R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883650 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Czas zawodowców i czas amatorów

 

Czas zawodowców i czas amatorów
Wielkopolskie imprezy kolarskie
w sierpniu, wrześniu i październiku


Tydzień za tygodniem, w Wielkopolsce od najbliższej niedzieli (29 sierpnia) aż do 10 października odbywać się będą interesujące imprezy rowerowe i zawody kolarskie - szosowe i MTB.


Mistrzowie Wielkopolski w kolarstwie górskim. Dziewicza Góra, 30 sierpnia 2009.

W nadchodzącą niedzielę (29 sierpnia) specjaliści kolarstwa górskiego z naszego regionu spotykają się na Dziewiczej Górze. W miejscu, które jest oddalone około 10 kilometrów od Poznania, odbędą się otwarte mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. Rywalizować o tytuły będą zawodniczki i zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych - od żaka na mastersach kończąc.

Kilka dni później, od 3 do 5 września, najlepsi kolarze szosowi naszego kraju rywalizować będą na ulicach wielkopolskich miast (Dolsk, Leszno i Borek Wlkp.) oraz na drogach wokół nich.

– Będę startował w Wielkopolsce - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu Jacek Morajko, tegoroczny mistrz Polski, uczestnik 67. Tour de Pologne i zarazem triumfator Pro-Ligi Arkus & Romet 2010. – Razem ze mną pojadą moi koledzy, kolarze grupy Mróz Active Jet. Zapraszam fanów i miłośników kolarstwa, by nam kibicowali przez trzy dni podczas naszych zmagań w Dolsku, w Borku i w Lesznie.

Dnia 4 września, w sobotę, animator sportu, rekreacji i rowerów Krzysztof Borne zaprasza do Wiórka. Ta podpoznańska miejscowość, leżąca jednak na terenie gminy Mosina, już drugi rok z rzędu gościć będzie kolarzy górskich. Trasa, po której ścigać się będą kolarze, jest interesująca, przylega do Warty. Dobre nagrody, dobre jedzenie (catering) są częścią składową imprezy, która powinna ściągnąć więcej ludzi niż przed rokiem.

5 września, niedziela, w Poznaniu już po raz kolejny odbędzie się maraton MTB, którego organizatorem jest Maciej Grabek. Przed rokiem startowało w nim ponad tysiąc ludzi, zapewne i nie inaczej będzie w pierwszą niedzielę września 2010.

Tego samego dnia, 5 września, w podpoznańskim Kórniku wielkie święto rowerów organizuje Robert Taciak - trener i zarazem ojciec Mateusza Taciaka. Będzie to przede wszystkim rywalizacja młodego pokolenia, ale i starsi znajdą dla siebie szansę sportowej satysfakcji.

Tydzień później, 12 września, w Osiecznej pod Lesznem odbędzie się maraton MTB. Zapowiada się duża impreza sportowo-rekreacyjna, podczas której swe możliwości sportowe będą mogli także wykazać wielkopolscy dziennikarze. Byłoby miło zobaczyć na starcie tego maratonu redaktorów Zenona Milczewskiego (TVP) i Sławomira Bajewa (Radio "Merkury").


Bartosz Banach (obecnie reprezentuje Mróz Active Jet) wygrał przed rokiem maraton MTB w Wieleniu nad Notecią.

18 września, a zatem sześć dni po maratonie MTB w Osiecznej, odbędzie się maraton MTB w Wieleniu nad Notecią. W jego już siódmej edycji, jak ten czas leci, wystartuje czołówka wielkopolskich specjalistów kolarstwa górskiego. Trudna trasa, miła atmosfera i dobre nagrody - od siedmiu już lat przyciągąją do tego miasta najlepszych polskich bikerów.

Szerzej o pozostałych imprezach kolarskich i rowerowych w naszym regionie latem i jesienią 2010 roku już wkrótce na stronie Wielkopolskie Rowerowanie 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL