R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41128549 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-13
Artur Spławski i Artur Kozal
wygrali wyścigi mastersów

 

Wielkie święto rowerów na poznańskich Smochowicach z aktywnym udziałem Ryszarda Szurkowskiego i Zenona Czechowskiego


Zenon Czechowski (z lewej) i Ryszard Szurkowski na zabytkowych rowerach przejechali, oklaskiwani przez kibiców, jedną rundę długości 2200 metrów.

W wielkim święcie rowerów, które dzisiaj odbyło się na poznańskich Smochowicach, wzięły setki entuzjastów dwóch kółek. Zaszczycili je dwaj mistrzowie polskiej szosy - Ryszard Szurkowski i Zenon Czechowski, którzy na zabytkowych rowerach pokonali jedną rundę, byli honorowymi starterami i uczestniczyli w nagradzaniu najlepszych zawodniczek i zawodników.

Organizatorzy imprezy - działacze kolarscy oraz samorządowcy ze Smochowic i Krzyżownik - przygotowali powozy ciągnięte przez dorodne konie. Mieli nimi jechać Ryszard Szurkowski i Zenon Czechowski, przyjaciele, świetni przed laty kolarze, reprezentanci Polski.

Rolex Replica Watches


Artur Spławski w imponujący sposób wygrał wyścig starszych mastersów.

66-letni Panowie wybrali jednak rowery. I to nie szosowe, ani górskie - tylko dawne zabytkowe. Polskie, sprzed II wojny światowej, które do Smochowic przywiózł Witold Rybczyński.

Szosowy mistrz świata z Barcelony (rok 1973) Ryszard Szurkowski i pięciokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju Zenon Czechowski jechali na nich z gracją, elegancją, jak przystało na najbardziej rozpoznawalnych polskich kolarzy.

Jechali jedną rundę, całe 2200 metrów. Obok i za nimi fani rowerów. I jednym, i drugim kibice i mieszkańcy Smochowic bili brawo.

Później rozpoczęły się wyścigi mastersów, w których klasą dla siebie byli Artur Spławski z Obornik i Artur Kozal z Mosiny.

Breitling replica watches

Wyścigi mastersów (10 rund) - zwycięzcy
MA20 - Szymon Mikler, Jarocin
M30 - Artur Kozal, Mosina
M40 - Adrian Jach, Szczecin
M50 - Artur Spławski, Oborniki
M60 - Zbigniew Szczęsny, Wrocław
M70 - Tadeusz Chudopski, Wrocław


Artur Kozal wygrał rywalizację najmłodszych mastersów - M30.

Po mastersach do sportowej rywalizacji przystąpili zawodniczki i zawodnicy od juniora/ juniorki do przedszkolaków. To ściganie najmłodszych adeptów cyklizmu trwało kilka godzin.

Były puchary dla najlepszych, trzydzieści trzy rowery - to nie pomyłka - były nagrodami. Budżet imprezy przekroczył 50 tysięcy złotych, kibice w słoneczny dzień dopisali nad wyraz.


Jedna polska rodzina - fani Ryszarda Szurkowskiego.

Ryszard Szurkowski i Zenon Czechowski mieli pracowity dzień. Byli starterami, honorowali najlepszych, stawali do pamiątkowych zdjęć i rozdawali autografy. Marian Paździor, Andrzej Dłutkowski i Alojzy Szelejewski - główni organizatorzy ogólnopolskiego wyścigu ulicznego im. Bogdana Jańskiego (to już czternasta edycja) - cieszyli się bardzo, że tym razem dopisała pogoda, startujący i wielcy mistrzowie - Ryszard Szurkowski i Zenon Czechowski.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL