R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40959519 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Julien Vermote wygrał wyścig
Driedaagse van West-Vlaanderen

 

Michał Kwiatkowski nie dojechał do mety

Ostatni, trzeci etap wyścigu Driedaagse van West-Vlaanderen wygrał francuski kolarz Arnaud Demare z ekipy FDJ-BigMat. Niestety, prowadzący po dwóch dniach w klasyfikacji generalnej Polak Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-QuickStep) nie dojechał do mety i po zwycięstwo w wyścigu sięgnął jego drużynowy kolega 22-letni Julien Vermote.

Ostatnim z trzech etapów wyścigu Driedaagse van West-Vlaanderen była ponad 186-kilometrowa trasa z Nieuwpoort do Ichtegem. Była ona bardziej wymagająca od tej, z którą zawodnicy zmierzyć się musieli poprzedniego dnia, a w jeździe na pewno nikomu nie pomagał rzęsisty deszcz, który towarzyszył kolumnie wyścigu przez cały czas. Największym problemem okazała się 11-kilometrowa runda, którą peleton pokonać musiał w końcówce wyścigu trzykrotnie. Chwilami wąska i bardzo kręta droga prowadząca - jak to w Belgii - po bruku dawała się we znaki niejednemu z kolarzy.

W ostatecznej rozgrywce na finiszu najlepiej poradził sobie Francuz Arnaud Demare z FDJ-BigMat, który pokonał Rosjanina Alexandra Porsiewa (Katiusza) i Holendra Kenny'ego Van Hummela (Vacansoleil-DCM).

Wyścig wygrał drużynowy kolega Michała Kwiatkowskiego - 22-letni Belg Julien Vermote, drugą lokatę wywalczył zeszłoroczny zwycięzca wyścigu Jesse Sergent (RadioShack-Nissan), a trzeci był Michaił Ignatiew (Katiusza).

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-QuickStep) nie zdołał dotrzeć do mety w Ichtegem. Z powodu fatalnych warunków pogodowych i ciężkiej trasy podobny los spotkał 80 innych zawodników. W tym także Włocha Francesco Chicchiego (Omega Pharma-QuickStep), który wygrał sobotni etap.

Mówi Julien Vermote - triumfator wyścigu

– To był straszliwy dzień, warunki pogodowe fatalne - powiedział Julien Vermote na mecie. – Kiedy peleton pękł na dwie części - zostałem z tyłu razem z Michałem Kwiatkowskim. Kiedy uświadomiłem sobie, że Michał mógłby nie wygrać wyścigu, nadepnąłem mocno na pedały a Michał usiadł mi na kole. Wykonaliśmy niesamowitą pracę, by dogonić czołową grupę. Jechaliśmy bardzo szybko. I kiedy już ją dochodziliśmy, Michał miał kraksę. W tym momencie nie miałem wyboru i pojechałem sam do przodu. Pomagali mi dojść peleton Francesco Chicchi i Matthew Brammeier. Wykonali fanatastyczną pracę. Natomiast Guillaume i Andy Fenn kontrolowali sytuację w końcówce wyścigu, zaś Matteo Trentin miał na ostatnich kilometrach kompletny przegląd sytuacji. On był dziś bardzo silny i bardzo mi pomógł.

Driedaagse van West-Vlaanderen, etap 2 Nieuwpoort - Ichtegem 186.5 km

1. Arnaud Demare (Francja) - 04:35.48 h, 40.57 km/h (25.21 mph)
2. Alexander Porsiew (Rosja) - ten sam czas
3. Kenny Van Hummel (Holandia) - ten sam czas
...
DNF Michał Kwiatkowski (Polska)

Klasyfikacja generalna
1. Julien Vermote (Belgia) - 08:58.15 h, 41.80 km/h (25.97 mph)
2. Jesse Sergent (Australia) - 6 sekund
3. Michaił Ignatiew (Rosja) - 9 sekund

xxx

Niedziela 4 marca była dla sympatyków kolarstwa w Polsce dniem czekania na zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego w trzydniowym wyścigu w Belgii. Po piątkowym prologu, który wygrał, w sobotę 21-letni kolarz nic nie stracił i zachował koszulkę lidera. Dziś miał tylko dojechać w zasadniczej grupie i wygrać kolejną edycję imprezy we Flandrii. I sprawić radość kibicom rowerów nad Wisłą.

Najpierw długo, długo nie było wyników, ale w końcu okazało się, że wygrał cały wyścig Belg Julien Vermote - starszy o rok kolega Michała Kwiatkowskiego. Nasz zawodnik nie dojechał do mety.

Trochę żal, że "Kwiatkowi" nie udało się dziś zwyciężyć, ale można wierzyć i być pewnym, że taki dzień nadejdzie. I że w końcu Polak z ekipy Pro Tour wygra etapowy wyścig w zawodowym peletonie.

                                                                           Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL