R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883510 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Volkswagen mierzy wysoko

 

Kolarska grupa MTB z Poznania
zamierza wygrywać nie tylko maratony


Adriana Urbanowicz oraz mężczyzni teamu MTB Volkswagen Samochody Użytkowe. W przyklęku, od lewej: Piotr Schondelmeyer, Jacek Zabłocki i Mateusz Niedbała. W drugim rzędzie, od lewej: Wojciech Wiktor, Jarosław Płończak, Zbigniew Wiktor, Damian Pertek, Maciej Zabłocki i Gerard Wlekły. Olejnica, kwiecień 2013 - debiut ekipy kolarstwa górskiego w maratonie MTB.
Fot. Piotr Kurek

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Zawodniczki i zawodnicy tej grupy kolarstwa górskiego chcą w tym roku dominować w rozmaitych zawodach XC i maratonach w Polsce, także dobrze pokazać się poza granicami Polski.

Grupa istnieje trzeci rok. Jego zawodniczki i zawodnicy po raz pierwszy pojawili się na maratonie kolarzy górskich w podleszczyńskiej Olejnicy, był kwiecień 2013 roku. To był debiut, początek drogi do sukcesów amatorskiej grupy kolarskiej, którą w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu sponsorował Volkswagen Samochody Użytkowe.

Tworzyli ją przez minione dwa lata bracia Maciej i Jacek Zabłoccy, Zbigniew i Wojciech Wiktorowie, małżeństwo Adriana Urbanowicz i Mateusz Niedbała, Gerard Wlekły, Joanna Kurmanow, Jarosław Płończak, Jerzy Kaźmierczak, Damian Pertek, Szymon Matuszak, Tomasz Jakubowski, Przemysław Rozwalka, Piotr Schondelmeyer. Startowali w rozmaitych cyklach maratonów MTB i je wygrywali: Skandii i Czesława Langa, Bike Maratonie Macieja Grabka, Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Na wiosnę ubiegłego roku pod skrzydła amatorskiej grupy kolarskiej Volkswagen Samochody Użytkowe dołączył Radosław Lonka z Wrześni, triumfator wielu wyścigów XC i maratonów MTB. Znany nie tylko w Wielkopolsce Radek potrafi śmigać na rowerze na jednym kole jak cyrkowiec, ściga się także na szosie. Jego dwa zwycięstwa, w latach 2011 i 2012, świadczą najlepiej o klasie sportowej: wygrał dwa razy Tour de Pologne Amatorów, zostawiając za sobą dwukrotnie ponad tysiąc fanów cyklizmu.

Jesienią 2014 Radek Lonka (rocznik 1980) w niebiesko-czarnych strojach z napisem Volkswagen Samochody Użytkowe brylował w przełajowych zawodach Pucharu Polski w kategorii najmłodszych mastersów. Startował w nich osiem razy, wygrywając dwa razy i stając sześciokrotnie na podium.

– Radek Lonka wzmocnił sportową siłę teamu MTB z Poznania. W tym sezonie dołączyli do niego Michalina Ziółkowska, Bogdan Czarnota i Michał Ficek - mówi Maciej Zabłocki, absolwent Politechniki Poznańskiej, pasjonat MTB i szef grupy z Antoninka.

– Mam co robić. Mam sporą odpowiedzialność, by dobrze poprowadzić team MTB. Nazwa Volkswagen zobowiązuje - dodaje. – W tym roku chcemy startować w najważniejszych cyklach maratonów MTB w Polsce: w Bike Maratonie, w Skandii, w Grand Prix Kaczmarek, także tych wielkopolskich Wojciecha Gogolewskiego.

W najbliższych dniach od Volkswagena dostaną oklejonego w ich barwy Craftera, w którym docierać będą na zawody. Dziewięć osób i ich rowery – wszyscy zmieszczą się w środku.

Nawiązali współpracę ze Scottem – producentem jednych z najlepszych rowerów na świecie. Dziesięć rowerów, każdy o wartości 20 tysięcy złotych, wkrótce trafi do ekipy. Punktem kulminacyjnym zimowych przygotowań będzie wyjazd do Włoch nad jezioro Garda, gdzie pod okiem drużynowego trenera Bogdana Czarnoty będą przygotować się do sportowych wyzwań sezonu 2015.

– Dwa lata startowaliśmy jako amatorska grupa. Sezon 2015 będzie dla nas przełomowy, gdyż zamierzamy traktować swą pasję w sposób bardziej profesjonalny. Jeśli się uda, może to być wstępem do zawodowej grupy kolarskiej o nazwie Volkswagen Samochody Użytkowe - podkreśla Maciej Zabłocki.

Ja ze swej strony mogę przytoczyć tylko słowa, które padły dziesięć dni temu (4 lutego) na światowej prezentacji auta Volkswagen Caddy na poznańskich MTP: – Caddy to dobry wybór. Volkswagen to dobry wybór. Poznań i Polska to dobry wybór. Cieszę się, że Volkswagen wybrał Polskę na premierę swojego nowego samochodu - powiedział obecny na premierze wicepremier Janusz Piechociński.

Jeden z modeli koncernu, Volkswagen Caddy, dokładnie przed dziesięcioma dniami odsłonił swą twarz w światowy sposób w Poznaniu - na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Od samego początku, od momentu jego zaprojektowania, wszystko trzymane było w tajemnicy. Nie do zdobycia były jego zdjęcia, ani parametry techniczne. 4 lutego goście z całego globu po raz pierwszy mogli go zobaczyć w Poznaniu!

Volkswagen zawitał w poznańskie opłotki, do Antoninka, ponad dwadzieścia lat temu. Produkuje się tutaj świetne samochody, pracuje kilka tysięcy ludzi. W pobliskiej Wrześni firma z olbrzymim rozmachem buduje nową fabrykę. Mówiąc krótko, Volkswagen jako globalny koncern zadomowił się na dobre w Polsce, w pracowitej i gospodarnej Pyrlandii.

I już trzeci rok, poczuwając się do społecznej odpowiedzialności biznesu, sponsoruje grupę kolarską. Jest to, powiem krótko, znakomita inwestycja w dobrych ludzi, pełnych pasji i olbrzymich sportowych możliwości. Oni na tym zyskają, o Volkswagenie też będzie głośno. Na maratonach Skandii i Czesława Langa oraz na imprezach kolarstwa górskiego nie tylko w Polsce.

                                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL