R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40959558 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Corratec Team

 

 

To już drugi rok startów

Corratec Team. Kolarska drużyna z Poznania pojawiła się z wraz z początkiem 2007 roku. Na pomysł jej stworzenia wpadł Piotr Pawlak – człowiek biznesu, jeden ze znanych w kraju specjalistów branży rowerowej.

 

1 kwietnia 2007 pięknie świeciło słońce i na inaugurację Wielkopolskiej Ligi Masters MTB, pod patronatem firmy Thule Polska, przyjechało do podpoznańskiego Puszczykowa ponad trzystu pasjonatów kolarstwa górskiego płci obojga z całego kraju. W tym gronie, w biało-niebieskich koszulkach po raz pierwszy na zawodach pojawili się reprezentanci Corratec Teamu w liczbie około dwudziestu. Niektórzy z nich, jak Zdzisław Baran, wygrali wyścigi w swych kategoriach wiekowych, inni zajęli pozostałe miejsca na podium w niemalże wszystkich kategoriach.

 

Od kwietniowego Puszczykowa po październikowy Wągrowiec reprezentanci Corratec Teamu praktycznie co tydzień startowali w większych i mniejszych imprezach w całym kraju - wygrywając wyścigi, zdobywając puchary i punkty, a przede wszystkim w aż pięciu maratonach Skandia MTB, organizowanych przez Czesława Langa (Chodzież, Szczawno Zdrój, Warszawa, Nałęczów, Białystok), w całym cyklu maratonów na rowerach górskich przeprowadzonych przez Macieja Grabka, w ośmiu imprezach Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007. Barw Corrateca nie zabrakło w przeróżnych wyścigach XC, maratonach oraz startach na szosie, gdzie klub nie bez sukcesów reprezentowali Artur Spławski, Artur Kozal i Michał Fogt.

 

Rekord uczestnictwa zawodników Corratec Teamu padł 2 września ubiegłego roku, gdy nad poznańską Maltą stanęło na starcie maratonu MTB aż 1150 kolarzy - w tym 37 podopiecznych Piotra Pawlaka.


2 września 2007 - zawodnicy Corratec Teamu nad poznańską Maltą.

 

Rok 2007 był pełen pracy dla pasjonatów MTB spod znaku Corratec Teamu, którzy startowali, wygrywali wyścigi, zdobywali puchary, uczyli się klubowej solidarności i tworzyli szeroki, prawie rodzinny krąg ludzi. Najstarszy kolarz z grupy, Ryszard Pawlak (1941) nie ograniczał się tylko do kibicowania i dzielenia się fachową wiedzą trenerską z klubowiczami, ale niejednokrotnie sam siadał na rower i się ścigał. Jak choćby 13 maja podczas maratonu, który ruszył z Murowanej Gośliny, a którego uczestnicy jechali po pięknej Puszczy Zielonce.

 

Klub Corratec Team mocno zaznaczył swoją obecność w imprezach sportowych, w których wziął udział, poprzez liczne sukcesy w klasyfikacjach drużynowych, jak i indywidualnych. Trudno wyobrazić sobie w ubiegłorocznej rywalizacji podium, z którego nie uśmiechałby się zawodnik w barwach Corratec Team. Spektakularnym okazał się udział teamu w maratonach Czesława Langa oraz Macieja Grabka, gdzie drużyna, jako debiutant wspólnie zdobyła bardzo dużą liczbę zwycięstw i wyróżnień. Za jeden z większych sukcesów grupy należy uznać to, że Zbigniew Jędrzejczak w pięciu maratonach Langa przyjechał na linię mety jako pierwszy (dystans medio), zaś w klasyfikacji generalnej na najdłuższym dystansie zwyciężył w swej kategorii Zdzisław Baran.

W dniu 28 lipca 2007 podczas championatu kraju w maratonie MTB, impreza odbyła się w Książu, zawodniczka poznańskiego klubu zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Amatorek w Maratonie MTB. Choć Magdalena Hałajczak z rozpoczętym sezonem zrezygnowała z członkostwa w drużynie Piotra Pawlaka, to ten najbardziej spektakularny sukces ubiegłego roku pozostanie kojarzony z tytułem mistrzowskim zdobytym w barwach Corratec Team.

 

– W ten rok wchodzimy z nowymi nadziejami i nowymi twarzami - podkreśla Piotr Pawlak. Tegoroczny mistrz Polski w przełajach i zarazem reprezentant Polski na styczniowe mistrzostwa świata we włoskim Treviso, ubiegłoroczny zwycięzca maratonu MTB w Połczynie Zdroju Mariusz Gil będzie jednym z liderów zespołu. Do takich też bez wątpienia zalicza się Tadeusz Korzeniewski, pięciokrotny mistrz Polski w przełajach, sprawujący opiekę trenerską nad grupą. Są też bardzo utalentowani debiutanci, którzy mogą sprawić wiele niespodzianek rywalom.

 

Tegoroczny skład Corratec Teamu obejmuje, to nie pomyłka, pięćdziesiąt nazwisk. Są na niej ludzie, którzy jak Ryszard Pawlak całe swe dorosłe życie związali z kolarstwem, jako trener i jako człowiek biznesu. Są także utytułowani seniorzy: Andrzej Kaczmarek (1947) - trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju, Kazimierz Gogolewski, Marian Kadzewski. Artur Spławski (1960) ma na swym sportowym koncie tytuł wicemistrza świata mastersów w wyścigu ze startu wspólnego i wiele, wiele innych sukcesów odniesionych na szosie, jak i na bezdrożach. Jest wspomniany wyżej Tadeusz Korzeniewski.

 

W ekipie nie brakuje dziennikarzy kochających rower. Agnieszka Gulczyńska (1980) dynamicznie jeździ na swym rowerze górskim w czasie wolnym od pracy, którą elegancko, sprawnie i z dużym talentem wykonuje jako prowadząca programy informacyjne w WTK. Roman Krzywiński (1953) jest działaczem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP i za kilka tygodni wybiera się do Włoch - na kultowy maraton nad jeziorem Garda w Dolomitach.

 

Corratec Team ma kilku silnych, sprawdzonych zawodników MTB kategorii elita: Bartosz Brzeziński, Grzegorz Kocik, Artur Kozal, bracia Jacek Lonka, Krzysztof Maciejewski. Grupę utalentowanej młodzieży tworzą, między innymi, Oskar Pluciński z Konina, Patryk Gogolewski z Wągrowca, Wojciech Baranowski z Poznania, Michał Jędrzejczak z Kórnika, czy Radek Tecław z Bydgoszczy.

 

Corratec Team. Poznańska grupa, której członkowie mieszkają i w Wałczu, i w Śmiardowie Krajeńskim, w Jeleniej Górze, w Strzegomiu, w Zwierzynie niedaleko miasta Strzelce Krajeńskie, w Żarach, w Kórniku, w Wągrowcu, podpoznańskich Plewiskach, w Bytomiu, we Wrześni, w Borówcu, w Swarzędzu, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Opalenicy, Koninie i Puszczykowie...

 

Wreszcie Corratec Team to nie tylko zawodnicy, to także członkowie rodzin i przyjaciele. Małgorzata Brzezińska, mama Bartka Brzezińskiego, nie tylko kibicuje synowi z mężem Jarosławem, ale potrafi na zawody przyjechać z dużą blachą pysznego placka. Rodzice Bartosza są nieocenionym technicznym wsparciem dla zawodników na trasach maratonów, podobnie jak inni rodzice – Katarzyna Zubrzycka, mama utalentowanej Natalii, dopinguje wszystkich zawodników i utrwala ich udział w zawodach na fotografiach. Ten krąg znajomych i bliskich był widoczny w roku ubiegłym na każdej imprezie, w której uczestniczyli ludzie związani z dobrym poznańskim adresem: ul. Starołęcka 18, gdzie ma swa siedzibę firma Euro Bike Produtcs i jej szef Piotr Pawlak.

 

 

Piotr Pawlak wie doskonale, że w Polsce odbywa się coraz więcej imprez MTB. Corratec Team w 2008 roku stawia na aktywne uczestnictwo w maratonach organizowanych przez Czesława Langa i przez Macieja Grabka. Planuje także start we wszystkich dziesięciu edycjach Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2008.

 

Piotr Pawlak (1966), syn Ryszarda Pawlaka, człowiek biznesu od 20 lat, przed rokiem stworzył zespół. Z tej drużyny odeszli Krzysztof Chłopkowiak, Aleksander Dorożała, Magdalena Hałajczak, Marcin Nowak, Piotr Schondelmeyer, bliźniacy Agnieszka i Łukasz Torba (1990), małżeństwo Małgorzata i Piotr Zellnerowie. Pojawiły się nowe twarze, pełne zapału do rywalizacji w zbliżających się startach. Szeregi pań, obok utytułowanej Joli Gałązki, wesprze równie utalentowana Marzanna Durlik.

 

Na początku stycznia 2008 ludzie Corratec Teamu i nie tylko oni przeżyli wstrząs, gdy stracili swego kolegę Zbigniewa Jędrzejczaka, gdy ten wraz z Markiem Wawrzyniakiem został podczas kolarskiego treningu potrącony przez dostawczego Mercedesa na obwodnicy Kórnika. Marek zginął na miejscu, Zbyszek zmarł kilka dni później. Mimo nieobecności Zbyszka, pełniącego zadania kapitana teamu od jego powstania, grupa nie zaniedbała obowiązku ciężkiej pracy pomiędzy sezonami. Drużyna odbyła w marcu, między innymi, zgrupowanie w Sosnówce koło Karpacza, gdzie trener Korzeniewski przeprowadził grupowe treningi dla całej drużyny.

 

Nestorzy Corratec Teamu - Ryszard Pawlak, Andrzej Kaczmarek, Kazimierz Gogolewski, Marian Kadzewski, Rafał Mazurkiewicz - już wkrótce, bo 13 kwietnia w Puszczykowie będą mieli niepowtarzalną okazję ścigać się z Czesławem Langiem, Lechem Piaseckim i Januszem Kowalskim podczas drugiej tegorocznej edycji Wielkopolskiej Ligi Masters MTB.

 

Piotr Pawlak szefuje firmie Euro Bike Produtcs od 1994 roku, od pięciu lat także Europejskiemu Centrum Językowemu, gdzie uczą w małych grupach głównych języków Starego Kontynentu. Doświadczenie w biznesie wykorzystuje w zarządzaniu klubem Corratec Team. Dużo pracy, dużo obowiązków i prawie 60-osobowy team kolarski na głowie (team to nie tylko zawodnicy). Wymaga to swego rodzaju poświęcenia, czasu, także pieniędzy, by, by, by... Zawodniczki i zawodników dowieźć na miejsce startu, opłacić ubezpieczenie i startowe, zapewnić bezpieczeństwo wspólnych treningów, cieszyć się z radości innych, którzy kochają rower, ściganie, sportową rywalizację, i którzy wygrywają. By zadbać o dobry sprzęt, o części zapasowe... W natłoku pracy, jaką trzeba włożyć w prowadzenie Corratec Teamu, z Piotrem Pawlakiem od samego początku dzieli się obowiązkami jego sympatia Ola Zygmont, która kibicuje zawodnikom i całemu przedsięwzięciu.

 

W tym, co robi Piotr Pawlak jest swego rodzaju szlachetne posłannictwo, które widać będzie w tym roku w wielu miejscach naszego kraju. W kwietniu na poznańskiej Cytadeli, w Puszczykowie, w Murowanej Goślinie i Chodzieży. W maju w Szczawnie Zdroju, w czerwcu w Nałęczowie, w lipcu w Połczynie Zdroju...

 

Corratec Team wjeżdża w drugi rok swego istnienia. W niedzielę 6 kwietnia na poznańskiej Cytadeli zobaczymy zawodników tej ekipy w akcji i zapewne będzie to dobra okazja, by zobaczyć, jak szybko i dynamicznie potrafią jeździć na swych markowych rowerach.

Mamy silną drużynę, ale droga do niej jest otwarta - podkreśla z naciskiem Piotr Pawlak. – I dla zawodników najlepszych, jak i dla takich, którzy kochają rower, lubią maratony, miłą atmosferę i chcieliby poszerzyć już i tak szeroki krąg dobrych, znanych i utytułowanych kolarzy.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL