R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883658 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wiórek czeka na kolarzy górskich

 

Rywalizacja w lasach nad Wartą

W najbliższą sobotę w Wiórku, wieś pod Poznaniem - administracyjnie należąca do gminy Mosina, odbędą zawody XC. Ich nazwa wyjaśnia wszystko: II Amatorskie Otwarte Mistrzostwa Wiórka w Kolarstwie Górskim.

Sportowa rywalizacja odbywać się będzie na terenie wsi Wiórek oraz okolicznych lasów. Start i meta zlokalizowane zostaną przy sołeckiej świetlicy.

W zawodach mogą wziąć udział osoby amatorsko uprawiające kolarstwo i turystykę rowerową niezależnie od miejsca zamieszkania, natomiast dzieci do lat 16 za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów.

Jako pierwsze rozpoczną jazdę, o godzinie 10, dzieci do lat dziesięciu. Przyjdzie się im zmierzyć z dystansem jednego kilometra. I później wyścig po wyścigu. Ostatni, mastersów powyżej 50 lat, zacznie się o 15.45. Elita mężczyzn przystąpi do ścigania o godzinie 11.25 i zawodnicy tej kategorii pokonają 27,6 km.

Udział w imprezie można zgłaszać elektronicznie (www.wiestin.pl) oraz w dniu imprezy (sobota - 4 września) na godzinę przed startem w biurze zawodów na podstawie karty zgłoszeniowej. Dzieci do lat dziesięciu nie ponoszą żadnej opłaty, młodzież do lat 16 - 5 złotych, pozostali - 10 złotych.

Zawodnicy, którzy zajmą czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymają medale/statuetki/,dyplomy, nagrody rzeczowe a dzieci będą nagradzane dodatkowo.

Organizatorem imprezy są: Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne „WIESTIN” przy współudziale Rady Sołeckiej Wiórka oraz Szkoły Podstawowej w Czapurach.

replica watches

xxx

Przed rokiem, w październiku, Krzysztof Borne zorganizował w Wiórku taką imprezę po raz pierwszy. Momentami padał deszcz, było zimno i zawodnicy mogli z tego powodu czuć dyskomfort. Wynagrodzeniem, swego rodzaju rekompensatą było wiejskie jadło (grochówka, ciasto, inne specjały) i miła atmosfera zawodów. Także cenne nagrody. Ich wartość swą obecnością podkreśliła i podniosła burmistrz Mosiny Zofia Szprigner.

Powiem najkrócej, jak tylko można: jeśli ktoś chce uczestniczyć w sympatycznej imprezie rowerowo-sportowej, winien być w sobotę w Wiórku. Sołtys wsi Marian Osuch, miejscowe gospodynie i Krzysztof Borne zapraszają i czekają. Nie będzie gorzej niż przed rokiem. 

Rolex Replica Watches
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL