R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883727 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Trzynaścioro z Wągrowca

 

Merx Team gotowy do sezonu 2015


Merx Team Wągrowiec: jedna kobieta i dwunastu mężczyzn. Od lewej: Sławomir Spławski, Dorian Karczewski, Remigiusz Łączka, Marta Gogolewska, Mirosław Kołacki, Jerzy Drzewiecki, Piotr Siebert, Lech Ergang, Romuald Szaj, Ryszard Kołacki, Stanisław Paterka, Piotr Olszak oraz Paweł Rychlicki w tęczowej koszulce mistrza świata. Wągrowiec, 2 marca 2015.
Fot. Piotr Kurek Best Replica Watches

Paweł Rychlicki, były szosowiec grupy Mróz, będzie w sezonie 2015 jednym z liderów grupy kolarskiej Merx Polska. Liczy ona trzynaścioro osób, w tym jedną kobietę. Jej prezentacja odbyła się dzisiaj, 2 marca, w Wągrowcu przy ulicy Wiejskiej 2 - w siedzibie firmy Merx Polska.

Paweł Rychlicki, rocznik 1971, w roku ubiegłym wygrał wiele wyścigów, także poza granicami Polski. W sierpniu w spektakularny sposób sięgnął po tytuł mistrza świata mastersów (w swej kategorii wiekowej) w austriackim St. Johann.

Stanisław Paterka z Głogowa (rocznik 1941) jest najstarszym członkiem wągrowieckiej ekipy. Wicemistrz świata mastersów z roku 2004 przygodę z rowerem rozpoczał jako bardzo młody chłopak. W latach 1964-1965 ścigał się w Tour de Pologne. Ma na swym koncie wiele wygranych wyścigów, w kategorii 70-latków należy w Polsce do grona dwóch-trzech kolarzy, którzy seryjnie wygrywają szosowe zmagania ze startu wspólnego oraz na czas.

Jerzy Drzewiecki (rocznik 1949) w drugiej połowie lat sześćdziesiątych był kolarzem LZS Huragan Wągrowiec, później znanego w całej Polsce Ludowego Klubu Sportowego Wielkopolska. Wygrywał wówczas wiele wyścigów, był wzorem do podpatrywania przez innych, młodszych od siebie adeptów cyklizmu...

Jednym z nich był Ryszard Kołacki (rocznik 1953), który jako młody chłopak pragnął bardzo zostać kolarzem. Próbował w końcu lat sześćdziesiątych XX wieku swych sił, między innymi na Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu. Dziś Pan Ryszard jest przedsiębiorcą, prezesem firmy Merx Polska, która zatrudnia prawie 200 osób, zajmuje się kompleksową obróbką metali i eksportuje swe wyroby do wielu krajów świata.


Kolarze między obrabiarkami sterowanymi numerycznie w firmie Merx Polska.
Fot. Piotr Kurek

– Prowadzę dużą firmę, ale moja miłość do rowerów nie wygasła - mówi zodiakalny Koziorożec (urodzony jak Ryszard Szurkowski - w styczniu, siedem lat po polskim kolarzu wszech czasów). Trenuje regularnie. Od połowy listopada ubiegłego roku przejechał ponad trzy tysiące kilometrów, w ubiegłym tygodniu prawie 500 km. Ściga się w maratonach MTB, także na szosie. Sponsorował w minionych latach wiele wyścigów kolarskich, także te w roku 2014 na torze samochodowym "Poznań". Ma na koncie udział w Tour de Pologne Amatorów.

– Będzie w sezonie 2015 nas trzynaścioro - mówił dziś w Wągrowcu Ryszard Kołacki. – Tworzymy grupę entuzjastów rowerów i kolarstwa. Część z nas będzie startowała na szosie, część na szosie oraz w maratonach MTB. Zamierzamy brać udział w imprezach wielkopolskich oraz tych o wymiarze ogólnopolskim - podkreśla.


Paweł Rychlicki (od lewej), Ryszard Kołacki i Mirosław Kołacki oraz cały team Merx.
Fot. Piotr Kurek

Paweł Rychlicki pojawił się dziś na prezentacji w tęczowej koszulce mistrza świata, którą zdobył 31 sierpnia 2014 w austriackim St. Johann. Pozostali członkowie teamu Merx Wągrowiec założyli jasnozielone koszulki: Ryszard Kołacki, Stanisław Paterka, Jerzy Drzewiecki, Romuald Szaj (1950), Lech Ergang (1961), Piotr Siebert (1965), Sławomir Spławski (1984), Remigiusz Łączka (1976), Mirosław Kołacki (1979), Piotr Olszak (1976), Dorian Karczewski (1997) i Marta Gogolewska (1986).

Breitling Replica Watches


Ryszard Kołacki z wnukiem Kubą oraz team Merx z Wągrowca.
Fot. Piotr Kurek

W tym roku posiadacze jasnozielonych koszulek z bardzo dobrej strony zaprezentowali się już podczas zawodów przełajowych w Skokach (8 lutego), Wągrowcu (22 lutego) i w Skorzęcinie (1 marca), gdzie triumfowała aż trzy razy Marta Gogolewska i także aż trzy razy Sławomir Spławski a dzielnie pokazali się Dorian Karczewski i Mirosław Kołacki. Przed nimi cały sezon.

– Patrzymy w rok 2015 z optymizmem. Jesteśmy gronem przyjaciół, sprawdzonych kolarzy i chcemy ścigać się w dobrym stylu na czołowych miejscach - mówi Ryszard Kołacki, człowiek wielce szanowany w Wągrowcu, miejscowy sponsor sportu. Fan kolarstwa na medal.

                                                               Piotr Kurek 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL