R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41128534 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-13
Nie ma mocnych na CCC Polkowice

 

Magda Sadłecka i Dariusz Batek triumfowali
dziś w Gdańsku na dystansie Grand Fondo


Dariusz Batek wygrał dziś w Gdańsku na dystansie Grand Fondo.

Dariusz Batek oraz Magdalena Sadłecka zwyciężyli podczas czwartej edycji Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team w Gdańsku. Oboje reprezentują barwy CCC Polsat Polkowice.

Magdalena Sadłecka miała drobne problemy na pierwszych kilometrach, ale szybko dołączyła do czoła, a chwilę później jechała już samotnie. Gonić ją próbowała liderka Pucharu Polski Magdalena Hałajczak z poznańskiego Corratec Team, ale musiała uznać wyższość bardziej utytułowanej zawodniczki. Tym samym rywalizacja w Pucharze Polski kobiet wciąż pozostaje otwarta, choć Sadłecka nie może sobie pozwolić już na opuszczenie edycji, jeżeli interesuje ją końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na najniższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dubiel z BSA Pro Tour.

-Trasa ciężka interwałowa, ale fajna. Dawno nie jechałam tyle godzin w terenie. Każdy kto przejedzie taki dystans jest wielki - powiedziała Magdalena Sadłecka.

Duże emocje wzbudził wyścig mężczyzn. Od startu było mocne tempo i nikt się nie oszczędzał. Jako pierwsi odczuli to Krzysztof Krzywy i Przemysław Ebertowski, z grona kolarzy uważanych za faworytów. Po pierwszej rundzie na czele jechała 9-osobowa grupa, która na kolejnych kilometrach stopniowo topniała.

Bez wątpienia najmocniejszy tego dnia był Dariusz Batek, który odjechał na końcówce ostatniej rundy i pewnie przyjechał na pierwszym miejscu. Za jego plecami na mecie zameldowała się dwójka HP-Sferis: lider Pucharu Polski Bartosz Banach i Wojciech Halejak.

- Zaatakowałem 7 kilometrów przed metą i udało się odjechać. Trasa była bardzo fajna i wymagająca. Nie będę ukrywał, że chcę powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, dlatego na pewno pojawię się na kolejnych edycjach - zapowiedział Dariusz Batek.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL