Aktualizowano: 2024-03-15
Świetny występ zawodniczek CCC Polkowice:
Maja Włoszczowska - 3., Anna Szafraniec - 15!

Puchar Świata MTB w belgijskim Houffalize

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) zajęła 3. miejsce podczas drugiej edycji Pucharu Świata MTB 2012 w Houffalize (Belgia). Wygrała aktualna mistrzyni świata Kanadyjka Catharine Pendrel przed Francuzką Julie Bresset.

Świetnie zaprezentowała się także Anna Szafraniec, która była 15. Aleksandra Dawidowicz uplasowała się na 23., a Magdalena Sadłecka (wszystkie CCC Polkowice) na 50. miejscu.

Wyścigu nie ukończyła Katarzyna Solus-Miśkowiec (DEK Meble Cyclo Korona Kielce).

Maja Włoszczowska w klasyfikacji generalnej PŚ MTB 2012 zajmuje ex aequo z Pendrel 1. miejsce. Obie zawodniczki mają taki sam dorobek punktowy po 2. edycjach. Pierwszą w RPA wygrała Polka - Kanadyjka była wtedy 3. W Houffalize było odwrotnie.

22. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Aleksandra Dawidowicz - 126 punktów (20. w RPA - 66 pkt., 23. w Belgii - 60 punktów). Kolejna za zawodniczek CCC Polkowice - Anna Szafraniec - 120 pkt, plasuje się na 25. pozycji (31. w RPA - 44 pkt., 15. w Belgii - 76 pkt.). Magdalena Sadłecka - 52 pkt., sklasyfikowana jest na 40. miejscu (36. w RPA - 34 pkt., 50. w Belgii - 18 pkt.).

Kolejna, 3. edycja PŚ MTB - przedostatnie przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie, obędzie się 15 maja w czeskiej miejscowości Nove Mesto Na Morave.

50. Magdalena Sadłecka (Polska) - 1:41:26

Wyścig elity mężczyzn wygrał Francuz Julien Absalon -1:30:22 przed Nino Schurterem (Szwajcaria) i Włochem Marco Aurelio Fontaną. Marek Konwa zajął 34. miejsce. Piotr Brzózka był 50., Marek Galiński - 72., Dariusz Batek - 77. Startowało aż 160 zawodników - w tym także Polacy Rafał Alchimowicz (jedna runda straty), Mariusz Gil (dwie rundy starty), Tomasz Drożdż, Rafał Hebisz i Przemysław Ebertowski nie ukończyli wyścigu.

W belgijskim Houffalize 2012 ścigali się także juniorzy. Wygrał Francuz Romain Seigle w czasie
1:05:07 h przed Andri Frischknechtem (Szwajcaria), trzeci był Keegan Swenson (USA).

Z Polaków najlepszy był Piotr Konwa - 23. miejsca w czasie gorszym od zwycięzcy o 4 minuty 52 sekundy. Adrian Kucharek był 28. - strata 5.25 min. Kolejni Polacy plasowali się na miejscach: 115. Patryk Adamkiewicz (13.50 min.), 125. Olaf Małek (16.44). Ścigało się 138 juniorów.