R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41883733 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Katarzyna Solus-Miśkowicz i Dariusz Batek
najlepsi w Rzeszowie

 

Przedostatnia edycja cyklu
Skandia Maraton Lang Team 2012


Te ręce mówią wszystko: - Jestem dobry, znów wygrałem - objaśnia sytuację Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) przed wjazdem na metę na rzeszowskim bruku.
Fot. Szymon Gruchalski

Katarzyna Solus-Miśkowicz reprezentująca DEK Meble oraz Dariusz Batek z CCC Polsat Polkowice wygrali w niedzielę 9 września przedostatnią edycję Pucharu Polski w Rzeszowie w ramach Skandii Maraton Lang Team.

Solus-Miśkowicz przełamała zwycięską passę Magdaleny Sadłeckiej z CCC Polkowice. Wyprzedziła swoją rywalkę o minutę, ale Sadłecka może być zadowolona, gdyż objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Liderka dotychczasowa Pucharu Polski Magdalena Hałajczak z Corratec Team została niesklasyfikowana.

U mężczyzn bezkonkurencyjny był Dariusz Batek. Już na początkowych kilometrach urwał wszystkich rywali z wyjątkiem Wojciecha Halejaka z HP-Sferis, który jednak na kolejnym podjeździe podzielił los pozostałych. Batek przejechał samotnie 60 kilometrów i z ogromną przewagą dotarł na metę.

- Zaatakowałem na podjeździe szutrowym i za moimi plecami utrzymał się jedynie Halejak. Później przyspieszyłem na kolejnym podjeździe na szosie i zostałem sam. Cały dystans dawałem z siebie praktycznie wszystko, gdyż nie wiedziałem jaką mam przewagę nad rywalami - powiedział Batek.

Za jego plecami przyjechali kolarze HP-Sferis: Halejak i Bartosz Banach. Banach utrzymał liderowanie w Pucharze Polski Skandia Maraton Lang Team, ale w lepszej sytuacji przed finałową edycją jest Batek.

Krótki komentarz

Dariusz Batek wygrał poprzednią edycję cyklu Skandia Maratonn Lang Team; działo się w Bytowie w środku polskiego lata - 22 lipca. 2 września samotnie pędził prawie od startu do mety po sukces w podwójnie punktowanym Pucharze Polski w Maratonach MTB w dolnośląskim Obiszowie. Zwycięstwo w Rzeszowie zdaje się wskazywać, że w najbliższą niedzielę (16 września) w Dąbrowie Górniczej podczas Mistrzostw Polski w Maratonie MTB zawodnik pochodzący z Małopolski (Zator) jest najpoważniejszym kandydatem do tytułu mistrza.

                                                          Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL