R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883329 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wojsko Polskie otwiera drogę dla rowerzystów

 

Trasa Złotniki-Biedrusko dostępna
tylko w weekendy i dni wolne od pracy

Wojsko Polskie postanowiło wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom, szczególnie pasjonatom rowerów, i zdecydowało, że od 16 maja amatorzy dwóch kółek będą mogli korzystać z drogi biegnącej przez teren poligonu Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych od Złotnik do Biedruska.

Droga ta liczy dokładnie 8800 metrów, prowadzi w ładnej okolicy i w przeszłości gościła uczestników wielu imprez rowerowych, choćby rajdu im. Wojciecha Bogusławskiego, który od trzynastu lat organizuje Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las z niezastąpionymi animatorami turystyki - Grażyną i Ryszardem Głowackimi.

Kolejna edycja tego rajdu odbyła się w niedzielę 16 maja 2010. Tego dnia rowerzyści w zorganizowanej grupie mogli wjechać na poligon w godzinach od 11 do 13, by w nieistniejącej już miejscowości Glinno - w miejscu, gdzie urodził się Wojciech Bogusławski (twórca teatru narodowego), złożyć hołd wybitnemu Polakowi.

Dzień 16 maja to dzień, od którego Wojsko Polskie udostępnia rowerzystom, pozwala na ich przejazd, ale tylko na drodze ze Złotnik do Biedruska. Będzie to możliwe tylko w soboty i niedziele oraz w dni ustawowo wolne od pracy, pod warunkiem, że w tym czasie na terenie poligonu nie będą się odbywać ćwiczenia.

Regulamin korzystania przez rowerzystów z drogi Złotniki - Biedrusko został opracowany wspólnie przez Wydział Promocji Gminy Suchy Las i Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Regulamin korzystania z drogi Złotniki - Biedrusko znajduje się na stronie Propozycje na weekend/ Rowerem ze Złotnik do Biedruska 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL