R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40174487 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-09-05
Artur Kozal dał popis

 

Szybkie ściganie w świąteczną sobotę


Artur Kozal na mecie. Dwanaście rund na torze "Poznań", 49 km, przejechał ze średnią prędkością ponad 42 km na godzinę.
Fot. Rafał Stasik

Dzisiaj, w świąteczną sobotę, na torze "Poznań", jakby kto nie wiedział - samochodowym, odbyły się szosowe wyścigi kolarskie. Było to oficjalne otwarcie sezonu masters 2012 w Polsce, które zgromadziło sporą rzeszę zawodników z całego kraju. Najszybciej, najładniej i najefektowniej po swe zwycięstwa jechali: M30 - Artur Kozal z Poznania, M40 - Adrian Jach ze Szczecina i M50 - Franciszek Harbacewicz z Goleniowa.


Było na co dziś popatrzeć na torze "Poznań". Ścigają się mastersi dwóch kategorii (M30 i M40), juniorzy młodsi oraz amatorzy cyklosportu.
Fot. Rafał Stasik

– Lubię się ścigać na torze "Poznań" - mówi Artur Kozal, zwycięzca dzisiejszej rywalizacji w kategorii M30. – Można rozwijać tutaj znaczne prędkości, gdyż jakość asfaltu jest znakomita. Jest też szeroko, bezpiecznie i ciągle się coś dzieje.

Artur Kozal wystartował w łączonym wyścigu mastersów dwóch kategorii (M30 i M40), juniorów młodszych oraz amatorów cyklosportu. Było dwanaście rund do przejechania - w sumie 49 kilometrów. Absolwent poznańskiej AWF (rocznik 2006) zdecydował się na atak na przedostatnim okrążeniu. – Rozpędziłem rower do prędkości 64 kilometrów na godzinę i ostatnie 4100 metrów pedałowalem co niemiara. Udało się, to moje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Średnia prędkość - ponad 42 kiloemtry na godzinę.

www.topreplicawatch.co

www.swissreplicawatch.me


Jeden z sobotnich wyścigów. Najliczniej obsadzony z udziałem najmłodszych mastersów.

Artur Kozal przyznaje, że od pięciu lat regularnie raz w roku wygrywa rywalizację na torze "Poznań". Lubi tu startować i dzisiejsza wygrana wprowadziła go w dobry klimat świąteczny.

Artur Kozal urodził się Lesznie prawie trzydzieści lat temu - 15 października 1982. Przygodę z rowerem rozpoczął w rodzinnym mieście w wieku trzynastu lat pod okiem Michała Kamińskiego. Tak trenował dwa lata, następnie związał się z KKS Gostyń, gdzie przez cztery lata szlifował swe umiejętności kolarskie pod okiem Waldemara Mińty, zaś jego kolegą klubowym był Mateusz Mróz.

Do momentu ukończenia studiów startował w barwach ekipy Deplast Leszno, od 2007 reprezentuje biało-niebieskie barwy poznańskiego Corratec Teamu.
 


Miłosz Czechowicz z Piły wygrał rywalizację w wyścigu MTB. Drugie miejsce zajął Ryszard Bróździński z Poznania (z lewej), trzeci był Dawid Rubasiński Abreu. Poniżej organizatorzy wyścigów: prezesi PTC (od lewej) - Tadeusz Kubiak i Romuald Szaj oraz prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle.
Fot. Jacek Głowacki

– Wygrałem w swym życiu około pięćdziesięciu wyścigów, także XC i maratony MTB wpisują się na moją listę sukcesów.

Artur Kozal wraz z kolegami prowadzi Akademię Kolarską. Od października ubiegłego roku pod jego okiem umiejętności swe podnoszą szosowcy, pasjonaci MTB i także triathloniści. Dwadzieścia pięć osób regularnie spotyka się na treningach, które mają urozmaicony charakter: cycling indoor, jazda w terenie lub na szosie. To także badania wydolnościowe i programy treningowe. Najstarszy z kursantów ma 57 lat, najmłodszy 19. Część członków Cycling Academy (www.fti.com.pl) dziś też startowała na torze "Poznań": Joanna Zbroszczyk, Michał Zbroszczyk, Konrad Kolecki, Piotr Napierała i Paulina Kamińska.

Uczniowie podziwiali swego Mistrza Artura, jak zwyciężał, jak triumfalnie wjeżdżał na linię mety. Za nim pędzili znani polscy mastersi: Adrian Jach ze Szczecina i Marek Bonecki z Legnicy, którzy w kategorii M40 zajęli dwa pierwsze miejsca.

W udanych zawodach w poszczególnych kategoriach triumfowali: M30 - Artur Kozal (Poznań), M40 - Adrian Jach (Szczecin), M50 - Franciszek Harbacewicz (Goleniów), M60 - Grzegorz Napierała (Bolechówko), M70 - Stanisław Paterka (Głogów), cyklosport - Robert Żmudzin (Wolsztyn), junior młodszy - Mikołaj Sójka (Kalisz), kobiety - Wiktoria Magnucka (Piła), MTB - Miłosz Czechowicz (Piła). Ścigali się także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów: swą kolarską siłę i talent pokazały Jagoda Garczarek (Kąkolewo) i Sylwia Zellner (Poznań).

M30 - wyniki
1. Artur Kozal, Poznań
2. Mateusz Rybczyński, Poznań,
3. Seweryn Kacprzak, Złotów

M40 - wyniki
1. Adrian Jach, Szczecin
2. Marek Bonecki, Legnica
3. Piotr Pawłowski, Sobótka

M50 - wyniki
1. Franciszek Harbacewicz, Goleniów
2. Lech Ergang, Poznań,
3. Artur Spławski, Poznań

M60 - wyniki
1. Grzegorz Napierała, Bolechówko
2. Edward Lasscioli, Szklarska Poręba
3. Tadeusz Kubiak, Swarzędz

M70 - wyniki
1. Stanisław Paterka, Głogów
2. Zdzisław Samol, Leszno
3. Jan Ludwiczak, Głogów

Juniorzy młodsi - wyniki
1. Mikołaj Sójka, Kalisz
2. Dominik Wiewiór, Kalisz
3. Paweł Zaleśny, Kalisz

Kobiety
1. Wiktoria Magnucka, Piła
2. Paulina Kamińska, Poznan
3. Joanna Zbroszczyk, Poznań

Cyklosport
1. Robert Żmudzin, Wolsztyn
2. Mateusz Kokowski, Nowa Sól
3. Robert Kiszka, Poznań

Wyścig MTB
1. Miłosz Czechowicz, Piła
2. Ryszard Bróździński, Poznań
3. Dawid Rubasiński Abreu, Poznań

Puchary najlepszym zawodnikom wręczali prezes Automobilklubu Wielkopolska Robert Werle i prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL