R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883688 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wszystkie drogi prowadzą do Trzemeszna

 

36,5 kilometrów do przejechania
i wiele atrakcji na trasie
Rajd rowerowy z Trzemeszna do Wilczyna
w Powidzkim Parku Krajobrazowym

W najbliższą sobotę (29 SIERPNIA) wszystkie drogi prowadzą do Trzemeszna, gdzie o godzinie 10.30 rozpocznie się wielki rajd rowerowy. Jego uczestnicy pokonają 36,5 kilometrów z miasta, w którym urodził się Jan Kiliński, do Wilczyna na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Atrakcji nie zabraknie: i na starcie, na trasie i na mecie.

Uczestnicy rajdu zbiorą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie (ul. Piastowska 11), skąd o godzinie 10.30 ruszą na trasę. Będą oni mieli do przejechania dystans 36,5 km, na co organizatorzy przewidzieli trzy godziny. Po drodze planowany jest jeden postój - przy "Grubym Dębie".


Uczestnicy rajdu ruszą z Trzemeszna o godzinie 10.30 i pojadą pomarańczowym szlakiem Allegro.
Autor mapki - Ludwik Olejniczak

Rajd poprowadzą doświadczeni cykliści z Akademickiego Klubu Turystyki Rowerowej "Cyklista" z jego prezesem Pawłem Przybylakiem na czele. Moderatorem imprezy - przed startem, na trasie oraz na mecie - będzie autor Wielkopolskiego Rowerowania Piotr Kurek.

Na starcie każdy z uczestników otrzyma okolicznościową koszulkę, opaskę, mapę Powidzkiego Parku Krajobrazowego oraz wodę mineralną.

 
Finał rowerowego rajdu na dystansie 36,5 km nastąpi na plaży w Wilczynie.
Autor mapki - Ludwik Olejniczak

Na mecie w Wilczynie nie zabraknie grochówki, bigosu, kiełbasek, smalcu, chleba i ogórków. Tamże, w części oficjalnej, wystąpią przedstawiciele władz gmin leżących na terenie Powdizkiego Parku Krajobrazowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Odbędą się konkursy z nagrodami, nie zabraknie występów artystycznych (Republika Czadu - bębny, zagra orkiestra dęta). Rowerzystom pomoże, w razie kłopotów, warsztat rowerowy.

Organizatorami wielkiego przedsięwzięcia rowerowego są: Fundacja All For Planet, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Związek Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Zapraszają oni na rajd zarówno zapalonych rowerzystów, jak i rodziny z dziećmi, młodzież. Trasa przejazdu jest widokowo przepiękna i sprawi przyjemność jednym i drugim.

O tym, że taki rajd się odbędzie wiedzą już znani wielkopolscy pasjonaci pedałowania i rekreacji. Grażyna i Ryszard Głowaccy w końcu lipca wrócili z dwutygodniowej wyprawy rowerowej z Polski przez Czechy, Słowację na Węgry. Przejechali oni prawie 1300 kilometrów w dobrym tempie, bez problemów i teraz z przyjemnością wystartują w rajdzie, którego trasa wiedzie z Trzemeszna do Wilczyna na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.


Rajd rowerowy Trzemeszno - Wilczyn

Data: 29 sierpnia
Start: Trzemeszno (www.trzemeszno.pl), Ośrodek Sportu i Rekreacji (www.osir.trzemeszno.glt.pl), ul. Piastowska 11
Meta: Wilczyn (www.wilczyn.bazagmin.pl), Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, plaża, ul. Karolkowa 39A, (www.gosirwilczyn.pl)
Godzina startu: 10:30
Szacowany czas przejazdu: 3 godziny
Dystans: 36,5 km
Postoje: jeden postój przy „Grubym Dębie”
Rozpoczęcie inauguracji ma mecie: około 13:30
Prowadzący rajd: AKTR Cyklista z prezesem Pawłem Przybylakiem na czele, (http:cyklista.org.)
Prowadzący imprezę: Piotr Kurek (www.kurek-rowery.pl)
Spodziewana liczba rowerzystów: ponad 300
Atrakcje na starcie: koszulki, opaski rowerowe, nowe mapy (w związku z modernizacją szlaków powstała zupełnie nowa mapa całego Powidzkiego Parku Krajobrazowego), woda mineralna, konkursy z nagrodami, występy artystyczne
Atrakcje na mecie: grochówka, bigos, kiełbaski, chleb, smalec, ogórki, napoje, konkursy z nagrodami, występy artystyczne
Część oficjalna imprezy: (wystąpienia przedstawicieli władz okolicznych gmin i UMWW)
Koniec imprezy: około 18:00 (w zależności od pogody), powrót rowerzystów we własnym zakresie
Dojazd z Poznania: idealne połączenie z Dworca Głównego, InterRegio 08:36 (w Trzemesznie o 9:27 – 51 minut!) i powrotny Trzemeszno-Poznań InterRegio 20:40 (w Poznaniu o 21:46)

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL