R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40959382 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Zakaz wstępu na poligon

 

Droga ze Złotnik do Biedruska
niedostępna dla rowerzystów

Wojsko Polskie zawiadamia, że od dnia 1 kwietnia do dnia 30 kwietnia 2010 roku na terenie poligonu Biedrusko będą odbywać się strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej.

W związku z tym obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu na teren poligonu, zgodnie z ustawą z dnia 22 czerwca 1995 roku o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (Dziennik Ustaw z dnia 20.04.2002 r. nr 42 poz. 368 art. 79) a osoby, które zostaną zatrzymane będą podlegać karze grzywny.


Od lat, zawsze w maju, na terenie poligonu Biedrusko odbywa się rajd poświęcony pamięci Wojciecha Bogusławskiego. To zdjęcie z rajdu w 2007 roku - 20 maja.

Jednocześnie dowódca Batalionu Zabezpieczenia Szkolenia ppłk Jarosław Muszyński informuje, że obecnie w czasie strzelań granice Poligonu Wojskowego nie są strzeżone przez żołnierzy, a jedynym zabezpieczeniem terenu przed osobami postronnymi są tablice ostrzegawcze z napisem: POLIGON WOJSKOWY WSTĘP WZBRONIONY


Na terenie poligonu Biedrusko znajduje się miejsce upamiętniające narodziny Wojciecha Bogusławskiego, twórcy polskiego teatru narodowego.

Dodatkowo Wojsko Polskie zawiadamia, że teren poligonu nie jest zamknięty dla osób, które posiadają stosowne zezwolenia wydane przez Komendanta Centrum.

relojes baratos

xxx

Komunikat tej treści od wczoraj, 2 kwietnia 2010, znajduje się na portalu gminy Suchy Las http://portal.suchylas.pl/. Podpisał się pod nim dowódca Batalionu Zabezpieczenia Szkolenia ppłk Jarosław Muszyński. Oznacza on, że ci wszyscy, którzy w przeszłości choćby jeden raz pokonali na rowerze trasę ze Złotnik do Biedruska - o długości 8,8 km i ładnej konfiguracji - oraz zachwycili się jej urodą w miesiącu kwietniu muszą szerokim łukiem omijać to miejsce pod Poznaniem, gdzie trwają strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej.  

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL