróz) mają prawo składać apelację do 4 grudnia. W poprzednim sezonie apelacja teamu LPR Brakes przyniosła pozytywny skutek.

Drużyny, które dostały licencję UCI:

Acqua & Sapone
Andalucia Cajasur
Bbox Bouygues Telecom
BMC Racing Team
Carmiooro - NGC
CCC Polsat Polkowice (Polska)
Ceramica Flaminia
Cervélo Test Team
Cofidis
Colnago - CSF Inox
De Rosa - Stac Plastic
ISD - Neri
Landbouwkrediet
Saur - Sojasun
Scott - Marcondes César Sao José dos Campos
Skil - Shimano
Topsport Vlaanderen - Mercator
Vacansoleil Pro Cycling Team
Voralberg - Corratec

xxx

W ostatnich kilkunastu dniach miałem okazję rozmawiać z prezesem firmy NG2 Dariuszem Miłkiem (kiedyś kolarzem, obecnie człowiekiem biznesu i sponsorem sportu) i prezesem Krzysztofem Korsakiem (CCC Polkowice, CCC Polast Polkowice). Temat był właściwie jeden: starania o to, by team CCC Polsat Polkowice znalazł się w drugiej kolarskiej dywizji. Obaj prezesi byli jednak zgodnie spokojni, że tak też się i stanie.

Piotr Wadecki, dyrektor sportowy ekipy, powiedział w środę wieczorem (2 grudnia) autorowi Wielkopolskiego Rowerowania, że w ostatnim czasie kierownictwo drużyny CCC Polsat Polkowice bardzo wiele czasu poświęciło na kompletowaniu wszystkich wymaganych dokumentów, by uzyskać licencję Pro Continental.

– Jestem szczęśliwy, że mamy to już poza sobą i teraz możemy myśleć jedynie o przygotowaniu ekipy do startów w sezonie 2010 - podkreślił Piotr Wadecki. – Bardziej szczegółowo poinformujemy opinię publiczną o swych planach na przełomie grudnia 2009 i stycznia 2010.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL