R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41128567 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-13
Nowa ekipa w polskim MTB

 

Paula Gorycka liderką w teamie Andrzeja Piątka  


Paula Gorycka (na pierwszym planie) będzie liderką grupy 4F E-VIVE Racing Team. Z lewej Adrian Kucharek, z prawej Monika Żur.
Fot. 4F E-VIVE Racing Team

www.tswatchesltd.com


4F E-VIVE Racing Team - tak nazywa się nowa polska zawodowa grupa kolarska stworzona przez Andrzeja Piątka. Liderką zaprezentowanej w czwartek w Warszawie ekipy będzie Paula Gorycka.

Po rozstaniu z Mają Włoszczowską współautor największych sukcesów polskiego MTB rozważał różne opcje. Otrzymał kilka ofert z zagranicy, w tym bardzo egzotyczną... z Kataru.

- Udało mi się przekonać do projektu prezesa firmy OTCF Igora Klaję, który z marką 4F mocno angażuje się w polski sport. Dołączył do nas również pan Bertus Servaas, kojarzony dotąd głównie z piłką ręczną. Sprzętowo będziemy współpracować ze sprawdzonymi partnerami - Scottem i Shimano, a swojego wsparcia udzieliła nam również firma Pawlikowski - opowiada były trener kadry MTB.

Liderką ekipy będzie Paula Gorycka. Medalistka młodzieżowych mistrzostw świata z 2010 roku w Kanadzie stawia sobie ambitne cele. - Najważniejsze są oczywiście igrzyska - mówi 21-letnia zawodniczka (5 listopada ukończy 22 lata). - Zakwalifikowanie się do kadry olimpijskiej nie będzie łatwe, ale zrobię wszystko, by pojechać do Londynu i pokazać się tam z dobrej strony. Mam nadzieję, że Polski Związek Kolarski da mi możliwość walki o kwalifikację. Docierają do mnie niepokojące informacje, że takiej możliwości mieć nie będę, ponieważ jestem za młoda... Jako, że ten sezon będzie dla mnie ostatnim w kategorii młodzieżowej, bardzo istotne będą dla mnie również mistrzostwa świata i Europy, które chciałabym zakończyć na podium.

Kolarka z Suchej Beskidzkiej nie kryje zadowolenia z powrotu pod skrzydła Andrzeja Piątka. - Cieszę się, że mogę oficjalnie i bez przeszkód pracować z trenerem, który najlepiej wie, jak mnie przygotować do ważnych startów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w dalszym ciągu będę jeździć na rowerach Scotta z osprzętem Shimano - dodaje Paula Gorycka.

Skład 4F E-VIVE Racing Team uzupełniają mistrzyni Polski juniorek Monika Żur oraz utalentowany junior Adrian Kucharek. - Dla tych młodych zawodników najważniejsze będą imprezy krajowe. Planujemy jednak również starty w kilku zawodach Pucharu Świata, gdzie będą mieli okazję sprawdzić się na tle rówieśników z zagranicy - mówi Piątek.

Po raz pierwszy szerokiej publiczności kolarze w barwach 4F E-VIVE Racing Team zaprezentują się w marcu, podczas inaugurujących Puchar Świata zawodów w Pietermaritzburgu (RPA). Wcześniej Paula Gorycka wystartuje prawdopodobnie w wyścigu niższej rangi w Hiszpanii.
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL