R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883665 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marcin Sapa i Dariusz Baranowski
liderami drużyny Dariusza Banaszka

 

15 kolarzy w grupie BDC Marcpol Team


Dariusz Baranowski (z lewej) i Marcin Sapa będą liderami grupy kolarskiej BDC Marcpol. Obaj kolarze reprezentowali swój team na Targach Rowerowych w Kielcach w październiku ubiegłego roku (na zdjęciu).

W zawodowej grupie kolarskiej BDC Marcpol w rozpoczynającym się sezonie ścigać się będzie 15 kolarzy. W składzie znaleźli się zarówno doświadczeni zawodnicy, jak Dariusz Baranowski czy Marcin Sapa, jak i młodzież, rozpoczynająca dopiero karierę zawodową.

Dokładnie w dniu prezentacji zespołu do Polskiego Związku Kolarskiego dotarł certyfikat Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) nadający BDC Marcpol Team status zawodowej grupy kategorii Continental. W ubiegłym sezonie prowadzony przez Dariusza Banaszka zespół został sklasyfikowany najwyżej z polskich grup zawodowych w rankingu UCI.

- Nie chciałbym tu obiecywać nie wiadomo jakich wyników. To jest sport, to jest kolarstwo. Aby osiągać sukcesy trzeba czasu i cierpliwości - powiedział założyciel i dyrektor sportowy teamu, były kolarz Dariusz Banaszek. Jak zapowiedział grupa wystartuje we wszystkich najważniejszych wyścigach krajowych, a jej celem będzie co najmniej powtórzenie ubiegłorocznych wyników.

Trzon zespołu oparty jest na składzie z ubiegłego sezonu, a jego liderami będą wytrwały uciekinier Marcin Sapa, który ukończył Tour de France 2009 w barwach Lampre, wszechstronny Robert Radosz i szybcy na finiszach Dariusz Rudnicki i Adam Wadecki. Najbardziej doświadczonym kolarzem grupy jest Dariusz Baranowski, kończący w tym roku 40 lat, który ma na koncie trzy zwycięstwa w Tour de Pologne, 11. miejsce w Giro d'Italia i 12. w Tour de France oraz dziesiątki zwycięstw w wyścigach krajowych i zagranicznych.

- Od takich zawodników jak Baranowski, czy Sapa można wiele się nauczyć. Skład grupy jest chyba optymalny, jeśli chodzi o równowagę między doświadczeniem i młodością. Cieszę się także, że na czele ekipy stoją profesjonaliści, byli kolarze, którzy zresztą przed laty jeździli w mojej grupie - czyli Darek Banaszek i Robert Duda - skomentował skład teamu najsłynniejszy polski kolarz Ryszard Szurkowski.

Kolarze BDC Marcpol Team mają już za sobą dwa zimowe zgrupowania treningowe, podczas których, z uwagi na warunki, korzystali jednak głównie z nart biegowych. W najbliższych dniach wyjeżdżają, już z rowerami, na obóz przygotowawczy do Hiszpanii. - W sumie zawodnicy spędzą tam prawie dwa miesiące. I będą dużo jeździć, po sześć godzin dziennie - zapowiedział Banaszek.

W składzie grupy znalazło się kilku 18-latków, w tym synowie dyrektorów sportowych zespołu Dariusza Banaszka - Adrian i byłego mistrza Polski Grzegorza Gronkiewicza - Kacper. Obaj chcieliby dorównać swoim ojcom i obaj już mają na koncie sukcesy w wyścigach młodszych kategorii wiekowych.

Czwartkowa prezentacja odbyła się w dość nietypowym miejscu - w warszawskim Teatrze Kamienica Emiliana Kamińskiego. Znany aktor osobiście powitał gości ubrany w kolarską koszulkę, zdradzając przy okazji, że w młodości z upodobaniem ścigał się na rowerze. Życząc kolarzom sukcesów przyznał, że ostatnio korzysta już tylko z roweru turystycznego...

Skład BDC Marcpol Team w sezonie 2012:
Adrian Banaszek, Dariusz Baranowski, Konrad Dąbkowski, Kacper Gronkiewicz, Piotr Kirpsza, Mateusz Komar, Konrad Kott, Jarosław Kowalczyk, Eryk Latoń, Robert Radosz, Dariusz Rudnicki, Marcin Sapa, Adam Wadecki, Damian Walczak, Wojciech Ziółkowski.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL