Jestes 41031653 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Puchar Świata MTB 2009

PŚ: odległe lokaty Polek

Maja Włoszczowska była 16., Magdalena Sadłecka - 19., a Aleksandra Dawidowicz zajęła 24. miejsce w pierwszych w tym roku zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim, które odbyły się w sobotę 11 kwietnia  w miejscowości Pietermaritzburg w RPA. Zwyciężyła Austriaczka Elisabeth Osl.

Pierwszego w tym roku występu w Pucharze Świata zawodniczki grupy CCC Polkowice nie zaliczą do udanych. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu Maja Włoszczowska, która przed tygodniem wygrała w Pietermaritzburg wyścig o Grand Prix RPA, na 26,5-kilometrowej trasie ze stratą 8.34 do triumfatorki była 16. Jej koleżanki z grupy uplasowały się na jeszcze dalszych pozycjach.

cheap rc cars Przeciętnie spisała się również złota medalistka pekińskich igrzysk Niemka Sabine Spitz, która była 11.

Niespodziewanie wygrała 23-letnia Austriaczka Osl, która odniosła największy sukces w karierze. O 2.07 min. wyprzedziła trzecią w Pekinie Rosjankę Irinę Kalentiewą oraz o 2.46 min. Norweżkę Lene Byberg.

Rywalizację mężczyzn wygrał Hiszpan Jose Hermida, który wyprzedził Francuza Juliena Absalona oraz reprezentanta gospodarzy Burry'ego Standera.

Kobiety (26,5 km) - wyniki

1. Elisabeth Osl (Austria) - 1:40.50 h
2. Irina Kalentiewa (Rosja) - strata 2.07 min.