R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40959517 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Weekendowe wiadomości kolarskie

 

x Michał Gołaś mistrzem Polski
x Rowery opanowały dziś Wyrzysk
x Udane zawody mastersów w Kobylnicy


Michał Gołaś - mistrzem Polski 2012 w wyścigu ze startu wspólnego. Z lewej - Tomasz Smoleń, z prawej - Sylwester Janiszewski.
Fot. Łukasz Widuliński, onet.sport.pl

www.paybestwatch.org

Michał Gołaś (Omega Pharma - Quick Step) został dziś w Sędziszowie kolarskim mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego. W Wyrzysku (Wielkopolska) w niedzielę odbyła się czwarta edycja Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych MTB; startowało 300 pasjonatów jazdy na rowerach górskich. W sobotę w podpoznańskiej Kobylnicy odbyły się ogólnopolskie zawody mastersów na szosie, poświęcone pamięci Lecha i Jana Klujów oraz Adama Frasińskiego.

Michał Gołaś mistrzem Polski

Michał Gołaś (Omega Pharma - Quick Step) został w Sędziszowie kolarskim mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Na finiszu torunianin wyprzedził Tomasza Smolenia (Bank BGŻ Team) i Sylwestra Janiszewskiego (CCC Polsat Polkowice). Impreza jest zaliczana do cyklu BGŻ ProLigi.

- Pojechaliśmy dziś świetnie zespołowo - powiedział na mecie nowy mistrz Polski. - Michał Kwiatkowski mocno pracował z przodu przygotowując mi grunt pod finisz. Jakieś 60 km przed metą wiedziałem, że wyścig rozstrzygnie się na sprincie. Bardzo się cieszę, że to ja finiszowałem jako pierwszy - dodał Michał Gołaś.

Choć o złotym medalu mistrzostw Polski zadecydowały ostatnie metry, emocji nie brakowało przez cały wyścig. Tuż po starcie od peletonu odjechała pięcioosobowa grupka, której przewaga w pewnym momencie przekroczyła dziesięć minut. W ucieczce nie było żadnego z faworytów wyścigu, w przeciwieństwie do grupy pościgowej, w której znaleźli się m.in. Michał Kwiatkowski i Przemysław Niemiec.

Na ostatniej z rund prowadzących po pagórkowatym terenie dwie czołowe grupy się połączyły. W ścigającym ucieczkę peletonie mocno pracowali kolarze Bank BGŻ Team. Na 10 km przed metą czołówka została wchłonięta przez grupę zasadniczą i rywalizację o tytuł mistrzowski stoczyli sprinterzy.

Najlepszy okazał się Michał Gołaś, który wyprzedził Tomasza Smolenia (Bank BGŻ Team) i Sylwestra Janiszewskiego (CCC Polsat Polkowice). Dzięki wygranej 28-letni Gołaś najprawdopodobniej zapewnił sobie miejsce w kadrze na Igrzyska olimpijskie. - Potwierdziłem, że jestem w tym sezonie w wysokiej formie i w tym momencie nie pozostaje mi nic innego, jak tylko czekać na decyzję Polskiego Związku Kolarskiego - powiedział zawodnik ekipy Omega Pharma - Quick Step.

Wyścigu w Sędziszowie nie ukończył lider BGŻ ProLigi Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice). Miał on w Sędziszowie wyjątkowego pecha. Najpierw miał kraksę podczas sobotniego treningu, a w niedzielę, już podczas wyścigu, stracił panowanie nad rowerem na śliskim zakręcie, upadł, dość mocno się poturbował i musiał wycofać się z rywalizacji. Mocno stłukł lewy nadgarstek i z podejrzeniem pęknięcia kości został zawieziony do szpitala na prześwietlenie.

Elita mężczyn, 249 km - wyniki

1. Michał Gołaś (Omega Pharma Quick Step) - 6:05.13 h
2. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ)
3. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice)
4. Jarosław Marycz (Saxo Bank)
5. Damian Walczak (BDC MarcPol)
6. Adam Wadecki (BDC MarcPol)
7. Bartosz Huzarski (Team Netapp)
8. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice)
9. Artur Detko (KS Pogoń Mostostal Puławy)
10. Sławomir Kohut (Veltour Będzin) - wszyscy ten sam czas

Wystartowało 78 zawodników, ukończyło wyścig 43.

www.paybestwatch.net

www.webenezer.net

Rowery opanowaly dziś  Wyrzysk

To była wyjątkowa niedziela w Wyrzysku, mieście na północy Wielkopolski. Zjechało do niego prawie 300 amatorów maratonów MTB z całej Polski. Na pięknej i dobrze przygotowanej trasie, co zgodnie podkreślali startujący, ścigali się znani zawodnicy, jak i początkujący pasjonaci jazdy na rowerach.


Start na dystansie Mini, trzydzieści minut później po zawodnikach jadących na Mega.

Bohaterami imprezy byli ci, którzy najszybciej przejechali dystans Mega (70 km): Radosław Lonka z Wrześni przed Borysem Góralem z Piły i Mateuszem Mrozem (byłym szosowcem) z Czapur. Wsród pań triumfowała Marta Gogolewska z Wągrowca przed Patrycją Petroczko ze Śremu i Dorotą Kuleczką z Lubonia.

Dystans Mega ukończyło 89 startujących z 91, którzy ruszyli na trasę, w tym dziesięć odważnych kobiet.


Radosław Lonka (228) z Wrześni, ubiegłoroczny triumfator Tour de Pologne Amatorów (950 startujących) był w niedzielę gwiazdą i zwycięzcą maratonu MTB w Wyrzysku na dystansie Mega.

Bardzo szybko trasę dystansu Mini (38 km) przejechał zwycięzca - Sebastian Swat z Przeźmierowa. Uczynił to w 1 godzinę 17 miut 34 sekundy. Drugi na mecie zameldował się jego młodszy brat - Sylwester Swat, tegoroczny maturzysta. Trzeci był Kamil Wołkowicz (Strzelce Krajeńskie). Najlepszą z pań na Mini była Karolina Dopierała z Poznania przed Darią Kasztaryndą z Chodzieży i Pauliną Bielecką ze Szczecina.


"Rysiu trzymaj się"! - kolarski znak solidarności z Ryszardem Bróździńskim z Poznania, któremu koleżanki i koledzy z tras maratonowych MTB życzą szybkiego powrotu do zdrowia.

Łukasz Bielawski z Wyrzyska (główny animator imprezy), Wojciech Gogolewski i pani burmistrz Maria Bratkowska mogą być bardzo dumni i zadowoleni, że wspólnie zorganizowali taką imprezę. To był maraton MTB na medal w przepięknej okolicy, bez organizacyjnych niedociągnięć. Myślę, że za rok nie tylko wielkopolscy pasjonaci MTB spotkają się znów w czerwcu w Wyrzysku na miejskim targowisku, które dzisiaj przez pół dnia promieniowało dobrą energią ludzi kolarstwa i rowerów.

Pomiaru czasu podczas niedzielnego maratonu MTB w Wyrzysku dokonywała firma DomTel Sport Timing Słupsk, ta sama, która mierzy godziny, minuty i sekundy podczas Tour de Pologne i Skandia Maraton Lang Team.

Wyniki na dystansie Mega: http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/3228-pl.pdf
Wyniki na dystansie Mini: http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/3228-pl.pdf

Udane zawody mastersów w Kobylnicy

W sobotę 23 czerwca podpoznańska Kobylnica gościła kolarzy szosowych z całego kraju, przede wszystkim mastersów. Uczestniczyli oni już po raz osiemnasty w ogólnopolskim wyścigu kolarskim im. Lecha Kluja i po raz szósty w ogólnopolskim wyścigu memoriałowym im. Jana Kluja i Adama Frasińskiego.


Ramię w ramię, łokieć w łokieć - tak było w sobotę 23 czerwca w Kobylnicy.

Kolarze rozpoczęli w sobotę jazdę w Kobylnicy, by następnie rywalizować na rundach (8 km) na trasie Wierzonka - Wierzenica z metą usytuowaną także w Kobylnicy. W zależności od kategorii wiekowej, kolarze mieli do pokonania dystans od 10 do 58 kilometrów.

W poszczególnych kategoriach triumfowali: cyklosport - Wojciech Sykała (Tarnowo Podgórne), M30 - Arkadiusz Garczarek (Kąkolewo), M40 - Tomasz Hrycyk (Szczecin) , M50 - Artur Spławski (Bogdanowo), M60 - Grzegorz Fajkowski (Wrocław), M70 - Stanisław Paterka (Głogów).

Odbyły się także wyścigi kobiet, MTB, amatorów oraz VIP-ów. Ten ostatni wyścig wygrał Jacek Wichłacz z Poznania, prezes firmy Wielspin - wielki fan rowerów i wysokich gór. Najmłodszą zawodniczką była Zuzanna Garczarek (rocznik 1999), najstarszym - Jerzy Drewnik (rocznik 1933) z Poznania.

Imprezę w Kobylnicy zorganizowali wspólnie Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu, Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, Wielkopolski Związek Kolarski, Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Marek Kluj.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL