Jestes 41035671 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-03-15
Philippe Gilbert mistrzem świata

Wspaniały wyścig w Limburgii

Belg Philippe Gilbert kolarskim mistrzem świata w wyścigu ze startu wspólnego, który dzisiaj odbył się w holenderskiej Limburgii. Srebrny medal wywalczył Norweg Edvald Boasson Hagen, brązowy Hiszpan Alejandro Valverde.

Philippe Gilbert sięgnął po tęczową koszulkę mistrza świata, perfekcyjnie atakując na końcowych kilometrach podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym w holenderskim Valkenburgu. Belg w idealny sposób odjechał rywalom na podjeździe pod Cauberg, dystansując grupę ponad 40 kandydatów do końcowego sukcesu.

Edvald Boasson Hagen (Norwegia) i Alejandro Valverde (Hiszpania) wywalczyli medale - srebrny i brązowy, podczas gdy broniący tytułu sprzed roku Mark Cavendish (Wielka Brytania) wycofał się, mniej więcej, w połowie wyścigu, pracując na rzecz swego zespołu.

Najlepszy z Polaków Marek Rutkiewicz zajął 46. miejsce ze stratą 2.21 min. do zwycięskiego Belga.