R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883693 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Hotel Cztery Brzozy Team wchodzi do kolarskiej gry

 

Szesnastu zawodników z Trójmiasta wystartuje
w najważniejszych imprezach MTB w Polsce


Bartosz Banach wygrał 18 stycznia Warszawski Triathlon Zimowy, startowało 200 zawodników i zawodniczek. W tych strojach w sezonie 2014 startować będzie ekipa Hotel Cztery Brzozy Team z Gdańska.
Archiwum Bartosza Banacha


Hotel Cztery Brzozy Team - tak nazywa się ekipa MTB z Gdańska, która w tym roku zamierza pokazać się w najważniejszych imprezach kolarstwa górskiego w naszym kraju. Liczy szesnastu zawodników (sami mężczyzni), jej liderami będą Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy i Piotr Rzeszutek.

– Grupa powstała dzięki inicjatywie Grzegorza Brzozowskiego - właściciela gdańskiego hotelu "Cztery Brzozy" (Gdańsk Kowale, przy trójmiejskiej obwodnicy), który sam jest czynnym maratończykiem MTB - mówi Bartosz Banach. – Startuje on z radością w rozmaitych imprezach kolarstwa górskiego. Daje mu to dużo satysfakcji i zadowolenia. Nie bez znaczenia jest i taki oto fakt, że jego syn Maciej Brzozowski w roku ubiegłym wygrał klasyfikację generalną cyklu maratonów MTB Mazovia na dystansie Mini - podkreśla mistrz Polski MTB z roku ubiegłego.

Hotel Cztery Brzozy Team liczyć będzie w sezonie 2014 czternastu zawodników. Trzech z nich - Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy i Piotr Rzeszutek (rocznik 1995, były kolarzy Baszty Bytów) - posiadać będzie licencje. Pozostała jedenastka - Mateusz Zdanowicz, Tobiasz Kulikowski, Sebastian Hoppa, Wojciech Woźniak, Robert Banach, Radosław Jagmin, Maciej Jaworski, Andrzej Guz, Adam Heleniak, Leszek Brunke, Jakub Ruciński oraz Maciej Brzozowski i Grzegorz Brzozowski - ścigać się będzie amatorsko.

Bartosz Banach i dwaj jego koledzy z licencjami zamierzają startować w maratonach Skandii i Czesława Langa (Puchar Polski), cyklu Kaczmarek Electric MTB, zawodach Pucharu Świata w maratonach MTB (w maju w Niemczech, w wakacje dwa razy na Łotwie), w imprezach XC Pucharu Polski, także w Mistrzostwach Polski XC i Mistrzostwach Polski w maratonie MTB.

Część amatorska grupy Hotel Cztery Brzozy Team pokaże się w całym cyklu maratonów Skandii i Czesława Langa, także w Mazovii. Dodatkowo część składu będzie startowała także w zawodach szosowych: m.in. z kalendarza Pucharu Polski, Road Maraton, cyklu ŻTC i w Mistrzostwach Polski i Górskich Mistrzostwach Polski Masters.

– Cała szesnastoosobowa ekipa ścigać się będzie na rowerach górskich, 29-calowych, marki Ridley - mówi Bartosz Banach. Opiekować się będzie nimi od strony technicznej Robert Banach (Dobre Sklepy Rowerowe - Gdynia, ul. Morska 103), jeden z zawodników teamu i zarazem zwycięzca wielu maratonów MTB.


Bartosz Banach zwycięsko jedzie do mety podczas Warszawskiego Triathlonu Zimowego.
Archiwum Bartosza Banacha

Za dwa tygodnie team będzie już jednolicie ubrany. Jako pierwszy nowy strój grupy założył Bartosz Banach i to niedawno. – Startowałem 18 stycznia w Warszawskim Triathlonie Zimowym. Trzeba było przebiec 4 kilometry, pokonać 2 kilometry na łyżwach i przejechać 12 kilometrów na rowerze. No cóż, nowy strój założyłem i wygrałem zimową zabawę sportową w stolicy, którą ładnie zorganizował Grzegorz Wajs. Dobrze mi się biegło, gorzej było na łyżwach, ale na rowerze dałem z siebie wszystko i dopiero na ostatniej rundzie (szóstej) wyszedłem na prowadzenie, by nie oddać go już do końca. W nagrodę otrzymałem rower górski marki Hocker.

Bartosz Banach ostro trenuje przed sezonem 2014. Styczeń był ciepły, więc gdańszczanin korzystał w dwóch pierwszych tygodniach tego roku z życzliwości aury. – Wsiadłem na rower i pedałowałem w stronę Kaszub, gdzie tereny są ładne i drogi stosunkowo puste. Dzienna norma około 70-80 kilometrów, 15 godzin tygodniowo. Teraz, gdy mróz ścisnął ziemię, trenuję na rowerze stacjonarnym w klubie fitness o nazwie Be Fit. Za tydzień wylatuję na tydzień do Hiszpanii, do Lloret de Mar znanego dobrze polskim kolarzom i ponownie w marcu na 2 tygodnie.

Bartosz Banach w lipcu 2013 zdobył tytuł mistrza Polski XC w wyścigu drużynowym sztafet, razem z Aleksandrą Podgórską, Patrykiem Adamkiewiczem i Piotrem Kurczabem (Sante BSA Tour). – W tym roku tworzymy gdańską jakość MTB, ale miniony rok dobrze wspominam, jak i stosunki w byłym klubie prowadzonym z entuzjazmem przez Dariusza Nocenia.

Bartosz Banach został ojcem w listopadzie 2013, gdy 27. tego miesiąca urodziła się córka Zuzia. – Rośnie jak na drożdżach, rozwija się zdrowo, nie mamy z nią (żona Michalina i ja) żadnych kłopotów. Z optymizmem patrzę na ten sezon, choć poza bardzo bogatym kalendarzem startów mam na głowie studia na AWF w Gdańsku, które w tym roku kończę, i troskę o własną rodzinę.

Bartosz Banach będzie podstawowym zawodnikiem grupy Hotel Cztery Brzozy Team, dodatkowym jego sponsorem jest apteka Gemini.pl

                                                          Piotr Kurek

Oficjalny fanpage Grupy Kolarskiej Hotel Cztery Brzozy Team https://www.facebook.com/h4bteam

Relacja z 25 Warszawskiego Triathlonu zimowego http://banachbrothers.pl/index.php/2-pulpit/243-xxv-warszawski-triathlon-zimowy

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL