R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 39315488 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-01-16
Debiut juniora w Pucharze Świata MTB

 

Patryk Adamkiewicz startował w belgijskim Houffalize


Patryk Adamkiewicz ze Skórzewa (Superior MTB Energy Team) zadebiutował w niedzielę w kolarskich zawodach Pucharu Świata. Houffalize (Belgia), 15 kwietnia 2012.

Patryk Adamkiewicz z podpoznańskiego Skórzewa wystartował (zadebiutował) w niedzielę w zawodach Pucharu Świata MTB w belgijskim Houffalize. Reprezentant Superior MTB Energy Team w wyścigu juniorów zajął 115 miejsce. Rywalizowało w tej kategorii wiekowej 145 kolarzy.

– Liczyłem na miejsce w pierwszej trzydziestce. Wystartowałem w połowie stawki zawodników i na pierwszych podbiegach i podjazdach przesunąłem się do przodu o dobrych kilkanaście miejsc. Miałem jednak pecha, gdyż na pierwszej rundzie (około 5 km) podczas zbiegania w dół po śliskich kamieniach najechał na mnie zawodnik z tyłu. Poleciałem w dół, nadziewając się na wystający przy trasie wyścigu słupek. Odebrało mi mowę i oddech. Pozbierałem się po chwili i pojechałem dalej. Ukończyłem wyścig na 115. miejscu, ale moje oczekiwania związane z pierwszym startem w Pucharze Świata były znacznie wyższe - mówi obiecujący zawodnik MTB, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żywcu, członek Superior MTB Energy Team.

Wyścig juniorów wygrał Francuz Romain Seigle w czasie 1:05:07 h przed Andri Frischknechtem (Szwajcaria), trzeci był Keegan Swenson (USA). Replica Rolex Watches

Z Polaków najlepszy był Piotr Konwa - 23. miejsce w czasie gorszym od zwycięzcy o 4 minuty 52 sekundy. Adrian Kucharek był 28. - strata 5.25 min. Kolejni Polacy plasowali się na miejscach: 115. Patryk Adamkiewicz (13.50 min.), 125. Olaf Małek (też Superior MTB Energy Team - 16.44). Ścigało się 138 juniorów.

W belgijskim Houffalize w Pucharze Świata po raz pierwszy startował średzki Superior MTB Energy Team: Weronika Rybarczyk zajęła 33. miejsce w wyścigu U23, Borys Góral zajął 89. miejsce w rywalizacji U23 a jego koledzy wypadli gorzej: Karol Michalski miał jedną rundę straty a Kacper Urbanowicz nie ukończył wyścigu. W Belgii nie startowali Wojciech Wiktor i Tomasz Woźniak. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL