R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41536956 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Chcemy jechać w Tour de Pologne

 

Z Piotrem Wadeckim rozmawia Piotr Kurek


Piotr Wadecki w sezonie 2011 będzie kierował siedemnastoosobową ekipę kolarską CCC Polsat Polkowice.

replica watches

– W minionym tygodniu, w piątek 10 grudnia, Międzynarodwa Unia Kolarska (UCI) ogłosiła listę zespołów, które otrzymały status Professional Continental Team na sezon 2011. CCC Polsat Polkowice jest w grupie 23 wybranych ekip. Jak przyjął pan decyzję UCI?

– Cieszę się, że jesteśmy w gronie 23 drużyn II dywizji. Wiadomość o tym poszła w świat 10 grudnia, ale ja wiedziałem, że tak się stanie - dużo wcześniej. 26 listopada byłem w siedzibie UCI, w Szwajcarii, gdzie przez prawie godzinę byłem odpytywany przez siedmioosobową komisję licencyjną na temat prowadzonej przeze mnie drużyny, jej budżetu, gwarancji bankowych, statusu finansowego głównego sponsora polkowickiej ekipy szosowej, czyli pana Dariusza Miłka. W oparciu o dokumenty tłumaczyłem i wyjaśniałem, że człowiek biznesu, jakim jest Dariusz Miłek, sponsoruje kolarstwo górskie i mistrzynię świata MTB 2010 Maję Włoszczowską, koszykówkę kobiet i kolarstwo szosowe. Powiem szczerze, że zrobił wrażenie na członkach komisji licencyjnej rozmach sponsorski CCC Polkowice, w roku obecnym i przyszłym, gdy w Europie sport dotykają rozmaite kłopoty i ograniczenia. Kiedy wychodziłem z sali, byłem pewien w stu procentach, że licencję Professional Continental Teams otrzymamy. Co też się i stało. Nie bez znaczenia był i fakt, że kolarze CCC nie byli zamieszani w żadne afery i problemy dopingowe, na co UCI zwraca dużą uwagę.

omega replica watches

– Licencja II dywizji w ręku, ilu zawodników reprezentować będzie w roku 2011 pomarańczowe barwy CCC Polsat Polkowice?

– Siedemnastu zawodników. Większość stanowią ci, którzy w tych roku startowali w barwach CCC (Dariusz Batek, Łukasz Bodnar, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Tomasz Marczyński, Bartłomiej Matysiak), ale dołączyli do nas Paweł Charucki, torowiec Rafał Ratajczyk i czwórka kolarzy startujących w tegorocznym Tour de Pologne: Błażej Janiaczyk, Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak i Mariusz Witecki (w sezonie 2010 kolarze grupy Mróz Active Jet). Mamy także dwóch obcokrajowców w ekipie: są nimi Niemiec Andre Schulze z Lipska i Portugalczyk Jose Mendes.

– Jaki będzie najważniejszy wyścig w 2011 roku dla teamu CCC Polsat Polkowice?

– W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia odbędzie się na polskich drogach 68. Tour de Pologne. Wystartują w nim najlepsze kolarskie drużyny świata (UCI ProTeams), ale myślę, że mamy szansę otrzymać od organizatora Czesława Langa "dziką kartę" - pozwalającą na udział w kolarskiej rywalizacji z tytanami szos. Chcielibyśmy się pokazać jako polska drużyna i ścigać się o czołowe miejsca. Marek Rutkiewicz może być naszym liderem, Tomasz Marczyński jest równie silny, a kilku zawodników ścigało się w polskim wyścigu narodowym.

– Dzisiaj gdy rozmawiamy, 14 grudnia, kolarze CCC Polsat Polkowice przebywają na zgrupowaniu w Piechowicach, przygotowując się do sezonu 2011.

– Piechowice to dobre miejsce do treningu. Kolarze spedzają dużo czasu na siłowni, biegają na nartach i także pedałują na rowerach górskich marki Merida. Nie stronią także od gry w halową piłkę nożną. Narciarsko najlepiej prezentują się Dariusz Batek i Adrian Honkisz, futbolówkę świetnie kopie Sylwester Janiszewski. W Piechowicach nie ma Dariusza Ratajczyka (pojechał na zawody Pucharu Świata w kolarstwie torowym do Kolumbii - Cali).

– Czy wiadomo, gdzie kolarze CCC Polsat Polkowice wystartują po raz pierwszy w sezonie 2011?

– Wszystko wskazuje na to, że 20 lutego rozpoczniemy rywalizację w Hiszpanii. Vuelta a Andalusia to pięcioetapowy wyścig. Co będzie dalej? - zobaczymy. Wiem, że w świat kolarski poszła wiadomośc, że jesteśmy w II dywizji, zatem możemy oczekiwać propozycji. Marzy mi się udział ekipy CCC w dwóch wyścigach: Tour de Romandie i Tour de Suisse. W Polsce, poza Tourem de Pologne, zamierzamy dobrze wypaść w wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, jak również krajowym championacie, który w końcu czerwca odbędzie się w Złotoryi.

Ekipa CCC Polsat Polkowice na sezon 2011: 1. Dariusz Batek, 2. Łukasz Bodnar, 3. Paweł Charucki, 4. Adrian Honkisz, 5. Błażej Janiaczyk, 6. Sylwester Janiszewski, 7. Tomasz Kiendyś, 8. Tomasz Marczyński, 9. Bartłomiej Matysiak, 10. Jose Mendes (Portugalia), 11. Rafał Ratajczyk, 12. Marek Rutkiewicz, 13. Tomasz Smoleń, 14. Andre Schulze (Niemcy), 15. Mateusz Taciak, 16. Mariusz Witecki, 17. Kamil Zieliński


Tekst napisany 14 grudnia 2010  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL