R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883617 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Na nartach do kolarskiego sukcesu

 

Szef poznańskiego Corratec Teamu myśli
o sezonie 2013 i się do niego przygotowuje


Piotr Pawlak (z prawej) i Tomasz Bieniek. Polana Jakuszycka, styczeń 2013.
Archiwum Piotra Pawlaka 

– W roku ubiegłym dałem się osobiście wciągnąć w kolarską rywalizację, w karuzelę prawie cotygodniowych zmagań w maratonach MTB. To jest fajne, przyjemne, ale w znacznym stopniu ten rytm wyjazdów i wyścigów zdominował moje życie pozasportowe - mówi Piotr Pawlak, człowiek biznesu, szef poznańskiego Corratec Teamu. I od ubiegłego roku także startujący zawodnik.

– Zadebiutowałem w maju ubiegłego roku w Krakowie podczas inauguracyjnej imprezy Skandia Maraton Lang Team 2012. To był początek, mój pierwszy start na rowerze górskim w tym najbardziej prestiżowym i medialnym cyklu polskich maratonów MTB. Dobrze mi poszło, więc już myślałem o tym, by wystartować w następnej edycji. I kiedy w kolejnych wyścigach umocniłem się na pozycji lidera, okazało się - tak stanowił ubiegłoroczny regulamin - że nie mogę sobie pozwolić na to, by odpuścić choćby jeden start. Gdybym tak zrobił, spadłbym z miejsca pierwszego na czwarte.

– Myślę, że organizatorzy Skandia Maraton Lang Team winni zmienić regulamin, by o sukcesie końcowym w klasyfikacji generalnej decydowały wyniki sześciu z siedmiu maratonów w danym roku. Każdemu może zdarzyć się przecież choroba, jakiś losowy wyjazd, coś niespodziewanego.

Piotr Pawlak w roku ubiegłym musiał zrezygnować z niezwykle atrakcyjnego wyjazdu z przyjaciółmi, wielodniowej wyprawy rowerowej z Austrii do Włoch przez Alpy, by móc wystartować w finałach dwóch cykli maratonów MTB: Skandia Maraton Lang Team (Kwidzyn) i Grand Prix Kaczmarek Electric MTB (Wolsztyn).


Trzej najlepsi zawodnicy na dystansie Mini w kategorii M4 w Skandia Maraton Lang Team 2012: Tomasz Suświłło (z lewej), Piotr Pawlak i Karol Kasprowiak. Kwidzyn, 22 września 2012.

– Z maratonami MTB Skandii i Czesława Langa, rozpoczęły się one w kwietniu 2007, jesteśmy związani od początku - podkreśla Piotr Pawlak, rocznik 1966. – Od pierwszej imprezy w Chodzieży, gdzie pojechaliśmy liczną ekipą, i gdzie ja też miałem wystartować. Pech sprawił, że rower Małgosi Zellner omyłkowo nie został zapakowany do transportu i ja, jako szef Corratec Teamu, oddałem jej swój. I przez pięć lat moja rola sprowadzała się do tego, by pomagać koleżankom i kolegom na trasie rowerowych zmagań. W 2012 wsiadłem jednak na rower i przez cały sezon jechałem z sukcesami w siedmiu maratonach Skandii i Czesława Langa na dystansie Mini w kategorii M4. Miło było w Kwidzynie, we wrześniu, stanąć na najwyższym miejscu podium. I być lepszym od Karola Kasprowiaka (Corratec Team - rocznik 1966) i Tomasza Suświłło (1971).

Corratec Team wygrał drużynowo maratony Skandii w latach 2007, 2009, 2010 i 2012. Ekipa w biało-niebieskich strojach na trwałe wpisała się w pejzaż polskich maratonów MTB, zwyciężając drużynowo oraz indywidualnie w różnych kategoriach wiekowych.

W sezonie 2013 ekipa kierowana przez Piotra Pawlaka startować będzie w cyklach: Skandia Maraton Lang Team, Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, także w maratonach organizowanych przez Macieja Grabka (Bike Maraton).


Magdalena Hałajczak (na drugim planie za Magdalenę Pyrgies) wywalczyła w Koziegłowach tytuł drugiej wicemistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym. Koziegłowy, 13 stycznia 2013.
Fot. Piotr Pawlak

– Sezon rozpoczął się dla nas niezwykle udanie, gdyż na Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na początku stycznia tego roku w miejscowości Koziegłowy pod Częstochową zdobyliśmy dwa brązowe medale w kategorii elita kobiet i mężczyzn. Magdalena Hałajczak z Poznania i Andrzej Kaiser z Bytowa, filary naszego teamu, zajęli trzecie miejsca. Cały zaś zespół zajął drugie miejsce drużynowo - za ekipą LZS POM Strzelce Krajeńskie. Punkty zdobyte przez naszych zawodników (Andrzej Kaiser, Kornel Osicki, Radosław Lonka) i Magdę Hałajczak były bardzo dużym wkładem do sukcesu, pierwszego miejsca Wielkopolski w klasyfikacji województw.

Corratec Team, kolarska ekipa z Wielkopolski, ma swą wymierną siłę medialną i reklamową. I w barwach biało-niebieskich w tym roku będzie startować i zwyciężać, jak w minionych sześciu latach. Piotr Pawlak nie wyklucza jednak nawiązania współpracy z innym sponsorem niż producent rowerów Corratec, przede wszystkim rozpatrując uczynienie sponsorem tytularnym firmy czy osoby prosperującej w Polsce. Poszukiwania najlepszego z rozwiązań wciąż trwają, więc na razie nie ma co zbyt dużo spekulować na ten temat.


Trzech najlepszych przełajowców Mistrzostw Polski w Koziegłowach: Mariusz Gil (z lewej), Marek Konwa i Andrzej Kaiser (Corratec Team). Koziegłowy, 13 stycznia 2013.
Fot. Piotr Pawlak

W sezonie 2013 zespół zachowuje swą personalną stabilność. Seniorem teamu jest Ryszard Pawlak (1941), grono starszyzny stanowią Andrzej Kaczmarek, Kazimierz Gogolewski i Grzegorz Rutkowski. To także Magda Hałajczak, Małgorzata Zellner oraz Andrzej Kaiser, Radosław Lonka, Krzysztof Krzywy, Tadeusz Korzeniewski i bojowe najmłodsze pokolenie, czyli Bartek Bejm, Bartek Kołodziejczyk oraz Kuba Najs. W sumie drużyna liczy około osiemdziesiąt osób.

W marcu ekipa jedzie na dwa tygodnie na obóz przygotowawczy do Lloret de Mar pod Barceloną, w to samo miejsce, co przed rokiem. – Mamy sprawdzony hotel o nazwie "Samba", znamy jego bardzo miły personel. Są tam idealne warunki do odpoczynku po treningach. W sumie pojedzie około trzydzieści osób, łącznie z osobami towarzyszącymi.

– Będę, jak inni koledzy z zespołu, solidnie trenował w Hiszpanii, by być dobrze przygotowanym do pierwszego maratonu Skandii w kwietniu 2013, w Warszawie. Ale być może, sam tego teraz jeszcze nie przesądzam, nie wciągnę się w rytm maratonowej rywalizacji, jak przed rokiem. Mam wiele innych zajęć i obowiązków, zaś imprezy Skandii i Czesława Langa i inne trzeba traktować z zabawowym nastawieniem w gronie sprawdzonych i serdecznych przyjaciół. Tak jak to czynią prawdziwi amatorzy.

Bez specjalnej presji, ale z naturalnymi ambicjami liczna ekipa Corratec Teamu licznie wystartuje we wrześniowych Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB, które odbędą się na Dolnym Śląsku - w Obiszowie, gmina Grębocice. I zamierza, jak w minionych latach, pokazywać się z jak najlepszej strony w Pucharze Polski (Skandia Maraton Lang Team). – Ja też, jeśli nic się nie wydarzy, wystartuję w Obiszowie. Myślę, że sezon kolarski 2013 będzie owocny dla kierowanego przeze mnie teamu oraz dla mnie osobiście.


Tomasz Bieniek (z przodu) i Piotr Pawlak. Polana Jakuszycka, styczeń 2013.
Archiwum Piotra Pawlaka

– Ostatnio za sprawą Justyny Kowalczyk, trochę też z ciekawości, spróbowałem nart biegowych. Dwukrotnie w tym roku biegałem w Jakuszycach, na bodaj najbardziej kultowej w Polsce trasie, oczywiście w towarzystwie osób związanych z moją grupą: Katarzyną Zubrzycką, jej mężem Markiem i siostrą Dorotą Szmyt, z Pauliną Geisinger i Tadeuszem Korzeniewskim. Wiem, że w tym samym czasie w Jakuszycach trenował Oskar Pluciński. W kolejnych weekendach Jakuszyce odwiedził w ramach swoich zimowych treningów Mateusz Rybczyński z Olą Zygmont, którzy z kolei na trasie spotkali rodzinę Swatów. No cóż, przednia to zabawa, taka na solidne zmęczenie. Jednak wszystkim serdecznie poleciłem i polecam fachową pomoc instruktora Tomasza Bieńka, ponieważ gwarancją solidnej pracy i uniknięcia kontuzji jest nabieranie prawidłowych przyzwyczajeń od pierwszych kroków na nartach. Myślę, że jeszcze w lutym, przed zgrupowaniem w Hiszpanii, wybierzemy się tam większą grupą i popracujemy z Tomkiem Bieńkiem nad formą na zbliżające się wyścigi.


                                                                                         Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL