R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40174587 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-09-05
Maciej Bodnar mistrzem Polski

 

Jazda indywidualna na czas w Jędrzejowie


Bracia Bodnarowie - mistrz Maciej, drugi wicemistrz Łukasz i Maciej Kwiatkowski (z lewej). Chrząstawa Mała (gmina Czernica, Dolnośląskie) dziś się cieszy z jazdy swych kolarzy.

Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) został dzisiaj w Jędrzejowie mistrzem Polski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Impreza jest zaliczana do cyklu BGŻ Pro Ligi.

Na 50-kilometrowej trasie Maciej Bodnar o niespełna osiem sekund wyprzedził Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma-Quick Step). Długi dystans czasówki i wysoka temperatura sprawiły, że wielu zawodników miało na trasie kłopoty i traciło wyraźnie dystans do rywali. Z jazdy zrezygnował między innymi Marek Rutkiewicz, który już wcześniej zapowiadał, że traktuje ten występ treningowo i nastawia się na walkę o tytuł w niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego.

Wyścig w Jędrzejowie był dla tych dwóch zawodników bezpośrednią rywalizacją o miejsce w kadrze na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Po mistrzostwach Polski bliżej nominacji jest Bodnar, jednak - jak mówi selekcjoner kadry narodowej Piotr Wadecki - różnica między kolarzami była zbyt mała, by przesądzała sprawę. Trudno się spodziewać, by ostateczna decyzja zapadła podczas piątkowego posiedzenia Zarządu PZKol.

Za plecami Macieja Bodnara i Michała Kwiatkowskiego toczyła się walka o brązowy medal. Zwycięsko wyszedł z niej Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team), który stracił do zwycięzcy półtorej minuty.

Młodszy z braci Bodnarów startował później niż jego najgroźniejszy rywal i na nawrotach kontrolował dzielące ich różnice czasowe. - Miałem dziś wyjątkową motywację, bo zwycięstwo otwiera dla mnie szanse na start w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Od początku nastawiłem się na walkę o tytuł i z taką myślą ruszyłem na trasę – mówił na mecie mistrz Polski w jeździe na czas.

Lider BGŻ ProLigi Marek Rutkiewicz nie ukończył wyścigu.

Wyścig elity poprzedziła rywalizacja pań oraz orlików. Tytuł mistrzowski w elicie kobiet zdobyła Martyna Klekot (BDC Kolejarz Jura Częstochowa), w kategorii do 23 lat zwyciężyła Paula Gorycka (4F E-Vive Racing Team), a w gronie orlików najlepszy był Kamil Gradek (GKS Cartusia Kartuzy). chronograph uhren

Kolejnym wyścigiem zaliczanym do cyklu BGŻ ProLigi będą niedzielne mistrzostwa Polski ze startu wspólnego.

Jazda indywidualna na czas, 50 km - wyniki

1. Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) - 1:03.01, średnia prędkość 47,6 km/h
2. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) - strata 7 sekund
3. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team) - 1.30 min.
4. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) - 2.12
5. Mariusz Witecki (Bank BGŻ Team) - 2.14
6. Jarosław Marycz (Saxo Bank) - 2.32
7. Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team) - 2.33
8. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) - 2.58
9. Robert Radosz (BDC Marcpol Team) - 3.28
10. Tomasz Olejnik (Veranda Ridau) - 3.43
...
12. Tomasz Lisowicz (KTK Kalisz) - 4.09
13. Bartosz Huzarski (Team Netaapp) - 4.10
14. Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) - 4.22
15. Jarosław Rębiewski (KTK Kalisz) - 4.33
16. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ Team) - 4.36

Do jazdy indywidualnej na czas zgłosiło się 25 zawodników, wystartowało 23, dojechało do mety 20.

Sylwetka Macieja Bodnara

Maciej Bodnar (urodził się 7 marca 1985 we Wrocławiu) - polski kolarz szosowy, mistrz Polski orlików w jeździe indywidualnej na czas 2006 i 2007. Aktualnie w Polsce mieszka w Chrząstawie Małej, we Włoszech w San Donà di Piave.

\"\"
Maciej Bodnar jedzie po raz pierwszy po tytuł mistrza Polski (kategoria elita) w jeździe indywidualnej na czas. Śrem, 25 czerwca 2009.

Maciej to młodszy z braci Bodnarów. Jego starszy brat Łukasz Bodnar również jest kolarzem. Obaj pochodzą z Chrząstawy Małej. Od trzech lat bardzo ceniony zawodnik drużyny Liquigas. Specjalista od jazdy na czas - mistrz Polski (2009) i wicemistrz Polski (2008, 2010) w tej konkurencji. W ubiegłym roku dziesiąty na prologu Vuelta a Espana. W tym sezonie, wraz z ekipą Liquigas-Doimo, dwukrotnie najszybszy w drużynowej jeździe na czas. Szczególnie doceniona została jego praca dla drużyny na Giro d\'Italia. W 2010 roku na Mistrzostwach Świata w jeździe indywidualnej na czas zajął 9. miejsce, odnosząc w Australii swój życiowy sukces. Kilka dni wcześniej zajął 2. miejsce w wyścigu Herald Sun World Cycling Classic Ballarat, odbywającym się na trasie Mistrzostw Świata ze startu wspólnego. W roku 2011 wystartował wraz z kolegami z ekipy Liquigas w kolarskim wyścigu Tour de France.

Wyniki drugiego dnia Mistrzostw Polski na stronie: http://www.mp.zawody.info/wyniki.html 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL