R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40959406 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Najpiękniejszy dzień mego życia

 

Michał Kwiatkowski wygrał prolog
wyścigu Dreidaagse van West-Vlaanderen


Michał Kwiatkowski (na zdjęciu) szosowym mistrzem Polski w kategorii młodzieżowców. Dolsk, 27 czerwca 2009. Miał wówczas 19 lat (rocznik 1990).

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-QuickStep) pokazał dziś, że jest w znakomitej formie, że trzeba będzie się z nim liczyć w kolarskim peletonie, wygrywając prolog wyścigu Dreidaagse Van West-Vlaanderen.

21-letni kolarz pokonał 7 kilometrów w osiem minut, wyprzedzając o cztery sekundy kolegę z zespołu Belga Juliena Vermota i o osiem sekund Niemca Roberta Wagnera (RadioShack-Nissan). To pierwszy wygrany etap polskiego kolarza w tym sezonie w zawodowym peletonie.

"To najpiękniejszy dzień mego życia" - można przeczytać na stronie internetowej teamu Omega Pharma-QuickStep. "Nie spodziewałem się zwycięstwa dzisiaj. Wiem, że jestem w dobrej dyspozycji i stać mnie było na dobry wynik, na miejsce w pierwszej piątce lub pierwszej trójce, ale nie wygranej. Jestem w siódmym niebie".


Michał Kwiatkowski, wielki talent kolarski, wygrał dziś prolog trzyetapowego wyścigu.
Fot. TDWsport.com

Michał Kwiatkowski zadebiutował przed rokiem w wyścigach World Tour w ekipie RadioShack. W tym roku przeszedł do belgijskiego teamu i dwa dni temu podczas wyścigu Le Samym uciekał na kilka kilometrów przed metą, ale został doścignięty trzy kilometry przed metą.

Kwiatkowski, który jest wychowankiem klubu sportowego Pacifik Toruń, ma już za sobą starty w trzech wyścigach. Na początku lutego zajął 15. miejsce w Trofeo Palma de Mallorca, zaś kilka dni później był 13. w klasyfikacji generalnej pięcioetapowego wyścigu Volta ao Algarve w Portugalii.

Jutro kolarze mają do przejechania w Driedaagse van West-Vlaanderen etap z Brugii do Bellegem (181,5 km), na którym sporo będzie interwałowych podjazdów pokrytych brukiem.

Michał Kwiatkowski

Urodzony 2 czerwca 1990 w Toruniu – polski kolarz, występujący obecnie w drużynie Omega Pharma-Quick Step.

W lipcu 2007 roku podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych w Sofii wywalczył tytuł wicemistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas oraz tytuł mistrza Europy ze startu wspólnego w kategorii junior. W październiku 2007 roku zajął pierwsze miejsce na koniec sezonu w rankingu juniorów Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

W 2009 roku w Dolsku został mistrzem Polski młodzieżowców w wyścigu ze startu wspólnego. W 2009 był kolarzem ekipy MG Kvis-Norda Pacific Toruń. Od 2010 roku kolarz zawodowy - Caja Rural. Od 2011 w teamie RadioShack, od tego sezonu startuje w belgijskiej grupie Omega Pharma-Quick Step.

Doskonały w jeździe na czas, dobrze jeździ w górach. W 2011 wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w trzech wyścigach: Driedaagse van West-Vlaanderen, Driedaagse van de Panne i Tour de Poitou-Charentes. W tym roku chciałby wystartować w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie oraz w 69. Tour de Pologne, który jest jego ulubionym wyścigiem.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL