R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883701 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
1 stycznia 2010 roku spotykamy się nad Rusałką

 

Rowerzyści i kolarze przyjadą o trzynastej

Pierwszego stycznia 2010 roku o godzinie 13.00 nad jeziorem Rusałka rozpocznie się noworoczne spotkanie rowerzystów z Grodu Przemysła i podpoznańskich okolic.

Jak co roku, uczestniczyć w nim będą kolarze szosowi, pasjonaci MTB, cykliści uczestniczący w rajdach turystycznych, miłośnicy ścieżki rowerowej znad Rusałki do Strzeszynka.


Artur Spławski (od lewej) i Marek Kluj. Noworoczne spotkanie rowerzystów nad Rusałką. 1 stycznia 2008 roku.

Będzie to już czternaste takie noworoczne spotkanie. Kilka pierwszych odbyło się w Strzeszynku, od 2001 roku cykliści zbierają się zawsze nad Rusałką. W tych pierwszych brało udział kilku i kilkunastu cyklistów, w tych ostatnich - do dwustu miłośników dwóch kółek.

W tym gronie witającym nowy rok na rowerach od początku uczestniczą Maria i Tadeusz Matuszkowie z Kiekrza. Należy doń także Zdzisław Jankowski z Mosiny, jak również Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu. Można być pewnym, że pierwszego stycznia 2010 roku nad poznańską Rusałką będzie wesoło, tłocznie i gwarno.

Będą życzenia, będzie też wymiana informacji o imprezach kolarskich i rowerowych w 2010 roku. Nie tylko w Wielkopolsce, w których z zapałem i entuzjazmem uczestniczą cykliści naszego regionu.


Tak  było przed rokiem. Trzynaste noworoczne spotkanie rowerzystów. Rusałka, 1 stycznia 2009 roku.

Pani Halina Woźniak, dobry duch rowerzystów od lat, zapewne powita rowerzystów smalcem, chlebem i ogórkami.

Nad Rusałką zjawi się Piotr Miśkiewicz, szef firmy BCM Nowatex z Puszczykowa - firmy szyjącej stroje kolarskie. Przyjedzie tak jak przed dwoma laty i przed rokiem, jak dobry Mikołaj, z cennymi upominkami, które będą losowane wśród uczestników noworocznego spotkania.


W tym miejscu spotkają się 1 stycznia 2010 roku rowerzyści z Poznania i okolic.

Starostwo Powiatowe w Poznaniu, które w 2009 roku uczestniczyło w organizacji kilku wielkich imprez rowerowych - między innymi w Puszczykowie i w Suchym Lesie - ufundowało mapy i atlasy rowerowe, które zostaną rozlosowane podczas noworocznego spotkania. Map powiatu poznańskiego jest aż osiemdziesiąt, atlasów rowerowych, które pomagają poznawać Wielkopolskę, jest ponad dwadzieścia.

Redakcja magazynu dla ludzi aktywnych "Rowertour" przygotowała trzy zestawy upominkowe z egzemplarzami tego coraz chętniej czytanego przez miłośników rowerów miesięcznika. 

Synoptycy zapowiadają, że 1 stycznia 2010 roku będzie słonecznym, pogodnym dniem - z temperaturą około minus 8 stopni Celsjusza. I padającym śniegiem. Byłby to zatem rekord zimna podczas tych noworocznych spotkań rowerzystów i poznańskich kolarzy.

xxx

Gdyby miała się spełnić długoterminowa prognoza (można ją sprawdzić na stronie http://www.twojapogoda.pl/), to warto już teraz przygotować się do tego noworocznego spotkania. Chodzi o odpowiedni strój rowerowy/kolarski, który pozwoli każdemu dojechać nad Rusałkę i wrócić później do domu. W dobrym zdrowiu, bez zmarzniętych nóg i rąk.


Tysiące koszulek, spodni i innych rzeczy czekają na rowerzystów w Puszczykowie.

Co tu dużo mówić, warto wybrać się do Puszczykowa, ul. Wrzosowa 11 (siedziba firmy BCM Nowatex - http://www.bcmnowatex.com.pl/), by za niewielkie pieniądze kupić to, co jest potrzebne i niezbędne do jazdy na rowerze w warunkach zimy i stosownie ubrać się na ten pierwszy dzień roku 2010. Tak, by nie marzły nam ręce i nogi, by całe ciało miało odpowiednią ciepłotę.

Kurtki, spodnie, koszulki, podkoszulki, rękawice, ochraniacze na nogi, skarpety - najwyższa jakość i dobra cena. Na Wrzosowej w Puszczykowie, gdzie wyeksponowanych są tysiące koszulek kolarskich i kurtek, takich też i długich spodni - są strefy promocji.


W strefach promocji można kupić koszulkę kolarską za 50 złotych.

Za naprawdę symboliczne pieniądze można kupić to, co niezbędne na zimę, na takie rowerowe spotkanie, jak to 1 stycznia 2010 roku nad Rusałką.

Za 99 złotych można nabyć komplet, na który składają się: spodnie ocieplane na gumie, czapka i opaska na głowę, zaś za 109 złotych inny komplet - spodnie ocieplane na szelkach, czapka i opaska na głowę. 


Ten komplet (spodnie ocieplane na szelkach, czapka, opaska na głowę) kosztuje 109 złotych.

Warto pojechać do Puszczykowa, polecam to szczególnie tym, którzy pedałują na swych rowerach przez cały rok, by przygotować się do śnieżnej zimy i mrozów, jakie zapewne nas, jeśli wierzyć meteorologom, nie ominą.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL